ראשון - שלישי 18:50

"הבנתי שחבוי שם שטן"

שלמה בר מדבר לראשונה על הרצח של אשת חיי הלילה דפנה בר-ציון, שביצע חברו ללהקה ובן-זוגה לשעבר, אילן בן-עמי

  • שתפו את החברים -
שלמה בר, סולן להקת "הברירה הטבעית", לא דיבר מעולם על פרשת הרצח, האירוע הטראגי שסיים את חייה של אשת חיי הלילה דפנה בר-ציון בידי חברו ללהקה ובן-זוגה לשעבר, אילן בן-עמי.

נגן וידאו
 
שלמה בר מדבר על הרצח לראשונה


בן-עמי ובר-ציון ז"ל יצאו זמן מה, ונפרדו מספר פעמים. באוגוסט 2015 ביקשה משטרת ישראל את עזרת הציבור באיתורו של בן-עמי, לאחר שגופתה של בר-ציון נמצאה בדירתו ועליה סימני אלימות קשים. מותה נקבע במקום, והחיפוש אחר בן-עמי הנמלט החל. הוא אותר לאחר שלושה ימי חיפושים נרחבים, משוטט ברחוב פרוג במרכז תל-אביב; הוא נדמה מבולבל ומצבו הנפשי ירוד.

באתרי הבנייה בהם הסתתר בן-עמי נמצא ציטוט שכתב על אחד הקירות, מהשיר "ניגון עתיק" של המשורר נתן אלתרמן: "אך אם פעם תהיי צוחקת, בלעדיי במסיבת מרעייך, תעבור קנאתי שותקת, ותשרוף את ביתך עלייך". הוא  הודה ברצח דפנה בר-ציון, כשהוא מתאר לילות רווים אלכוהול, סמים, יחסים סוערים ותחושת ייאוש עמוקה.

שלמה בר, חברו ללהקה, מסתייג מלשפוט את בן-עמי, אך לא חוסך ביקורת: "הבנתי שחבוי שטן שם, בכל ההוויה הזו, ואני לא רוצה להיות שם. החלטתי שאני לא רוצה לראות אותו יותר". מאז הרצח, בר חתך את יחסיו עם בן-עמי לחלוטין. הוא מסביר: "אסור לך לרחם על אכזר, כי אחר-כך תתאכזר לרחמן".
 
הראיון המלא עם שלמה בר ישודר בתכנית "הערב", 18:50, ערוץ 2.
  • שתפו את החברים -