פיקוד העורף התרעה במרחב

מסיבת סיום - מה, כבר נגמר?

תיעוד כל דקלום וכל ריקוד, והורים שמסתכלים על ילדיהם מופיעים, דרך עדשת המצלמה. מסיבת סיום מודל 2013

ליאת עיני 08/07/13 21:00זהו, הסתיימה לה עוד שנה, וגם הפעם כולם מופתעים שהיא עברה מהר מאד. רק סיימנו את ההתרגשות של ההתחלה, חגים, קיטורים (מוצדקים) על החופשות הארוכות, מבחנים, יום הורים וכבר נגמר. בשבועות הקרובים יתקיימו מסיבות סיום בגנים ובבתי הספר. מדובר באירוע מרגש מאד להורים, לילדים, לגננות ולמורות אבל יש כמה דברים שלא משתנים בקונספט הזה שנקרא סוף שנה.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: מסיבת סיום
קוד זיהוי:186172
המשפחה שלך
 

 


ההורים יושבים על כיסאות קטנטנים. חלקם בכלל לא רזים ומכיוון שגם האמהות וגם האבות בדרך-כלל רוצים לבוא להשתתף במסיבה, למרות שבמקרים רבים מבקשים שרק הורה אחד יגיע כי אין כל כך מקום, ההורים מתייחסים לבקשה זו כהמלצה בלבד. התוצאה - דמיינו כיתה בבית ספר עם 38 ילדים ומסביבם בסביבות 60 מבוגרים (נגיד וכמה הורים התייחסו לבקשת המורה/גננת). חם, המזגן לא ממש משפיע וכולם יושבים צמוד אחד לשני על השולחנות והכיסאות המיניטורים ואפשר להרגיש את השערות בידיים אחד של השני.

 


בקשה נוספת והגיונית של המורה/גננת היא לא להביא אחים, כולל תינוקות. כאמור, יש מחסור במקום ורצון שההורים יקדישו שעה נטו לילד, בלי לשמוע בכי של ילדים קטנים חסרי סבלנות. גם פה תמיד יש איזה 2-3 הורים שבטוחים שלא ישימו לב שהם באו עם עגלה וחסמו את כל המעבר, או אם הילד בן השנתיים שלהם רץ באמצע ההופעה זה נראה להם ממש חמוד. הם גם תמיד דואגים לומר להורה שיושב לידם שהם לא מצאו בייביסיטר.

 


השוס הגדול של המסיבה הוא הטירוף של ההורים לתעד את האירוע בכל דרך אפשרית. אם במקרה יגיע אורח מבחוץ הוא יחשוב שמדובר במסיבת עיתונאים של מגה סלב. לכל הורה יש ביד מכשיר אחד או יותר לצילום הילד המתוק שאומר משפט וחצי - אייפון, אייפד, מצלמה רגילה ומצלמת וידאו. ההורים מנסים למצוא זוויות צילום טובות, עולים על השולחנות, מתיישבים על הרצפה ועוד כל מיני פוזות מצחיקות, ויש כאלה שבמהלך "מסיבת העיתונאים" מעלים כבר תמונות לפייסבוק, אינסטגרם ועוד כל מיני רשתות, כי הרי חשוב מאד שכולם יידעו ש"אולי עוד קיץ אנחנו ניפגש".

 


בעצם כמעט ואין הורה שיושב בנחת ורואה את ההופעה. כולם רואים אותה דרך עדשה כלשהי, והרי מי רואה את התמונות האלה אחר-כך? במקרה הטוב הן נשמרות במחשב, במקרה הפחות טוב הן מצטרפות ל-1739 תמונות שכבר יש באייפד.

 


ויש עוד דבר שחוזר על עצמו כל שנה - מתנת סוף שנה. מעניין לראות איך נראה חדר הרחצה של מורה בישראל. כולן מקבלות מארזים של קרמים, סבונים, פילינגים, מלח אמבט, קצץ אמבט, קרם רגלים וקרם ידיים. לשם הגיוון, הן מקבלות גם מארזי שוקלד. אמנם הועד קונה מתנה בשם כל ההורים, אבל יש התלבטות אם צריך גם לקנות מתנה אישית. גם מי שלא חושב שצריך, קונה ברוב המקרים, הרי אתם לא רוצים שכולם יביאו למורה מתנה ורק הילד שלכם ישאל למה לא הבאנו לה כלום. יש גם משהו נחמד שנותנים מתנה עם ברכה אישית או ציור מהילד. תשומת הלב היא פה העניין, לכן אפשר לנסות להיות יצירתיים, להכין עוגיות ולשים אותן בקופסה יפה או לקנות ספר טוב (מבצעי שבוע הספר מסתיימים בסוף יוני) עם הקדשה מרגשת.

 


המורות יוצאות לחופש ומגיע להן לנוח כמו שצריך. זוכרים איך אתם נראים בסוף החופש הגדול? זו ההרגשה שלהן עכשיו. אז כשאתם יושבים על הכיסא הקטן ומצלמים את הילד, גם אם הגעתם אחרי יום עבודה מתיש ואתם מפנטזים על מקלחת טובה, אל תשכחו לחייך ולומר שהייתה הופעה מקסימה ומושקעת במיוחד.