פיקוד העורף התרעה במרחב

שישה סרטי אמהות

חושבות שאתן חיות בסרט? בואו ותראו את האמהות המוצגות בסרטים

ליאת עיני 03/06/13 21:00חושבות שאתן חיות בסרט? בואו ותראו את האמהות המוצגות בסרטים. מתמודדות עם מחלה, בורחות לארץ אחרת, חולמות לאמץ ילד ונפגשות עם תורם זרע

הורות היא דבר מורכב ומעניין שנוגע בכל אחד ואחת מאיתנו, אם בתור ילדים או כהורים. סרט טוב גורם למחשבות על החיים שלנו, ובקולנוע אמהות מוצגות באופן שונה ומעניין.

בחרנו 6 סרטים מרגשים, מעוררי מחשבה, מצחיקים ודרמטים על אמהות חזקות, חכמות, רגישות ומוכשרות. אז אחרי שהילדים נרדמים, בחרו סרט שנראה לכם מתאים והיכנסו לאווירה:
 

1. לא בלי בתי (1991)

סרט המבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש בשנת 1984. בטי (סאלי פילד), אמריקאית נשואה לרופא איראני. הם חיים במישיגן ומגדלים את ביתם באידליה. הבעל משכנע את אשתו לנסוע לבקר את משפחתו באיראן לשבועיים, ולאחר שהם מגיעים הוא מודיע לה שהם נשארים לגור באיראן. משם העלילה מסתבכת ולאורך כל הסרט בטי מנסה לבדוק איך היא יכולה לברוח עם בתה חזרה לארה";;ב, ובו זמנית היא צריכה להתמודד עם החיים הפרמיטיבים באיראן ועם הסכנות האורבות לה בדרך לחופש.  

למי מתאים? אוהבי המתח והדרמה.

מדד הרגש - 7, אין זמן להתרגש. לכל אורך הסרט רק עוקבים אחר המתרחש ומקווים לסוף טוב.

שורה תחתונה - המושג ";;אמא לביאה";; מקבל משמעות גדולה בסרט. אמהות יעשו הכל עבור ילדיהם, גם במחיר של סיכון חיים. 

 

2. אמא חורגת (1998)

לוק (אד האריס) מתגרש מאשתו ג'קי (סוזן סרנדון) ועובר לגור עם חברתו הצעירה והיפה (ג'וליה רוברטס). לבני הזוג שהתגרשו שני ילדים וג'קי עושה הכל כדי שילדיה לא יאהבו את החברה החדשה. העלילה מקבלת טוויסט כאשר ג'קי מגלה שהיא חולה בסרטן ולא נשאר לה עוד הרבה זמן לחיות.

למי מתאים? נשים וגברים שאוהבים להתרגש בסרטים.

מדד הרגש - 9, הרבה דמעות, עצב ושמחה. שילוב של אמא חולה בסרטן, ילדים וגירושים במשפחה.

שורה תחתונה - גוליה רוברטס וסוזן סרנדון בסרט אחד, כבר שווה צפייה. 3. אמרתי לך (2007)

אמנם כשהילדים קטנים כל הזמן צריך לטפל בהם, אבל הדאגה והרצון שיהיה להם טוב לעולם לא נגמרים. בסרט ";;אמרתי לך";; דיאן קיטון בתפקיד ";;האמא הפולניה";; של שלוש בנות בוגרות. אחת מהן רווקה והאמא עושה הכל כדי למצוא לה שידוך הולם, כולל להירשם לאתר היכרויות ולמצוא את הנסיך על הסוס הלבן, אך העלילה קצת מסתבכת, אבל הסוף טוב כמו רוב הסרטים האמריקאים.

למי מתאים? אוהבי הרומנטיקה ובנות לאמהות פולניות.

מדד הרגש - 6, בעיקר יש חיוכים ופחות דמעות. 

שורה תחתונה - אלוהים לא יכול להיות בכל מקום לכן הוא המציא את אמא. לא משנה באיזה גיל הילדים, האמא תמיד תדאג להם ותרצה בטובתם.4. אמהות וילדים (2009)

הסרט מתחיל בלידה ובכי של תינוק וכולל שלושה סיפורים שמתחברים בסוף אחד עם השני. הסרט עוסק בתשוקה להיות אמא ומתייחס לסוגיית האימוץ שנוגעת בכל אחת מהגיבורות בדרך אחרת. קארן (אנט בנינג), נכנסה להריון בגיל 14, ובעקבות לחץ של אמה מסרה את התינוקת שלה לאימוץ, וכל חייה היא חושבת על הילדה היחידה שהייתה לה. בתה אליזבת (נעמי ווטס) ניהלה רומן עם הבוס שלה (סמואל ל. ג'קסון), נכנסה להריון לא צפוי אך נפטרה בלידתה ולכן גם בתה שלה נמסרה לאימוץ ללוסי (קארי וושינגאון) שבעלה עזב אותה כי לא הצליח להתמודד עם המצב. סרט על אהבה, אכזבה, תשוקה ויחסים מורכבים במשפחה.

למי מתאים? נשים ובעיקר אמהות.

מדד הרגש – 10, מומלץ שיהיה טישו בסביבה.

שורה תחתונה - כל אישה רוצה להיות אמא וגם אם היא לא תכננה את ההריון, הילד יהפוך במהרה לדבר החשוב בחייה.5. הילדים בסדר (2010)

הסרט שונה מסרטי האמהות הסטנדרטיים שמדגישים את האהבה ללא תנאי לילדים. הסרט עוסק בהורות של שתי נשים לסביות (ג'וליאן מור ואנט בנינג), אמהות לשני ילדים שנולדו מתרומת זרע אנונימית. הילדים יוצרים קשר עם אביהם ומשם כצפוי העלילה מסתבכת וצצות בעיות משפחתיות שגורומות לשאלות ותהיות על החיים. 

למי מתאים? אנשים שפתוחים לצורות חיים לא סטנדרטיות.

מדד הרגש - 5, סרט שגורם למחשבה אך עובד פחות על בלוטות הרגש.

שורה תחתונה - לא תמיד אפשר לחשוב מראש על כל הדברים בהורות. לפעמים כשהילדים גדלים ויש להם רצונות צריך ללמוד איך להתמודד איתם בדרך הטובה ביותר.
6. איך היא עושה את זה (2011)

הסרט עוסק בשאלת השאלות - האם אפשר לשלב בין בית וקריירה, ואם כן, איך עושים את זה? קייט (שרה ג'סיקה פארקר) עובדת בחברת ניהול פיננסית בבוסטון במשרה תובענית ומנסה במקביל לנהל חיי משפחה עם בעלה האדריכל ושני ילדיה אבל מתקשה במשימה. רגשות האשמה הם חלק מחייה והיא מנסה להחזיק בשני התפקידים בו זמנית, אך בסוף נאלצת לבחור.

למי מתאים? כל אישה עובדת וגם בעלה.

מדד הרגש - 6, מדי פעם צצות סצינות מרגשות שנוגעות למשפחתה של קייט. 

שורה תחתונה - לא קל להיות אישה.