פיקוד העורף התרעה במרחב

ט"ו באב- חג של אהבה עברית

ההמלצות שלנו ליום מושלם- החל מהארוחה הרומנטית ועד לסוד לזוגיות מוצלחת

סופי אבישי 29/07/13 21:00החג היהודי הכי זוגי כבר כאן וזו הזדמנות מצוינת להשתחרר ליום אחד מהשגרה ולהיזכר למה אנחנו כל כך אוהבים ומדוע בעצם בחרנו זה בזו. האם אתם יודעים מה מקורו של חג זה? על פי מקורות יודעי דבר תורה, בט"ו באב הותרו לראשונה שבטי ישראל לבוא זה בזה וכך בני שבט יהודה, למשל, יכלו לשאת את בנות שבט שמעון, לדוגמה. ואיך זה יצא לפועל? הבנות היו לובשות שמלות לבנות ויוצאות בתופים ובמחולות בשדות וכך היו פוגשות בבעליהן לעתיד.

אז ביום חג זה של אהבה עברית אנו רוצים להציע לכם את הטיפים שלנו ליום מלא אהבה ולזוגיות בריאה וארוכת שנים שמצליחה להתגבר בדרך על כל המכשולים:

שולחן לשניים: ארוחה ביתית רומנטית מפנקת

המשפט הידוע "הדרך אל ליבו של גבר היא דרך הבטן" הוא לא רק קלישאה של סבתות. איזה גבר ישראלי לא אוהב שמפנקים אותו באוכל ביתי מלא שמן ומלא אהבה? אז היום תשלחו את הילדים לסבתא ותעשו לכם דייט בבית לבד, בסביבה מוכרת ושלווה ללא רעשי רקע של מסעדות עמוסות לעייפה ועם אוכל טעים כמו שאוהבים. הנה ההצעה של שי-לי ליפא לארוחה המשולמת:
 

נגן וידאו

שם הפריט: פרק 5: ארוחה זוגית רומנטית
קוד זיהוי:203926
 

לשמור על הלהבה: איך נמשיך לשמור על חיי מין בריאים?

רות וסטהיימר, כוהנת הסקס האגדית, כבר בת 85, אבל עדיין פעילה כתמיד וממשיכה להרצות לזוגות להמשיך להחיות את חיי המין שלהם וכן, יש גם חיי מין אחרי גיל 50. עזבו, למה להרבות במילים, בואו ניתן לד"ר רות את הכבוד להגיד לנו מה טוב בשבילנו:
 

תמונה גדולה

שם הפריט: רות וסטהיימר
קוד זיהוי:187024
 

כשהילדים באים: איך לשמר את הזוגיות כשנולדים הילדים?

תקופת המבחן של הזוגיות דווקא מגיעה לאחר החתונה- כשהמשפחה מתרחבת. ילדים זה ברכה? לא לחיים הרומנטיים. אז איך בכל זאת מצליחים לשרוד את התקופה הזו ומצליחים לשמר ולהחיות כל פעם מחדש את הניצוץ? צפו בדיון בנושא ב"אסיפת הורים":
 

תמונה גדולה

שם הפריט: הורים
קוד זיהוי:185400
איך הזוגיות תשרוד את הילידם?
 

אהבה בת 50: מה הסוד לזוגיות שחגגה כבר יובל?

אהבה ששווה זהב- רבקה ורפי כהן התחתנו בט"ו באב והם כבר נשואים 56 שנה. לורט ויחיאל אלמגור כבר יחד 54 שנים. אז מה המתכון לזוגיות בריאה ואיך הם משמרים את הגחלת בוערת כבר מעל 50 שנה? לכם הם לא מעלים חיוך על השפתיים?
 

תמונה גדולה

שם הפריט: זקנים אוהבים
קוד זיהוי:188354
אהבה בת 50
 

גברים ונשים: השוני זה כל היופי

הידעתם שנשים וגברים נבדלים זה מזה גם במערכת העיכול, היכולת להשיל קילוגרמים בדיאטה, ואפילו בבלוטות הטעם? וכמו תמיד, זה דווקא לרעת הנשים שאצלן ספיגת הוויטמינים והמינרלים נמוכה יותר ולכן הן זקוקות יותר לתוספי תזונה. ולא, זה לא הכל. לנשים אחוזי שומן גבוהים יותר מלגברים, ב-10% לערך. השינויים הפיזיולוגיים בין גברים לנשים משפיעים גם על ההעדפות התזונתיות שלנו- אז למה בעצם גברים מפנטזים על בשר בעוד נשים לא יכולות לעמוד בפני פיתויים שוקולדים? כל התשובות בקליק אחד
 

תמונה גדולה

שם הפריט: הבדלים תזונתיים בין גברים לנשי
קוד זיהוי:182603
הבדלים תזונתיים בין גברים לנשים
 

קצת הומור: על הזוגיות בחיי המשפחה צריך לדעת גם לצחוק

משפחה לא בוחרים: אין כמו האוכל של אמא... אה, זאת אומרת, של האישה...
איך יגיב יובל לקציצות שהכינה נועה, בדיוק לפי המתכון האגדי של אמא שלו? צפו בקטע:
 

תמונה גדולה

שם הפריט: משפחה לא בוחרים
קוד זיהוי:165967
משפחה לא בוחרים - הצצה לפרק הבכורה
 

בלתי הפיך: לשמור על התשוקה. כשנה לאחר הולדת אסתרי הקטנה, מרגישים רונה ואודי שחיקה בחיי הזוגיות. אודי מציע לנסות משהו חדש- משחקי תפקידים ורונה חושבת שהם זקוקים לטיפול זוגי בכדי להחיות את התשוקה. צפו בפרק המלא:
 

תמונה גדולה

שם הפריט: בלתי הפיך
קוד זיהוי:182235
בלתי הפיך