פיקוד העורף התרעה במרחב

בשר ממאדים, שוקולד מנגה

ההבדלים בין נשים לגברים מתבטאים גם בתזונה, והידעתן? לנשים 10% יותר שומן

מערכת רשת 01/06/13 21:00השוני הפיזיולוגי בין נשים לגברים מתבטא גם במערכת העיכול שלנו, היכולת להשיל קילוגרמים בדיאטה, ואפילו בבלוטות הטעם שלנו. הצרה היא שדווקא הנשים סובלות הרבה יותר מגברים. מבחינה פרמקולוגית, ספיגת ויטמינים ומינרלים נמוכה יותר בקרב נשים ולכן הן זקוקות יותר לתוספי תזונה.

תהליכי העיכול של נשים שונים מאלו של הגברים, וזה הנובע מהשינויים ההורמונאליים המופיעים גם במהלך החודש בנשים בגיל הפריון וגם בשינויים ההורמונאליים של נשים בגיל המעבר. לכן גם נשים סובלות הרבה יותר ממחלות המעי הרגיז.

צפו בראיון עם הדיאטנית הקלינית רונית כהן גלעדי מתוך התכנית ";;לחיות טוב";; :
 

נגן וידאו

שם הפריט: הבדלים תזונתיים בין גברים לנשים
קוד זיהוי:220164
 


ולא, זה לא הכל. לנשים אחוזי שומן גבוהים יותר מלגברים, ב-10% לערך, ההשמנה בקרב נשים היא באזור הירכיים והישבן, זהו משהו אבולוציוני ואילו בקרב גברים ההשמנה היא השמנה בטנית, שהיא השמנה הרבה יותר מסוכנת אמנם אך גם קלה יותר לטיפול. תאי השומן של הגברים הם גדולים ומועטים ואילו אצל נשים הם קטנים ו";;עקשנים";; יותר.

אז למה נשים זוללות שוקולד וגברים מריירים כשהם רואים סטייק? מבחינת העדפות מזון לנשים יש העדפה ברורה יותר לפחמימות וסוכרים וזה קשור לרמות הורמון הסרוטונין שהן נמוכות יותר בקרב נשים. אצל גברים ההעדפה היא לבשרים אדומים ומזונות עשירים בשומן. רמות הסרוטונין גבוהות בקרב גברים גם מבחינה ביולוגית, אך זה קשור לדימוי העצמי הנמוך והרגלי האכילה הבעייתיים של נשים. הרבה פעמים נשים מרעיבות את עצמן וזה מביא לצורך בפחמימות וסוכרים.

לקראת גיל המעבר נשים יותר סובלות מאוסטיאופורוזיס (בריחת סידן) מאשר גברים, לכן כדאי לצרוך יותר מאכלי חלב העשירים בוויטמין D וסידן. תופעות הלוואי של הווסת שכיחות אצל נשים רבות ולכן כדאי לצרוך יותר ויטמין B6, מגנזיום, המשפיע מאוד לטובה להרגעת התופעות. מגנזיום ניתן למצוא בירקות ירוקים, אגוזים ושקדים. גם אומגה 3 יכול מאוד לעזור, במיוחד להפחתת תהליכים דלקתיים כמו דלקת פרקים.