פיקוד העורף התרעה במרחב

ניתוח קיסרי על פי בקשתך

בעצב תלדי בנים? היום יש לכך פיתרון, אך האם הוא מומלץ?

מערכת רשת 05/06/13 21:00ניתוח קיסרי המתבצע עקב בקשת היולדת מהווה נושא למחלוקת. האם זה לגיטימי ואילו השלכות יש לניתוח קיסרי לעומת לידה טבעית? על פי חוק זכויות הרופא, אישה יכולה לבחור בסוג הטיפול שהיא עוברת בזמן לידה, ולכן יש לה הזכות לבחור לעבור ניתוח קיסרי.

לדברי, פרופסור יעקב בורנשטיין, מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית החולים נהריה, ניתוח קיסרי מתוכנן מראש המבוצע עד השבוע ה-39 לעומת ניתוח כזה המבוצע בעקבות סיבוכים או מצוקה עוברית, הוא מאוד בטוח בגלל שהוא נעשה תחת הרדמה מסודרת. במקרים אלו שיעור הסיבוכים והסיכונים נמוך מאוד. עם זאת, עדיין מדובר בניתוח ועל כן הרופאים אינם מעודדים את התופעה.

צפו בראיון עם פרופסור יעקב בורנשטיין ב"לחיות טוב":

 

נגן וידאו

שם הפריט: ניתוח קיסרי לפי רצון היולדת
קוד זיהוי:217909
 רוב הנשים המבקשות לעבור ניתוח קיסרי במקום ללדת בדרך הטבעית, פשוט מפחדות, מפחדות מהצירים ומהכאבים. יש לניתוח גם יתרון ברור- הסיכוי שנשים היולדות בדרך הטבעית יסבלו בדליפת שתן והתרופפות האגן הוא גדול יותר, כמובן, לעומת נשים העוברות ניתוח קיסרי.

ישנן גם נשים החוששות מטראומה מסוימת שהתינוק עלול לחוות בעקבות הלידה הרגילה או להן, כמו דימום יתר. אך מתברר כי בלידה ראשונה התינוק הוא יותר בריא בגלל הסטרס שהוא עובר, תהליך הלידה גורם ללחץ על הריאות שלו ומוציא את הנוזלים שנשארו בהן, כך הוא יסבול הרבה פחות מבעיות נשימה בהמשך.