פיקוד העורף התרעה במרחב

לוסי אהריש תדליק משואה

"לדעת שנבחרתי כי אני פורצת דרך בקידום שוויון בין המגזרים זה כבוד גדול"

28/04/15 21:00מגישת התכנית "שיחת היום", לוסי אהריש, נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות, בטקס הממלכתי בהר הרצל שיעמוד השנה בסימן "ישראלים פורצי דרך".

תפסנו את לוסי לשיחה על הזכות שנפלה בחלקה, יחסי יהודים וערבים בישראל, וכמובן על יום האישה הבינלאומי שחל היום.

תמונה גדולה

שם הפריט: לוסי אהריש
קוד זיהוי:215640
"העקשנות משתלמת"
 

 

איך הרגשת שקיבלת את ההודעה שאת הולכת להדליק את המשואה?

הלם, ריאקציה של דמעות בעיניים. לדעת שנבחרתי כי אני פורצת דרך בקידום שוויון בין המגזרים זה כבוד גדול.

 

מה זה מסמל עבורך?

אנחנו כל יום נלחמים (ציוני, לא ציוני, שמאלני, ערבי...) היום כל מילה נהפכת מהר מאוד לקללה, להגיד שאתה ערבי נחשב לקללה להגיד שאתה שמאלני נחשב לקללה, הכבוד הזה שנפל בחלקי מוכיח לכולנו שאנחנו לא ערבים, יהודים, נוצרים, דרוזים... אנחנו כולנו ישראלים. המשואה היא למען כל אלה שרוצים להיות חלק מהמדינה, מישראל היפה. אני מקדישה את המשואה לכל אלה שמנסים ליצור משהו יפה מהמדינה הזאת, אני נאבקת להוציא את האמת, והאמת היא שכולנו בני אדם. כמה קלישאתי שזה נשמע. ששואפים שיקבלו ושיכבדו אותנו. המשואה הזו לא בשבילי אלא בשביל הישראלי היפה.

 

יש לך מסר עבור הגולשים שלנו? 

בתכנית "שיחת היום" אנחנו דנים בכל כך הרבה נושאים ולפעמים הטוקבקים הם מלאי רוע, הרס וגזענות. מפליא אותי שאנשים, לפעמים אפילו הורים לילדים קטנים, אנשי משפחה, מסוגלים להתבטא בצורה כזו. אין לי בעיה עם שום דעה, להפך, אני בעד שיח בריא וחילוקי דעות, מבורך בעיניי שאנחנו לא מסכימים על הכל, אך צריך לנהל שיח, צריך ללמוד להקשיב אחד לשני. צריך להגיע להבנה שכולנו באותו צד. זה שלא מסכימים אומר שבסך הכל- לא מסכימים וזהו.

 

מה המסר שלך עבור יום האישה, החל היום?

לא יכולתי לקבל מתנה טובה יותר לכבוד יום האישה. להיות אישה ערבייה, מוסלמית, מעיירת פיתוח, מה שנקרא "אפלייה כפולה", כל חיי חונכתי ע"י ההורים שלי לא להיכנע לתקרות זכוכית. לא קל להיות אישה בחברה שנשלטת על ידי גברים. השנה יש כמות נכבדת של נשים שמדליקות את המשואה וזה כבוד גדול.
יכולים להגיד לך כל הזמן שאת לא יכולה ושאת לא מספיק טובה אבל אסור לך להיכנע, העקשנות תמיד אבל תמיד משתלמת! (חוץ מלהחליף גלגל) תאמיני בעצמך ובאמת שלך!
 

 

תמונה גדולה

שם הפריט: לוסי
קוד זיהוי:215641
'לא יכולתי לקבל מתנה טובה יותר לכבוד יום האישה'
 

 

תמונה גדולה

שם הפריט: לוסי אהריש
קוד זיהוי:215642
מודה לכל המברכים בפוסט אישי בעמוד הפייסבוק שלה
 

 

נגן וידאו

שם הפריט: לוסי אהריש על ח"כ חנין זועבי
קוד זיהוי:238102