פיקוד העורף התרעה במרחב

"ראיון מיוחד"

ניסיון הגשמת חלומם של אפרת ומתנאל לראיין את נשיא ארה"ב בעניין גלעד שליט

מערכת רשת 02/10/13 21:00סרט המתעד את ניסיון הגשמת חלומם של אפרת ומתנאל, חניכי ארגון "שלוה" לראיין את נשיא ארה"ב, ברק אובמה בעניין של גלעד שליט


"ראיון מיוחד", סרטם של ארגון "שלוה" לטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים  ו- ynet, מתעד את מסעם של אפרת ומתנאל, צעירים עם צרכים מיוחדים המטופלים על ידי עמותת "שלוה" בעקבות חלומם - ראיון עם מנהיג העולם המערבי, נשיא ארה"ב, ברק אובמה. המטרה שעומדת לנגד השניים היא לבקש מנשיא ארה"ב "לראיין" את גלעד שליט, שבאותו הזמן עוד היה מצוי בשבי. האם הצליחו להגשים את חלומם? האם אובמה קיבל אותם?. "ראיון מיוחד"  ישודר ביום חמישי, 19.9 בשעה 21:00 ב"רשת" ויעלה במלואו לאתר ynet למחרת.

אפרת ומתנאל הם מראיינים בפרוייקט מיוחד שהתפרסם בין השנים 2010 – 2011 באתר החדשות ynet. אפרת ומתנאל צברו פופולאריות רבה עם פרסומם האינטרנטי של עשרות ראיונות שערכו עם קובעי מדיניות ומובילי דעה.
המפגשים האקראיים והמתוכננים של צמד המראיינים בדרך לבית הלבן הולידו רגעים בלתי נשכחים שקשה להישאר אדישים לנוכח מאמציהם הכנים ומעוררי ההשראה. רבים נרתמו למאמצי השכנוע והשניים פגשו אנשי ציבור רמי דרג, עיתונאים ואמנים שביקשו לעזור ולאפשר להם את הריאיון הנכסף- שמעון פרס, בנימין נתניהו ורעייתו שרה, ציפי לבני, ניר ברקת, שרי אריסון, גיימס טיש, בר רפאלי, איל גולן, שרית חדד, גורי אלפי, נינט, הדג נחש, קרן מור, העיתונאי האמריקאי מרויין סקוט, מנהיג הרוב הרפובליקני בקונגרס אריק קנטור, ורבים אחרים.

 

 

תמונה גדולה

שם הפריט: ראיון מיוחד
קוד זיהוי:191891
אפרת ומתנאל. "ראיון מיוחד"
 


הצפייה בסרט מאפשרת הצצה נדירה אל עולמם של בעלי הצרכים המיוחדים והאתגרים העומדים בפניהם. המסע מתעד תהליך חניכה, שהוא צעד קטן במסע לקבלת השונה ובעל הצרכים המיוחדים בחברה הישראלית בפרט ובעולם בכלל, אבל גם מסע מעורר השראה של אדם בעקבות חלומו. הסרט מתעד את מסעם של שני גיבוריו כסיפור אנושי מרגש של שני אנשים ששואפים להגיע כמה שיותר רחוק ומאמינים שחלומות אפשר וצריך להגשים. כשנתיים  אחרי שחרורו, גלעד שליט, ששמע על מאמציהם, יצר איתם קשר ונתן להם מתנה –ראיון מיוחד.

ארגון שלוה נוסד במאי 1990 על ידי קלמן ומלכי סמואלס, כתוצאה מניסיונם האישי עם גידולו של בנם יוסי, ילד עם צרכים מיוחדים. קלמן ומלכי האמינו כי הדאגה לעתידם ורווחתם של ילדים עם צרכים מיוחדים, אינה צריכה להיות רק נחלת בני משפחותיהם אלא הם זקוקים וראויים לתמיכת הקהילה כולה ולהיות חלק ממנה. שלוה משרתת במרכזיה מאות פעוטות, ילדים ונוער בתכניות ייחודיות ותראפיות מסביב לשעון, שבעה ימים בשבוע. בזמן שהילדים מתקדמים ורוכשים מיומנויות עצמאות אישית ומיומנויות חברתיות, מתאפשר לבני משפחותיהם לנהל אורח חיים תקין ובריא. בנוסף, שלוה פועלת בקרב החברה הישראלית לקידום הסובלנות כלפי אנשים עם נכויות ושילובם בקהילה. בימים אלה בונה שלוה בירושלים את המרכז הגדול והמתקדם בעולם לטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים. שלוה מעניקה את שירותיה לכלל האוכלוסייה הישראלית וללא תשלום.

יום חמישי, 19.9 בשעה 21:00 ב"רשת"

בימוי ותסריט: ניצן רוזנברג
הפקה: שלוה - אסף פינקלשטיין
עריכת תוכן: שלומית שרביט-ברזילי, ynet


יוצרי הפרויקט:
מאיר גולדברג: משורר ומתנדב בשלוה
אסף פינקלשטיין: מנהל זרוע ההסברה והסנגור של שלוה
שלומית שרביט-ברזילי: ynet


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת