פיקוד העורף התרעה במרחב

"הכנסת: מקום עבודה" ב- 20.12

הצצה נדירה וחושפנית אל האנשים שמאחורי הקלעים של כנסת ישראל

מערכת רשת 13/12/12 22:00 

הצצה נדירה וחושפנית אל האנשים שמאחורי הקלעים של כנסת ישראל
"הכנסת: מקום עבודה" יום חמישי ה 20  בדצמבר
מיד לאחר "משעל חם" ב "רשת".
 
סרטו של אורי רוזנווקס חושף לראשונה את המתרחש מאחורי הקלעים של בית הנבחרים בירושלים באופן שאף פעם לא ראיתם, הפעם הראשונה שבה הכנסת מאפשרת למצלמות להיכנס לתחומים "האסורים" במשכן.
 יו"ר הכנסת ראובן ריבלין בצעד יוצא דופן החליט לאפשר למצלמה להיכנס אל מאחורי הקלעים של המשכן ולספר את סיפור הפרלמנט דרך עיניהם של עובדיו, החל מאנשי האחזקה והניקיון, הסדרנים, אנשי המשמר, ועד למתרחש במזנון. 
"הכנסת : מקום עבודה",  מציג עולם של מעמדות: מצד אחד חברי הכנסת שמחשיבים את עצמם ל"טאלנטים" ומסתובבים במסדרונות במין תחושה של עליונות בה הכל מגיע להם, חלקם אף אינם מייחסים כבוד רב למשכן ומצד שני ניצבים העובדים אשר גאים מאד במקום עבודתם אליו הם מתייחסים כמעט בקדושה .
באופן מפתיע מסתבר כי הכנסת היא אחד המקומות השוויוניים ביותר במדינת ישראל; מקום עבודתם של ערבים ויהודים, אנשים בעלי מוגבלויות, עולים חדשים. שש מאות איש, כולם פועלים ומשיטים את הספינה הענקית הזאת במים הסוערים של הפוליטיקה הישראלית.
בסרט ניחשף גם למקומות שעוד לא נראו לעיני הציבור , מקומות שהגישה אליהם הייתה חסומה כמו הפרסה - שהוא אותו מסדרון הצמוד למליאה לשם מוצאים חברי הכנסת המתפרעים להירגע על כוס אספרסו כאשר הם מוסתרים מהמצלמות. עוד מקום שהציבור לא נחשף אליו זה המזנון, בו יושבים יחד ח"כים שלפני שנייה כמעט הרגו איש את רעהו במליאה, לארוחת צהריים כאליו לא היו הדברים מעולם.
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת

תגובות

הוסף תגובה
  • 1

    צפייה חובה

    מיקי | 21/12/12 07:12

    מרתק היה לראות את ריבלין שטוען: אפוקליפסה עכשיו, על מצב הדמוקרטיה והסכנה לה. איפה ניתן לצפות באינטרנט?

    הגב להתגובה זו | סגור