פיקוד העורף התרעה במרחב

לונדון כן מחכה לנו?

בדקנו למי יש סיכוי להביא מדליה לישראל. האמת? יש למה לצפות

מערכת רשת 29/07/12 21:00אחרי ארבע שנים של ציפייה, תיפתח היום האולימפיאדה ה-30 בהיסטוריה האנושית וכל העיניים יהיו נשואות ללונדון, אנגליה. עד ה-12 באוגוסט נחזה בלא פחות מ-302 אירועים שונים ב-26 ענפי ספורט החל מכדורגל ועד לשייט. בזמן שהרוב מתעסקים בתותחים הכבדים כמו האצן אוסיין בולט והשחיין מייקל פלפס, מה שמעניין אותנו זה כמובן הסיכויים של המשלחת הישראלית לעלות על הפודיום בממלכה. הנה חמישה ישראלים שכדאי לשים לב אליהם:

שחר צוברי
שייט, גולש ניל פרייד

ב-1 בספטמבר הגולש יחגוג יום הולדת 30 והשאלה היא אם הוא יוכל להתגאות בזמן הזה בעוד מדליה אולימפית. צוברי הוא הישראלי האחרון שעלה על הפודיום במשחקים האולימפיים לפני ארבע שנים בבייג'ין, שם זכה במדליית הארד. אחרי קרב צמוד מול נמרוד משיח על הכרטיס למשחקים האולימפיים הקרובים, הוא זכה בכבוד לשאת את הדגל הישראלי בטקס הפתיחה כאשר יריבו המקומי נשאר בבית. ההישגים של צוברי מאז אולימפיאדת בייג'ין מדברים בעד עצמם. ב-2009 ו-2010 הוא זכה פעמיים באליפות אירופה ובין לבין דאג לבקר בלונדון בכל כמה חודשים על מנת להרגיש היטב את הים הבריטי לקראת המשחקים הקרובים. צוברי יפתח את התחרות ב-31 ביולי בווימות', ושישה ימים לאחר מכן נדע אם עמד במשימה.

אריק זאבי
ג'ודו, עד 100 ק";ג
הג'ודוקא הישראלי ישווה בלונדון את שיאו של גיא סטריק, הישראלי היחיד עד היום שהשתתף בארבע אולימפיאדות שונות. לפני 8 שנים באתונה הוא זכה במדליית הארד. לפני כן, ב-2000 הוא סיים חמישי בסידני ובבייג'ין 2008 הודח כבר בסיבוב השני. לא מעט הספידו אותו במהלך השנים האחרונות, אבל זאבי ענה לביקורות השנה עם זכייה באליפות אירופה בפעם הרביעית בקריירה שלו. בנוסף יש לו מדליית כסף באליפות העולם במינכן (2001) ולזכותו מדליית כסף אחת ו-4 ארד בתחרויות השונות, אך לא במסגרת האולימפיאדה. גם בלונדון זאבי הוא אחד המועמדים הישראליים שיכולים להגיע לפודיום ולהביא מדליה לארץ. ב-2 באוגוסט נדע אם זה יקרה כאשר יתחרה במוקדמות עד 100 ק";ג בשעות הבוקר, ואם יעלה יתחרה בשלבים הגבוהים אחר הצהריים. הגמר יערך באותו היום, האם הוא יהיה שם?

אלכס שטילוב
התעמלות מכשירים, קרקע/קרב רב
למרות השמות המוכרים של השניים הראשונים, מי שיכול להביא מדליה אולימפית לישראל הוא דווקא המתעמל שמכונה ";התקווה האולימפית";. שטילוב בן ה-25 מוגדר היום כאחד ממתעמלי הקרקע הטובים ביותר ברחבי הגלובוס. לזכותו מדליית ארד (2009) וכסף (2011) באליפות אירופה ועוד ארד (2011) באליפות העולם האחרונה בהתעמלות. שטילוב יחל את דרכו בלונדון ב-28.7 במוקדמות קרב רב וקרקע. במידה שיעפיל, הוא יתחרה בשני שלבי גמר ב-1 באוגוסט וב-5 באוגוסט. ישראל טרם זכתה במדליה אולימפית בתחום ההתעמלות. שטילוב מסוגל לעשות היסטוריה.

לי קורזיץ
שייט, ניל פרייד
בזמן שהעיניים נשואות לשחר צוברי, דווקא הגולשת בת ה-28 היא זו שמסוגלת לגנוב את ההצגה. אלופת העולם הנוכחית בענף הניל פרייד ומגיעה ללונדון כפייבוריטית לקטוף כל מדליה בתחום, כאשר גם זהב בא בחשבון. ב-31 ביולי היא תחל את הדרך בווימות' ושבוע לאחר מכן, ב-6 באוגוסט, נדע כולנו אם עמדה בהבטחה.

גל נבו
שחייה, 200 פרפר, 200 ו-400 מ' מעורב אישי
למעשה, ההישג היחיד של ישראל בשחייה לאורך היסטוריית המשחקים האולימפיים היה בסידני 2000, אז העפיל איתן אורבך לגמר 100 מ' גב. מדליה לא יצאה מהמעמד הזה, וגם הפעם נראה שהסיכויים להתברג בשלישיה סופית כלשהי קלושים עבור בכיר שחייני ישראל כיום. נבו בן ה-25 ינסה לבנות על המקצה החזק שלו ב-400 מ' מעורב אישי, שם הוא עשוי להגיע רחוק. כבר ב-28 ביולי, שבת הקרובה, הוא יתחרה בו במסגרת המוקדמות ואם יעפיל לגמר, הוא יתחרה על מדליה באותו הערב ב-21:30 בלילה.

סגל המשלחת הישראלית ללונדון 2012
שייט:
שחר צוברי, גידי קליגר, ערן סלע, ורד בוסקילה, גיל כהן, נופר אדלמן, לי קורזיץ
ג'ודו: אריק זאבי, יוסף פללאשווילי, גולן פולק, טומי ארשנסקי, אליס שלזינגר
אתלטיקה: ג'יליאן שוורץ (קפיצה במוט
(, דונלד סנפורד (400 מ'), זוהר זימרו (מרתון)
טניס: שחר פאר, אנדי רם, יוני ארליך
שחייה: גל נבו, אנסטסיה גלושקוב, אינה יופה, אמרי גניאל, נמאוג שפירא בר-אור, יעקב טומרקין, עמית עברי
התעמלות מכשירים: אלכס שטילוב, פליקס אהרונוביץ', ולריה מקסיוטה
קליעה: סרגיי ריכטר
בדמינטון: מישה זילברמן
התעמלות אומנותית: נטע ריבקין ונבחרת הנשים של ישראל: ויקה קושל, פולינה ז'קולוז'ני, אליאורה זולקובסקי, נועה פלצ'י, מורן בוזובסקי ומרינה שולץ


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת