פיקוד העורף התרעה במרחב

פרסום טוב - פרסום מקיף או ממוקד?

ישנם דרכים רבות לפרסם, אולם איזה פרסום הוא הטוב ביותר?

מערכת רשת 01/07/12 12:34אין ספק כי בכדי שעסק יתעצם ויצליח, הוא זקוק לפרסום טוב ויעיל. פרסום איכותי יכול לחשוף את המוצרים או השירותים השונים לקהל נרחב יותר, ובכך להגדיל באופן משמעותי את קהל הלקוחות של העסק.

ישנם דרכים רבות לפרסם, אולם איזה פרסום הוא הטוב ביותר? האם כדאי לפרסם באופן מקיף ונרחב על פני כל המדיה  הקיימות או שכדאי להתמקד באמצעי פרסום אחד? במאמר שלפניכם ניסינו לענות על השאלה החשובה הזו.
חשיפה מירבית באמצעות פרסום מקיף
אנשי פרסום ובעלי עסק רבים מצדדים בפרסום מקיף. הסיבה העיקרית לכך היא שבאמצעות פרסום שכזה ניתן להגיע ליותר אנשים, כמה שיותר מהר. באופן זה, החשיפה היא גדולה יותר ובהתאם ביקוש הלקוחות הוא רב. דבר זה מוביל לרווחים גדולים יותר ולהעצמת העסק אל מול המתחרים שלו.
עם זאת, לעיתים ניתן לדַמות את הפרסום המקיף לטיפול באנטיביוטיקה. תרופות אנטיביוטיות שונות תוקפות את החיידקים המזהמים בגוף. על ידי כך, היא מסייעת באופן ניכר למערכת החיסון להתגבר על הזיהום. אך במקביל, היא עלולה להרוג גם את החיידקים הטובים בגוף ובהתאם ליצור נזק ותופעות לוואי לתקופה מסוימת.
כך גם בפרסום מקיף. אמנם הוא מציף את בית העסק על פני המדיה השונות באופן כזה שכל אחד, בכל מקום, יכול לראות ולהיחשף למוצרי העסק. עם זאת, בשל כך עלול להיווצר מיאוס מסוים של הלקוח, שמייחל לא לראות יותר את הפרסומת, ובהתאם את המוצר המפורסם ובית העסק.
אפקטיביות על ידי פרסום ממוקד
פרסום ממוקד הוא פרסום המתמקד במדיה אחת, ועל ידי אמצעי פרסום אחד. לדוגמא, תשדירי פרסום של ביטוח בריאות ברדיו. אם תשדירים אלו לא ישודרו במדיה אחרות אלא רק על גבי גלי הרדיו, המוצר ייחשף למאזינים השונים באשר הם, אך לא יותר מידי.
הפרסום מתמקד בנישה אחת ובפלח שוק מסוימים. יתר על כן, ניתן למקד את הפרסום כך שייחשף רק לקהל יעד מסוים, על גבי מדיה אחת. לדוגמא, פרסום אתר אינטרנט המתמחה בגיוס עובדים, יפרסם את שירותיו דווקא באתרים אחרים באינטרנט ולא על גבי שלטי חוצות בעיר. זה יהיה פרסום אפקטיבי במיוחד.
אז מה עדיף?
בשורה התחתונה, יש לבחון את העסק, התקציב עומד לרשותו, הוותק שלו בשוק וקהל היעד אליו הוא פונה. חברות או בתי עסק המציעים מוצרים שיכולים להתאים לפלח שוק נרחב יותר, כמו מיצי פירות למיניהם, יכולים להתפרסם באופן נרחב יותר, על גבי שלטים בתחנות אוטובוס, בטלוויזיה או על לוחות מודעות במקביל.
עם זאת, בית עסק המציע משחקי מחשב ופונה לצעירים, ייטיב לעשות אם יתמקד בפרסום במדיה הנחשפות לקהל יעד זה. פרסום זה יכול להיעשות באמצעות באנרים באתרי אינטרנט שונים, מודעות בפייסבוק או פרסומות במגזינים לצעירים.
בכדי לראות באמת איזה אמצעי פרסום הוא הטוב לך ביותר – ממוקד או מקיף – יש לבחון את העסק לעומק, את קהל היעד שלו ואת המטרות אותן אתה מבקש לממש. רק כך תוכל להבטיח לעצמך קמפיין אפקטיבי באמת.
 
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת

תגובות

הוסף תגובה