פיקוד העורף התרעה במרחב

תכנון יעיל ליצירת פרסום TV מנצח

בכדי שתוכלו ליצור קמפיין מנצח, ריכזנו עבורכם מידע חיוני בנושא

מערכת רשת 01/07/12 12:29אחד מאמצעי הפרסום הטובים ביותר הוא פרסום בטלוויזיה. היתרונות של אמצעי זה הנם עצומים, ומתבססים על העובדה כי תוך שניות אחדות, בית העסק ומוצריו נחשפים למיליוני ישראלים בכל רחבי הארץ. יתר על כן, התפתח שפע של ערוצים המיועדים לציבור הרחב, המאפשרים עוד הזדמנויות פרסום איכותיות.

עם זאת, גם פרסום בטלוויזיה יכול לגרום לנזק. בגלל תכנון גרוע הפרסום בטלוויזיה יכול לחבל במוניטין שנצבר עד כה. ניתן להשוות זאת אל טיסות לתאילנד. גם טיסות אלו נחשבות כדרך אל חופשה החלומית, אבל בפועל, הטיסה מאחרת, הדיילות זועפות, מחלקת התיירים עמוסה עד אפס מקום ונמל התעופה רחוק באופן משמעותי מבית המלון.
כך, כמו שהחופשה החלומית התחילה ברגל שמאל, גם קמפיין פרסומי בטלוויזיה יכול להתחיל ברגל שמאל, אם מתכננים אותו באופן לקוי או מבלי לשקול את כל האלמנטים הנדרשים. על כן, בכדי שתוכלו ליצור קמפיין מנצח ולהיחשף אל קהל לקוחות רב יותר, ריכזנו עבורכם מידע חיוני בנושא.
יצירת תוכנית פעולה ותסריט איכותיים
הדבר הראשון שיש לעשות הוא לבנות תוכנית פעולה הכוללת את המטרות שאתם מבקשים להשיג באמצעות הפרסום. בעת בחינה זו יש לבדוק אילו מוצרים אתם רוצים לפרסם, האם יש לכם סלוגן קליט, אילו תכונות בעסק אתם מבקשים להבליט ואיזה ערך מוסף אתם רוצים להעניק לצופה.
לאחר מכן, יש לבנות תסריט איכותי המעביר את המסרים שתרצו להבליט. תסריט זה מותנה במשך הפרסומת שאתם יכולים להפיק ובתקציב העומד לרשותכם. מומלץ להיעזר באנשי פרסום וקופירייטרים מקצועיים, המנוסים בתחום ויכולים להעניק לכם הפרסומת המתאימה לכם ביותר.
שיבוץ הפרסומת
השלב הבא הוא שיבוץ הפרסומת במהלך שעות השידור ותדירות השידור שלה. הזמן הנצפה ביותר מכונה פריים-טיים ומשודרות בו התוכניות בעלות הרייטינג הגבוה ביותר. עם זאת, לרוב, זמן שידור זה עולה יותר. עלות השידור יורדת בהתאם לשעות השידור, אולם האפקטיביות יורדת בהתאם.
כמו כן, מוטב להתאים את שידור הפרסומת לקהל היעד שלה. בית עסק המפרסם מוצרים לכל המשפחה יעשה נכון אם ישדר את הפרסומת משעות אחר הצהריים ואילך, כאשר בני הבית חוזרים מהעבודה או הלימודים. עם זאת, חברה המתמקדת במוצרים לבני גיל הזהב או לאימהות צעירות, תיצור פרסום אפקטיבי יותר אם תשדר את הפרסומת בשעות הבוקר.
בחינת התקציב הנדרש
אין מה לעשות. פרסום טוב עולה כסף ופרסום בטלוויזיה הוא יקר יותר מאמצעי פרסום אחרים. לכן, מוטב לבחון את התקציב העומד לרשותכם. גם אם תבקשו ליצור את הפרסומת הטובה והמושקעת ביותר, אין זה יועיל אם היא תוביל לגירעון ונפילה כלכלית של העסק.
לכן, בדקו באופן שקול אם פרסום בטלוויזיה זה משהו שאתם יכולים לעמוד בו. במידה ולא, בחנו דרכי פרסום במדיה אחרות, ודחו את הפרסומת למועד מאוחר יותר. דבר זה יסייע לכם לבצע פרסום אפקטיבי יותר, בהתאם למידות העסק.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת