פיקוד העורף התרעה במרחב

מדוע פרסום בטלוויזיה - טוב יותר?

למרות הוותק שלה, הטלוויזיה נחשבת למדיום הטוב והאיכותי ביותר לפרסומות

מערכת רשת 01/07/12 12:19בעולם העסקים של היום, בו כל עסק וחברה מנסים להתחרות על לבו של הלקוח, פרסום הוא כלי חשוב ביותר. הסיבה העיקרית לכך היא שבכדי לחשוף את הלקוחות למוצרים או השירותים שהעסק מציע, יש להפוך אותם למוכַרים על ידי קהל הלקוחות.

מכל שלל האפשרויות שקיימות היום – ומדובר בלא מעט כאלו – נדמה כי עד היום, למרות הוותק היחסי שלה, הטלוויזיה נחשבת עדיין למדיום הטוב והאיכותי ביותר לפרסומות. מדוע זה כך והאם זה נכון?
חשיפה לקהל נרחב
אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של פרסומות בטלוויזיה, הוא שכלי זה מספק חשיפה נרחבת ביותר. עסק או חברה המפרסמים בטלוויזיה, נחשפים תוך כמה שניות אל מיליוני ישראליים בכל רחבי הארץ. על אחת כמה וכמה אם מדובר בפריים טיים, בהפסקות הפרסומות בין התוכניות בעלות הרייטינג הגבוה ביותר.
כמו כל פרסום אחר, גם פרסום בטלוויזיה דורש כסף, לעיתים אף סכומים נכבדים ביותר, אולם כאשר משקללים את העלות מול התועלת, ניכר כי התועלת היא רבה מאוד. זאת, במידה ויש לכם את התקציב הנדרש לכך, שכן המטרה היא להעצים את העסק ולא לגרום להוצאות או חלילה לגירעון.
העברת המסר הפרסומי באמצעות סיפור מנצח
הייחודיות של פרסום בטלוויזיה היא שהפרסומות השונות אינן מציגות רק את הלוגו או הסלוגן של העסק, אלא ממחישות את טיב המוצרים או השירותים באמצעות סיפור מוסרט ושנון. אם הפרסומת טובה, אזי הסיפור, התמונות המוצגות ואופי העסק נשארים בתודעה גם אחרי שהפרסומת מסתיימת.
דוגמא טובה לכך היא הפרסומת המוצלחת של חברת קסטרו עם יעל אבקסיס. בפרסומת, ליאור מילר פותח מולה את מעילו וחושף את גופו אליה. בתגובה, היא פותחת את מעיל הקסטרו שלה וחושפת משהו הרבה יותר טוב. מה היא חשפה שם? זאת שאלה שרבים עדיין מנסים לענות עליה. אך חברת קסטרו ומוצריה נשארו עמוק בתודעת הציבור.
כיצד ליצור פרסומת טובה?
פרסומות טובות רבות מסתמכות על סיפור פשוט, אך עם 'טוויסט' מסוים. ישנן הרבה נוסחאות שיכולות לעבוד במקרה זה, בין אם מדובר על סיפור אהבה, הופעת ילדים ובעלי חיים או ניצחון הטוב על הרע. כל פרסומת מבוססת על תסריט כתוב מראש, על פיו הצלם והבמאי יכולים לעבוד ולהמחיש את מה שהקופירייטר ניסה להעביר.
לדוגמא, בתסריט הפרסומת של חדר כושר ייכתב: חדר כושר חיפה, פנים. לאחר מכן יתואר סיפור הפרסומת. בחדר הכושר החיפאי, בין המכשירים השונים, נוצר סיפור אהבה בין זוג צעיר. כל פעם הם נפגשים ליד מכשיר אחר, ליד ההליכונים או הבריכה.
לבסוף הם מוצאים עצמם ליד הדלפק בקפיטריה, ויוצאים ביחד אל הרחוב, כשעל גבי הצילום ישנו הסלוגן של בית העסק – ";לא רק לבריאות טובה";. לכן, פרסום בטלוויזיה מאפשר לבית העסק להיחשף בפני לקוחות רבים תוך הצגת סיפור משעשע, ולהעצים את הרווחים בעתיד.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת