פיקוד העורף התרעה במרחב

שיווק וויראלי

כיצד שיווק וויראלי יכול להיות המפתח לקידום העסק?

מערכת רשת 01/07/12 12:14מבחינות רבות, ניתן לדמות את העסק למבנה הבית. כמו הבית, גם העסק זקוק לבסיס יציב ולשלד חזק. דברים אלו נעשים באמצעות תכנון עסקי אפקטיבי השוקל את כל הפרמטרים הנדרשים, החל מקהל יעד ומטרות העסק ועד לדרכי שיווק ומתחרים.

בהתאם, השיווק של העסק מקביל לחלונות הבית, לגינה הקדמית או אפילו לכניסה הראשית. הוא מציג את איכות העסק ומושך את הלקוחות הפוטנציאליים להפוך ללקוחות קיימים. כמו כן, הוא מכניס אוויר לעסק, אך מבלי לאבד את יציבותו. על כן, ההשקעה בשיווק היא חיונית בדיוק כמו אלמנטים רבים אחרים, שבלעדיהם העסק לא יוכל להתקיים.
דרכי שיווק יעילות
שיווק יכול להיעשות באופנים רבים ובדרכים שונות, בהתאם לאופי העסק ולתקציב העומד לרשותו. ניתן לבצע שיווק במדיה השונות, בין אם המודפסת ובין אם המקוונת. כמו כן, ניתן לשלוח מידע באופן ישיר לקהל הלקוחות.
שיווק ישיר יכול להיעשות באמצעות תיבות הדואר בבתי הלקוחות. עם ההתפתחות הטכנולוגית, כיום ניתן אף לשלוח אמצעי שיווק שונים אל תיבת הדואר האלקטרוני של הלקוחות. חוק הספאם שפותח דורש לבקש את אישור הלקוח לשלוח לו דברי פרסום לאי-מייל. עם זאת, נכון לעכשיו, לתיבות הדואר הביתיות ניתן לשלוח ללא הגבלה.
שיווק וויראלי
שיווק וויראלי נחשב כיום לאחד האפקטיביים ביותר מבין דרכי השיווק השונות. שיווק זה מבוסס על המלצות הלקוחות לחבריהם, כלומר: מפה לאוזן. בצורה זו, הלקוח מפיץ את שבחיו על בית העסק לחוג חבריו. כתוצאה מכך, הם מגיעים לרכוש את המוצרים השונים ומספרים לחוג חבריהם, וכך הלאה.
כלי שיווקי זה מסייע רבות ברשתות החברתיות השונות. לדוגמא בפייסבוק, כאשר חבר אחד עושה 'לייק' על פוסט או לדף עסק, הוא גורם לחבריו לרשת להסתקרן ולעשות לייק בעצמם. כך קהל הלקוחות מתעצם וגדל, והרווחים העתידיים בהתאם.
מקרה מבחן על יעילות השיווק הוויראלי
הדרך הטובה ביותר להתרשם מיעילותו של השיווק הוויראלי היא לראות איך הוא פועל בשטח, באמצעות בחינת מקרה פיקטיבי של חברה קטנה המתמחה בטיסות לתאילנד ומדינות המזרח. בראשית דרכה היא ביצעה טיסות לתאילנד בלבד, אבל עם הזמן הרחיבה את היעדים שלה.
בתחילה, הייתה זו חברה קטנה בעלת מטוסים מעטים והון אנושי קטן. אולם, המוטו שלה היה להעניק את חווית הטיסה הטובה ביותר. הם עשו זאת באמצעות שירות לכל המחלקות כאילו היו במחלקה הראשונה, הגישו אוכל איכותי, חילקו שמיכות ומוצרי שינה נוספים והקרינו סרטים חדשים. עם זאת, גולת הכותרת שלהם הייתה שירות אישי וביתי.
בעקבות כך, כל אחד מהנוסעים סיפר לחבריו אודות הטיסה, דבר שגרם להם לרצות לטוס עם החברה. כך, המסר הופץ לאינספור אנשים בכל רחבי העולם, וכיום החברה היא אחת ממעצמות התעופה הקיימות. זו דוגמא לכך שהשיווק הוויראלי מספק דרך נפלאה להעצים ולפתח את העסק באופן משמעותי ולהגדיל בהתמדה את קהל הלקוחות.
 
 
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת

תגובות

הוסף תגובה
  • 1

    ויק

    ויק | 20/05/14 10:05

    כל העניין של השיווק נהיה כל כך קשה, עסק מתחיל היום צריך להכין טוב את הכיס כדי שבכלל מישהו ישים לב אליו. הטייקונים והוותיקים דאגו טוב מאוד שלא יהיה קל לחדשים להיכנס להם לתחום. ויקיפדיה

    הגב להתגובה זו | סגור