פיקוד העורף התרעה במרחב

כיצד להעצים את פרסום העסק?

דרך טובה ליצירת שיווק וויראלי היא באמצעות יצירת מבצעים למיניהם

מערכת רשת 01/07/12 10:00 

כיצד להעצים את פרסום העסק?
כמו אוויר לנשימה, גם הפרסום הכרחי וחיוני לחייו של העסק. כל בעל עסק, וותיק ומתחיל כאחד, יודע כי בעת חלוקת התקציב השנתי, יש להקצות חלק ניכר גם לאמצעי הפרסום השונים. בסופו של דבר, מה זה משנה אם אתם מציעים מוצרים איכותיים, מן השורה הראשונה, אם אף אחד לא בא לקנות אותם?
עם זאת, תמיד עולות השאלות כיצד ניתן לשפר ולהעצים את הפרסום? אילו שלבים וצעדים יש לנקוט על מנת לגרום לפרסום להיות אפקטיבי ומהיר יותר? במילים אחרות, כיצד ניתן לפרסם יותר ולשלם פחות? ישנן דרכים רבות להעצמת הפרסום.
פרסום במדיה השונות
עם ההתפתחות הטכנולוגית, פותחו מספר כלים פרסומיים המסייעים לכל בעל עסק או מנכ";ל של חברה לפרסם את מרכולתו באופן הטוב ביותר. ראשית, ניתן לפרסם במדיה המודפסת. דרך זו הוכיחה את יעילותה מאז ימי העיתונות הראשונים.
שנית, ניתן להיעזר בשטחי פרסום שונים ברחוב ובכבישים. שלטים בתחנות אוטובוס, על איי תנועה, שלטי ענק בצמתים ושלטים על גבי האוטובוסים עצמם, מאפשרים לפרסם את המוצרים השונים במרחב האורבני ולחשוף אותם אל הולכי הרגל מחד ואל הנהגים מאידך.
דרך טובה נוספת היא באמצעות תשדירים ברדיו ופרסומות בטלוויזיה. על ידי כלים אלו ניתן לחשוף את המוצרים השונים אל מיליוני ישראליים, ותוך שניות להעצים את קהל הלקוחות הפוטנציאליים. לאחרונה, פותחו גם אמצעי פרסום ברשת האינטרנט, בין אם בפרסום באתרים עצמם ובין אם ברשתות החברתיות השונות.
מוצרי קידום מכירות
אלמנט אפקטיבי נוסף לפרסום העסק הוא מוצרים לקידום מכירות. מוצרים אלו כוללים בין היתר מחזיקי מפתחות, כובעים, חולצות, פדים לעכבר, צלחות, כוסות ואפילו קלסרים, ארנקים ובקיצור – כל מה שנראה לכם מתאים. עצם שילוב הלוגו של העסק בכל אחד ממוצרים אלו, מאפשר לבית העסק להיות בתודעת הלקוח, כמעט בכל רגע נתון.
מעבר לכך, הלקוח מקבל ערך מוסף, מלבד המוצרים האיכותיים המוצעים לו. בזכות מתנה קטנה ואפקטיבית, הוא מרגיש מוערך, ומפיץ את שבחו על התנהלות בית העסק לחבריו. בצורה זו, הוא נהפך לסוכן שיווק של העסק גם בלי שהוא מודע לכך, כאשר החברים הופכים להיות לקוחות פוטנציאליים.
תגמולים ומבצעים
דרך טובה נוספת ליצירת שיווק וויראלי היא באמצעות יצירת מבצעים למיניהם. כל אחד אוהב לקנות בידיעה שהרוויח על חשבון החנות. על בסיס זה מתנהלים כל מבצעי הארבעה ספרים במאה או ה-1+1. בצורה זו, הלקוח רוכש יותר ממה שמוצע לו כדי להרוויח בעתיד, כאשר המחיר יחזור להיות רגיל.
ניתן גם ליצור תגמולים למיניהם, הכוללים הגרלות וחלוקת מתנות ייחודיות. לדוגמא, לאפשר ללקוח להירשם להגרלה של מוצר יוקרתי כמו מכונית או טיסה לחו";ל, אך להתנות זאת ברכישת מוצר מסוים. מגוון הדרכים להעצמת פרסום העסק הוא עצום. כלים אלו ורבים אחרים יוכלו לסייע לכם להגדיל את קהל הלקוחות ואת הרווחים.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת