פיקוד העורף התרעה במרחב

כיצד להביא עובדים איכותיים לעסק?

גיוס עובדים - פרסום מודעות דרושים במדיה השונות

מערכת רשת 01/07/12 09:49כל בעל עסק יודע כי בית עסק איכותי אינו כזה המתהדר רק בפרסום מרהיב, מבנה מפואר ומוצרים איכותיים, אלא גם כזה המתמקד בעובדים שלו. הרי אין זה משנה אם נעשה פרסום אגרסיבי או אם נוצרו עוד מוצרים משובחים, אם אין מי שיעשה את העבודה בפועל.

על כן, עסקים רבים מציעים לעובדים שלהם הטבות שונות, מעבר לסל ההטבות הנכלל בחוק. רבים מציעים שלל פעילויות מגבשות, חופשות מפנקות או קפיטריה מצוידת כל טוב. כאשר יש צורך להעשיר את החברה בעובדים איכותיים נוספים או לרענן את השורות, עולה השאלה כיצד ניתן לעשות זאת בצורה היעילה ביותר?
גיוס עובדים – מאז ועד היום
בתקופות קדומות, בעלי עסקים שביקשו להעשיר את ההון האנושי שלהם, הלכו אל כיכר העיר והכריזו בקול על רצונם. במרבית המקרים, הם נאלצו להתפשר על איכות העובדים וגייסו את מי שהיה בנמצא באותו זמן.
כיום, בעל חברה או עסק המבקש לגייס עוד עובדים אינו יכול ללכת אל כיכר העיר, שכן הוא ייחשב למשוגע (או לאחד מפעילי המחאה העכשווית...). על כן, פותחו מספר כלים מסייעים ההופכים את תהליך הגיוס לקל ומהיר יותר.
בחברות ועסקים גדולים ישנן מחלקות משאבי אנוש שעושות את תהליכי הגיוס והבחירה, כשבסופם המנכ";ל יכול לבחור מתוך המועמדים הטובים ביותר. בעסקים בינוניים וקטנים, בעל העסק ועוזריו יכולים לפרסם מודעות דרושים בלוחות השונים או לפנות אל חברות כוח אדם, המאגדות את העובדים בהתאם לכל תחום ותחום.
פרסום מודעות דרושים במדיה השונות
ניתן לפרסם מודעות דרושים במדיה המודפסת, כלומר בעיתונים הארציים, במקומונים ועל גבי לוחות מודעות עירוניים. היתרון של שיטה זו הוא שהוא מגיע לאנשים רבים בבת אחת, בהתאם לתפוצת העיתונים. עם זאת, בדרך כלל הפרסום הוא בתשלום מסוים, המשתנה מעיתון לעיתון ובהתאם לגודל המודעה ומספר המילים שיש בה.
דרך טובה אחרת היא באמצעות המדיה המקוונת, כלומר באתרי אינטרנט שונים המתמחים בגיוס עובדים. באתרים אלו ניתן לסווג את המודעה בהתאם לתחום העבודה, היקף המשרה והמיקום בארץ. כמו כן, ניתן לציין את דרישות התפקיד והיקף שכר משוער.
כיצד למצוא עובדים בצורה מהירה יותר?
כמו בכל תחום אחר, גם בעת גיוס עובדים עדיף להיות כמה שיותר מפורטים וממוקדים. ראשית, יש לדעת באיזה תחום אתם מבקשים לפרסם את המודעה, בכך מחפשי העבודה יידעו היכן לחפש ואתם לא תקבלו אינספור קורות חיים שכלל לא מתאימים לכם. ויש בזה יתרון משמעותי על פני כל תהליך גיוס עובדים מסוג אחר.
 
לדוגמא, אם אתם מחפשים עובדים לחברת ההייטק שלכם, תוכלו לפרסם מודעת דרושים הייטק בתחום המתאים. באופן דומה, ככל שתפרטו את דרישות התפקיד, היקף המשרה, המיקום שלה והערכת השכר, תוכלו לקבל מגוון קורות חיים שבאמת מתאימים לתפקיד, ממחפשי עבודה שמוכנים לתפקיד ויודעים בדיוק מה הן הדרישות שלו.
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת