פיקוד העורף התרעה במרחב

כיצד המסך מסייע לעסקים

כיצד המסך הקטן והגדול מסייעים לעסקים?

מערכת רשת 01/07/12 09:35עם חלוף השנים והתפתחותן של דרכי פרסום שונות, פותחו גם פרסומות בטלוויזיה. חוקרים ואנשי מקצוע רבים טוענים כי גם אם מדובר בייצוגים מפוארים של מוצרים למיניהם, הפרסומות עדיין מבוססות על מידע מהימן, והן אינן מסלפות את האמת. עם זאת, בכל הנוגע לייצוג פרסומי בסרטים או סדרות, עדיין נותרה בעיה.

החלוקה המוגדרת בין העולם האמיתי לעולם הבדיוני הניכר במסך הקטן והמסך הגדול, מתערערת כאשר ישנם מוצרים אמיתיים, הלקוחים מהיומיום שלנו, בתוך סדרות או סרטים. יתר על כן, השפעתם של אלו על המכירות הנה משמעותית.
לדוגמא, בסדרה ";סקס והעיר הגדולה"; הגיבורה נהגה לכתוב את הטורים שלה במחשב אפל מהודר. בעקבות כך, מכירות המחשב מדגם זה גדלו באופן ניכר. דוגמא אחרת היא חברת ";ווילסון";, חברה אמריקאית של מוצרי ספורט. לאחר יציאת הסרט ";להתחיל מחדש"; בו הגיבור הנקלע לאי בודד מפתח ידידות עם כדורעף של החברה, מכירות החברה, ובייחוד של כדור מדגם זה, נסקו.
בכדי להוכיח לכם כי מוצרים המופיעים בסרטים או סדרות יכולים להשפיע על מכירותיהם בעולם האמיתי, במאמר זה ננסה לבחון את הגדלת המכירות של טיסות להודו, בעקבות הופעת המדינה עצמה בעולם הבדיוני.
מסביב לעולם בשמונים יום
מיני-סדרה זו, המבוססת על ספרו המפורסם של ז'ול וורן, הוקרנה בטלוויזיה בשנות השמונים בכיכובו של פירס ברוסנן. באחד מפרקי הסדרה, פיליאס פוג ומשרתו הנאמן פספרטו מגיעים להודו ומצילים את הנסיכה ההודית. לאחר מכן, הם לוקחים אותם עמם אל המשך המסע.
בעקבות המסע אל המדינה, והופעתה בסדרה המצליחה, הנסיעות להודו והטיסות אליה גדלו באופן משמעותי. רבים רצו לחזות במו עיניהם בפלאי המדינה. יותר מזה: כבר לאחר יציאת הספר המקורי במאה ה-19, רבים רצו לנסוע אל המדינה המרהיבה, אולם אז הדרך הייתה קשה הרבה יותר.
נער החידות מבומביי
סרט זה, המבוסס על ספרו של וויקאס סווארופ, יצא לאקרנים בשנת 2008. הסרט מציג נער צעיר, המשחק במשחק המפורסם ";מי רוצה להיות מיליונר";. באופן פלאי, הוא עונה על כל השאלות נכונה, מאחר וכל אחת מהן נוגעת בחלק אחר בחייו.
הסרט מציג את חייו, החל משיכוני האשפתות שליד הטאהג' מאהל ועד לבגרותו. הצילומים המרהיבים של חלקי הודו האקזוטיים, גם של שכונות המצוקה השונות, גרמו לרבים לרצות להגיע אל המדינה. בדיווחי חברות התעופה של אותה שנה, ניכרה עלייה משמעותית בטיסות להודו.
אננדה
הסדרה הישראלית של דנה מודן ובכיכובה, מציגה את מסעה של אישה צעירה בחברת שני בחורים שביחד עוברים שלל הרפתקאות. אמנם מדובר בסדרה צעירה יחסית, נכון לכתיבת שורות המאמר, אולם עד כה ניכר כי רבים מבקשים לבלות את חופשת הקיץ בהודו.
יתר על כן, בעקבות הסדרה, הודו חזרה להיות אחד מהיעדים המבוקשים של הטיול שאחרי הצבא. בכל אחת מהדוגמאות הללו לא קשה להצביע על קשר בלתי מעורער בין הופעת מוצרים בסרטים וסדרות לבין עליית המכירות שלהם במציאות.
 
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת