פיקוד העורף התרעה במרחב

הביאו את הקופירייטר המצוין אליי!

מקצוע הפרסומאי או הקופירייטר הפך לאחד המבוקשים ביותר מהמקצועות הקיימים

מערכת רשת 01/07/12 09:17לפני שנים אחדות פרצה אל התודעה הציבורית סדרת המופת ";מד מן";, המציגה משרד פרסום באמריקה של שנות החמישים ואת חייהם של הפרסומאים ונשותיהם. מאז, הפופולאריות שלה רק התעצמה, וכיום היא נחשבת לאחת הסדרות הנצפות ביותר בעולם.

הצלחתה של סדרה זו מוכיחה שני דברים. האחד, שמקצוע הפרסומאי או הקופירייטר נעשה לאחד המבוקשים ביותר מבין המקצועות הקיימים. השני, שאנשי פרסום היו מבוקשים מאז ומעולם, ולא רק בשנות החמישים של המאה הקודמת, אלא הרבה לפני כן.
כיום, רבים מתדפקים על דלתות משרדי הפרסום, בארץ ובחו";ל, ומבקשים להתקבל אל כוחות המשרד ולמצוא את הסלוגן המנצח הבא. בכדי שגם אתם תוכלו להפוך לאנשי הפרסום המוצלחים של דור העתיד, לפניכם מידע קצר אך חיוני במיוחד אודות לימודי פרסום והתמקצעות בתחום.
לימודי פרסום
הדבר הראשון שיש לעשות בדרך להיות אנשי פרסום מוצלחים הוא ללמוד את המקצוע. אין זה מספיק להיות שנון ומוצלח במשחקי מילים, אלא יש להתמחות בנושאים השונים של עולם הפרסום. ישנם מספר מוסדות בארץ המלמדים פרסום. ניתן, למשל, ללמוד באוניברסיטאות במסגרת החוג לתקשורת, הנכלל בדרך כלל בפקולטה למדעי החברה.
יתר על כן, ישנם מוסדות פרטיים המלמדים פרסום. לעומת אוניברסיטאות, בתי הספר הללו אינם דורשים מבחן פסיכומטרי. עם זאת, הם כן דורשים בחינת קבלה, הצגת תיק עבודות וראיון אישי עם ראשי תוכניות הלימוד. נושאי הלימוד הם מגוונים ומעשירים, הכוללים בין היתר תכנון אסטרטגיית פרסום, קופירייטינג, יחסי ציבור, הפקת פרסומות ועוד.
ניצול הכלים הנלמדים
רבים מייחסים אל לימודי הפרסום ואל לימודים בכלל כמשהו שיש לעבור בדרך למשרה הנחשקת. עם זאת, בכדי להפיק את המירב מהלימודים ולהתחיל את המסלול התעסוקתי ברגל ימין, יש לתעל את המשאבים הנלמדים במוסד בו אתם לומדים.
על כן, הקפידו להעצים את תיק העבודות שלכם בעבודות המוצלחות ביותר שעשיתם במהלך הלימודים. כמו כן, גם אם לעיתים המרצים נוהגים להעיר באופן אכזרי, נסו לתעל את ההערות הללו, ללמוד מהם ולהשתפר. קחו בחשבון כי מדובר באנשי מקצוע וותיקים ומנוסים בתחום, שקרוב לוודאי יודעים מה הם אומרים.
חישבו מחוץ לקופסא
עבודת הפרסום והקופירייטינג דורשת יצירתיות ומעוף. בהתאם, גם הקבלה אל משרדי הפרסום השונים דורשת יצירתיות. קחו בחשבון כי בכל שנה יוצאים מבתי הספר בוגרים רבים המנסים את מזלם במשרדים השונים.
במרבית המקרים, המשרדים פשוט מעבירים את קורות החיים הללו ישירות לגריסה כי אין הם זקוקים לכוחות חדשים. אלו שכן צריכים, מגייסים את המוחות החריפים ביותר, שהבריקו כבר בלימודים עצמם. על כן, הקפידו לשלוח קורות חיים שישימו לב אליהם. זה יכול להיות בדרכים רבות, החל מחוברת מהודרת המוכיחה את הכישורים שלכם ועד לכובע קוסמים המוציא שפנים ועבודות.
כדי להיות אנשי פרסום מוצלחים, יש ללמוד, לרכוש כלים ולהבריק. כל עוד תדעו לתעל את המשאבים העומדים לרשותכם למקום הנכון ולהפיק את המיטב ממה שלמדתם ומה שקיים אצלכם באפן טבעי, תוכלו לסלול את הדרך למשרה הנחשקת.
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת