פיקוד העורף התרעה במרחב

איך להסתדר עם תקציב פרסום קטן?

רוצים להתחרות עם הגדולים אך תקציב הפרסום קטן? איך בכל זאת תתמודדו

מערכת רשת 01/07/12 07:39בעולם העסקים של היום, פרסום הוא אלמנט נדרש לכל בית עסק או חברה המבקשים להתעצם ולנצח את המתחרים. חברות גדולות משקיעות תקציבי עתק על פרסום המוצרים והשירותים במדיה השונות. עם זאת, לעסקים קטנים, בייחוד כאלו בתחילת דרכם, יש תקציב פרסום מזערי.

אין ספק כי כל בעל עסק היה רוצה להיעזר בתקציב פרסום עשיר. בין אם מדובר בעסק מתחיל ובין אם מדובר בעסק בינוני, כל בעל עסק שכזה לא היה מתנגד לפרסם את המוצרים השונים על גבי כל שלט בעיר ובפריים טיים בערוץ 2.
בדומה לזוג צעיר העומד להתחתן ומבקש לערוך חתונה קטנה, אך נאלץ להתמודד עם האימא של הכלה שחייבת להזמין את בת הדודה מדרגה שלישית או הסבתא שמתעקשת להזמין את החבר הכי טוב של סבא, כך גם בעל עסק אינו יכול לקבל כל מה שהוא רוצה. לכן, בכדי שתוכלו להיעזר גם בתקציב פרסום קטן, לפניכם כמה דרכים יעילות.
יצירת סדרי עדיפויות
בכל הנוגע להעצמת העסק והפרסום שלו, מוטב לבנות תוכנית מפורטת, בעלת סדרי עדיפויות. תוך בחינה שקולה של כל הפרמטרים בעסק, תוכלו לראות מה חשוב יותר ומה פחות, וכן, מה כדאי לפרסם כעת ומה ניתן לדחות למועד מאוחר יותר.
בצורה זו, כדאי גם לבחון את המוצרים או השירותים השונים המוצעים בעסק. אילו מהם נחשבים למוצרי הדגל ואילו הנם איכותיים אך יכולים לחכות על המדף? בצורה זו תוכלו להתמקד במוצרים הטובים ביותר, ולפרסם אותם במדיה השונות.
בניית תוכנית פרסום מפורטת
כמו בעת בניית העסק, בכל שנה ושנה יש לבנות תוכנית פרסום מופרטת, בעלת שלבים ותתי שלבים. בצורה זו תוכלו לבנות לוח זמנים מפורט, בו תדעו מה יש לפרסם בכל מועד בשנה. יתר על כן, תוכנית זו תסייע לכם לבחון באיזה מדיום כדאי לפרסם.
המדיה השונות יכולות להעניק שלל יתרונות, אבל מוטב לבחון איזה מדיום הוא הטוב ביותר עבורכם כרגע. האם כדאי לכם לפרסם בעיתונות או שאולי כדאי לכם לפרסם בטלוויזיה? האם קמפיין פרסומי על גבי שלטי חוצות יוכל לסייע לכם יותר מאשר שיווק ישיר? תשובות על שאלות אלו ואחרות יוכלו לעזור לכם לבנות תוכנית פרסום ממוקדות יותר.
חשבו מחוץ לקופסא
מחקרים מוכיחים כי פרסום יצירתי הוא הפרסום הטוב ביותר. זאת מאחר וקהל הלקוחות מעריך את העובדה שהגוף המפרסם מנסה דרכים שונות על מנת לתפוס את תשומת לבם ואינו לוקח את האינטליגנציה שלהם כמובנת מאליה.
בצורה זו, תוכלו לפרסם על גבי מוצרי קידום מכירות כאלו ואחרים, לפרסם על גבי שטחי פרסום לא אופייניים או להיעזר בכלי תחבורה שונים. סביר להניח, כי גם אם תשקיעו סכום קטן יחסית בקמפיין הפרסומי, הוא עדיין יניב לכם רווחים גדולים יותר. כך, ניתן באמצעות בניית סדרי עדיפויות ותוכנית פרסום מפורטת ויצירתיות, לתעל גם תקציב פרסום קטן יחסית אל מימוש המטרות שלכם.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת