פיקוד העורף התרעה במרחב

איזה מדיום הוא הטוב ביותר לפרסום

ריכזנו לפניכם את המדיה העיקריות לפרסום אפקטיבי

מערכת רשת 01/07/12 07:34בתחומים רבים בחיים ישנם כללים לא כתובים והיגדים שנלמדים במהלך השנים: ילד בן 9 לא חוצה את הכביש לבד, יש לחבוש כובע בעונות הקיץ, מוטב לא לשתות מים לאחר אכילת אבטיח, עדיף לערוך צוואה לחלוקת ממון איכותית, וכלבים וחתולים לרוב לא מסתדרים ביניהם.

לעומת זאת, בתחומי העסקים והפרסום, עדיין לא הגיעו לידי מסקנה מוחלטת איזו מדיה היא הטובה ביותר לפרסום. במהלך השנים, פותחו אמצעי פרסום ושיטות ייחודיות לחשוף את מוצרי העסק לקהל הרחב. עדיין, אין שיטת פרסום אחת שנחשבת לאולטימטיבית. בכדי שגם אתם תוכלו להצטרף לדיון ולסייע במציאת המדיה הטובה ביותר, ריכזנו לפניכם את המדיה העיקריות לפרסום אפקטיבי.
המדיום המודפס
מדיום זה מתייחס לכל אמצעי פרסום המודפס על נייר. בין היתר, היא כוללת את העיתונות הארצית או המקומית ואת הפליירים, כרטיסי הביקור ואמצעים מודפסים אחרים. באמצעות העיתונים השונים, ניתן להגיע לקהל רחב, בהתאם לתפוצת העיתון. יתר על כן, מוצרים ועסקים המפורסמים בעיתון מסוים מזוהים באופן מיידי עם איכות העיתון או המגזין.
באמצעות פליירים או פרוספקטים ניתן לבצע שיווק ישיר, המגיע ישירות אל תיבות הדואר של הלקוחות הפוטנציאליים. בצורה זו, ישנה וודאות כי הלקוח מודע ונחשף למוצרים המתפרסמים. עם זאת, עקב ההיקף הרב של הפרסום, יש לבחון את אפקטיביות הפרסום בהתאם להשקעה הכספית הנעשית.
שילוט חוצות
באמצעות שלטי החוצות השונים ניתן לפרסם על גבי שלטים מוארים באיי תנועה, בתחנות אוטובוס, על שלטי ענק בצמתים סואנים או מעל רמזורים מרכזיים. בצורה זו, העסק מתפרסם ונחשף אל הקהל בכל מקום, בין אם על הכביש ובין אם ברחוב.
אין ספק כי פרסום מקיף שכזה יכול להיות אפקטיבי ביותר, אולם יש לבחון את התועלת שלו אל מול ההשקעה הרבה הנדרשת. יתר על כן, בשנים האחרונות חוקרים מקשרים בין תאונות דרכים לשלטי חוצות, דבר אשר גרם להסרת שלטי ענק בצמתים סואנים במיוחד.
רדיו וטלוויזיה
הייחודיות של מדיה אלו הוא שלרוב מדובר בג'ינגלים או פרסומות שחודרות אל תודעת הציבור ונשארות שם, גם אחרי שהפרסומת מסתיימת. יתר על כן, החשיפה היא עצומה. תוך זמן קצר, המוצרים השונים נחשפים אל אינספור לקוחות פוטנציאליים.
במרבית המקרים, קמפיין פרסומי בטלוויזיה או ברדיו דורשים השקעה כספית לא מעטה. עם זאת, הוא פונה לקהל יעד מסוים, תוך זמן קצר. קמפיינים רבים נעזרים בחזרה על מוטיבים מרכזיים, דבר המשפיע באופן ניכר על תודעת הציבור.
המדיה המקוונות
ההתפתחות המואצת של המרחב הווירטואלי מאפשרת למפרסמים להגיע לקהל היעד באופן ממוקד יותר, בהתם לתחומי העניין שלהם. יתר על כן, באמצעות הרשתות החברתיות השונות, ניתן ליצור דיאלוג עם הלקוח, להניע אותו לפעולה ולתגמל אותו.
לסיכום, ניתן לראות כי כל מדיום מסייע באופן ניכר לפרסום בתי עסק. עם זאת, היתרונות הרבים מול החסרונות עדיין גורמים לרבים לדון בשאלה מהו המדיום המוצלח ביותר לפרסום יעיל. ועל זה, כנראה שלא נמצא בקרוב תשובה.
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת