פיקוד העורף התרעה במרחב

טרנדים עכשוויים בעיצוב מטבחים

הכל אודות טרנדים עכשוויים של עיצוב מטבחים ו'עשה ואל תעשה' בעת עיצוב מטבח

מערכת רשת 01/07/12 07:18בעשור האחרון קיימים טרנדים חדשים ורעננים בתחום העיצוב של מטבחים מודרניים. מאמר זה יגולל בפניכם הכל אודות טרנדים עכשוויים של עיצוב מטבחים וכללי 'עשה ואל תעשה' בעת עיצוב המטבח שלכם.

 
עיצוב מטבחים של שנות האלפיים
מטבח הוא חלל קיים וחיוני בכל בית וניתן לומר שנכון לשנת 2012 העיצוב שלו מהווה סמל סטאטוס!
אם בעבר, התפקיד של המטבח נשען על ההיבט הפונקציונאלי בלבד של בישול, כיום רוב האנשים מקפידים על הנראות שלו. בעלי בתים רבים משתמשים בחלל זה למפגשים משפחתיים, אירוח של חברים לכוס קפה ועוד.
דבר אשר מוביל לכך שהעיצוב של המטבח חייב גם לשקף את אופי דייריו ואורח חייהם. עקב אכילס של עיצוב מטבחים מודרני בא פעמים רבות לידי ביטוי בכך שאנשים אשר בוחרים לעצב את המטבח שלהם בצורה מרשימה, נוטים לשכוח לקחת בחשבון את מרכיב הנוחות.
 
הגורו של עיצוב מטבחים- המעצב
אחד הדברים הראשונים והחשובים ביותר טרם עיצוב מטבחים הוא לשכור את שירותיו של איש מקצוע!
קחו בחשבון כי אם גם אתם מעוניינים לעצב את המטבח שלכם בצורה מיוחדת ועכשווית, חשוב מאוד שתיעזרו במעצב אשר מכיר את החידושים, העדכונים והטרנדים העולמיים בעולם המטבחים.
איש מקצוע זה יוכל לחשוף אתכם למטבחים מעוצבים בסגנונות שונים, חומרי גלם שונים, טכניקות שונות של פרזול ועוד. ניתן לומר בצורה ברורה כי הוא זה שמחזיק את המפתח לעולם הטרנדים העכשוויים ולכן הוא גם אותו אדם אשר יגיש לכם את המפתח וזאת על מנת שגם אתם תוכלו לפתוח את הדלת ולהיחשף לטרנדים העכשוויים, להתרשם מהיצע העצובים הגדול והעכשווי ולבחור את העיצוב המתאים לכם.
 
עיצוב מטבחים- חידושים ומאפיינים
  • הטרנד של החלל הפתוח- רבים בוחרים בעיצוב מטבח פתוח אשר החלל שלו מתחבר עם פינת האוכל והסלון, ללא קירות מפרידים ומגבילים. דבר זה מחייב שיקולים אשר יכללו את סגנון העיצוב של שאר חללי הבית המתמזגים עם המטבח וזאת על מנת לעצב את החלל המטבח בהרמוניה מלאה עם שאר החללים האחרים, דבר אשר יכלול את הריהוט הממוקם בחללים השונים, את צבע הקירות, את החומר מהם בנויים האביזרים והרהיטים השונים ועוד.
  • הדפסים מודרניים- עולם הדפוס הדיגיטלי פתח צוהר חדש גם בפני מעצבי המטבחים וכיום ניתן להדפיס כל תמונה, איור ועיטור על כמעט כל חומר גלם.
  • עיבודים יצירתיים בעץ- כיום, ניתן להזמין מראש ארונות עץ ושולחנות עץ המעוצבים בהתאם לטעמכם. העיבוד של תוכנת ה- CNC לעץ יכולה להנפיק מגוון חריטות מיוחדות, צורות שונות, אשליה תלת ממדית ועוד.
  • מטבח בסגנון היי טק- אחד הטרנדים הפופולאריים ביותר הוא מטבח המעוצב בסגנון היי טקי הכולל טכנולוגיה חכמה.
 
 
 טרנדים עכשוויים יכולים לסנוור! כללי עשה ואל תעשה!
  • נוחות- פעמים רבות אנו כל כך נלהבים מהאפשרויות הרבות של עיצוב מטבחים בהתאם לרעיונות וטרנדים חדשים בשוק המטבחים העולמי עד כי אנו שוכחים את מרכיב הנוחות בכל העניין. הכלל הראשון והחשוב ביותר בעת עיצוב של מטבחים מודרניים הוא לא לשכוח את מרכיב הנוחות!
  • צבעים וחומרים- יש לקחת בחשבון כי לא כל החומרים והצבעים מתאימים למטבח ולאופי הכולל של הבית ופעמים רבות הבחירה שצבע או חומר אשר אינו מתאים למטרה שלנו יכול גרום למטבח שלנו להיראות זר ומנוכר בתוך החלל הביתי והחמים שלנו. בנוסף, בנקל המטבח יכול להפוך ממטבח פונקציונאלי למטבח אשר ישמש אתכם כאולם תצוגה ותו לא.
אם אתם חובבי בישול ואפייה הקפידו לא לבחור בצבע לבן למטבח שלכם, צבע לבן ומבריק יתלכלך במהירות ולמרות שהוא נראה יפהפה על שער של מגזין או באולם התצוגה, חשוב שתיקחו בחשבון כי המטבח שלכם צריך גם לשמש אתכם כחלל עבודה.
  • מדידות ויחס- מדידה לא נכונה והחלטה על היחס המתאים בין האי של המטבח, התנור, המיקרוגל והמקרר יכול ליצור מצב שבו המטבח נראה צפוף מאוד או כאילו הפריטים אשר ממוקמים בו משתלבים בהרמוניה אחד עם השני ועם חלל המטבח.
  • קטן או גדול, זו השאלה- גודל המטבח והתאמת סגנון העיצוב אליו הוא גם פרמטר חשוב מאוד. אם החלטתם לעצב מטבח גדול מאוד, קחו בחשבון כי תצטרכו לאבזר אותו כראוי, לדאוג כי הוא עדיין ישדר את האווירה בה אתם מעוניינים ולוודא כי הוא משרת אתכם היטב מבחינה פונקציונאלית (פעולות בישול ואפייה). אם החלל של המטבח שלכם קטן מאוד הקפידו לא לעצב אותו בסגנון ";כבד";, כמו למשל סגנון של מטבח כפרי אשר יקטין את החלל שלו ויעניק לו מראה צפוף וחסר חיים.
  • עיצוב חכם- החלק מהטרנדים העכשוויים של עיצוב מטבחים מערבים צבעים חזקים ורועשים, כאן חשוב מאוד לקחת בחשבון כי אם תחליטו על ארונות בצבע אדום בוהק עם איורים של פרחים גדולים, קרוב לוודאי שתצטרכו להישאר עם העיצוב הזה עד הפעם הבאה בה אתם מחליטים לעצב מחדש את הדירה. לכן, ההמלצה היא להשקיע ברכישה של מגוון אביזרים ופריטים אותם ניתן להחליף בקלות, כמו למשל ציורים, וילונות ועוד.
 
 
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת