פיקוד העורף התרעה במרחב

למה כדאי להשקיע באילת

המשקיעים מזהים את הפוטנציאל הטמון ברכישת דירות באילת, ומופתעים מהתשואה

מערכת רשת 01/07/12 07:15השקעה בנדל";ן באילת הופכת לבחירה פופולארית יותר ויותר בקרב משקיעים ישראלים, ולא רק מחו";ל, כפי שהיה עד לא מזמן. המשקיעים בארץ מזהים את הפוטנציאל הטמון ברכישת דירות באילת, ומופתעים לגלות את התשואה הגבוהה שמניבה ההשקעה שלהם בנדל";ן באילת. השקעה באילת היא הדבר החם הבא, ותורמת לכך גם העובדה שהשקעות באפיקים אחרים, כמו למשל שוק ההון, אינן ממש משתלמות כלכלית בתקופה זו.

 
כל הסיבות הטובות להשקיע בנדל";ן
 
אז מהם באמת היתרונות לרכישת דירה באילת, העיר הדרומית ביותר, שרבות לא חושבים עליה, אלא אם בהקשרים של חופשה, נופש והים האדום? יש כמה סיבות טובות, אפילו טובות מאד:
 
  1. אילת היא עיר תיירות, שבמהלך חודשי הקיץ פוקדים אותה תיירים מהארץ ומכל העולם. משפחות יהודיות רבות מחו";ל, בעיקר צרפתיות, שוהות בה במשך כל חודשי הקיץ.
  2. דירת נופש על הים, המושכרת למשפחה מחו";ל בחודשי הקיץ ניתן להשכיר בכמה עשרות אלפי שקלים. סכום זה מהווה תשואה שנתית פנומנלית, גם אם יש ירידה בביקוש להשכרת דירות במהלך החורף.
  3. אם ההחלטה היא להשקיע בדירה בעיר שאינה אחת מערי המרכז, לאילת יש יתרון עסקי מובהק בהיותה עיר שבמהותה היא עיר תיירות משגשגת.
  4. על אף עליית מחירי הנדל";ן בה, עדיין מחירי הדירות לקנייה באילת זולים יותר, בעוד שניתן להשכיר אותן בסכום גבוה.
  5. תשואה שנתית על דירות להשקעה באילת עומדת על כעשרה אחוזים.
  6. עובדים רבים בענף התיירות פוקדים מדי שנה את אילת. הביקוש למקום מגורים הוא רב, וקל ביותר למצוא שוכרים. הסיכוי כי הדירה שנרכשה לצורכי השקעה תעמוד ריקה הוא קלוש ביותר.
  7. מחירי הדירות להשכרה באילת הם יציבים.
 
 
 
 
הסלע האדום
 
אילת מונה כארבעים ושמונה אלף תושבים. זוהי עיר התיירות המובילה בארץ. בעיר, שטחי תיירות רבים, וכן שחי תעשייה ומסחר. בנוסף, פועלת בעיר השלוחה האקדמית של אוניברסיטת בן גוריון.
 
האקלים באילת הוא נוח במשך כל חודשי השנה,היא שוכנת על חופו של הים האדום, המהווה מרכז צלילה מן היפים בעולם, עם שוניות אלמוגים מרהיבות, המוערכות מאד בקרב חובבי הצלילה. אילת מוגדרת כאזור סחר חופשי, ובה פטור ממע";מ.
 
תיירים רבים פוקדים את העיר אילת, ומורכבים מתיירים ישראלים ותיירים מחו";ל. במהלך החורף נרשמת ירידה בתיירות פנים, אולם תיירים מחו";ל ממשיכים לפקוד את העיר.
 
שווי הנדל";ן באזורים השונים
 
חשוב לדעת כי השקעת נדל";ן באילת צריכה להיעשות ולאחר היכרות עם העיר והאזורים בה. לא כל השקעה באילת מניבה תשואה דומה, ולתושבי המרכז הפוקדים את העיר אחת לשנה לצרכי נופש, לא תמיד ידועים כל הנתונים הדרושים לביצוע השקעה מוצלחת שתניב תשואה גבוהה.
 
-          מומלץ להתייעץ עם מומחה נדל";ן מקומי, לבדוק היכן נמכרו דירות בכמות רבה יותר, ואזורים בהם הביקוש לרכישה נמוך יותר, גם בקרב צרפתים ורוסים, המכירים את העיר על בוריה, ומהווים את אחוז המשקיעים הגבוה יותר.
-          דירות נופש רבות באילת מושכרות על בסיס יומי, גם לתיירות פנים. מומלץ לבדוק אופציה זו.
-          מומלץ לבדוק אפשרות של השקעה בדירת יד שנייה הנמצאת במרכז העיר ובסמוך לים
-          באילת שכונות יוקרה רבות של וילות מפוארות וצמודי קרקע. מומלץ לודא היטב את מיקומן ביחס לים, למרכז העיר, ולמרכזי אטרקציות נוספים.
-          באילת פועלת שלוחה אקדמית של אוניברסיטת בן גוריון. מומלץ לוודא אילו דירות להשקעה נמצאות בסמיכות לשלוחה זו.
 
השקעת נדל";ן באילת, מניבה תשואות שהן מן הגבוהות ביותר בארץ. למשקיעים המחפשים הזדמנויות נדל";ן משתלמות, מומלץ ללמוד על העיר ותכונותיה, ולגלות כי כמעט ולא קיימות השפעות הנובעות מתנודות במשק הגלובלי ומיתונים כאלו או אחרים.
 
 
 
 
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת