פיקוד העורף התרעה במרחב

מחקרי שוק בחזית האינטרנטית

חשיבות מחקרי שוק בהצלחת האתר, והדרך הנכונה לבצעו

מערכת רשת 24/06/12 09:57 

הדרך הכי טובה לנצח בכל מלחמה, היא על ידי ביצוע מודיעין טוב בשטח האויב, תוך כדי הבנת הטקטיקה שלו וכיצד הוא פועל. על ידי זיהוי נקודות התורפה והחוזק של האויב, ניתן לבנות אסטרטגיה נכונה, שתגרום לנו לנצח במלחמה כולה ולא רק במערכה אחת. מחקרי שוק, מהווים ביצוע מודיעין עקיף, אחרי המתחרים הפוטנציאלים שלנו בשוק. מודיעין אשר מאפשר לנו לפתח אסטרטגיית שיווק ובניית אתרים, שתעלה אותנו על המפה ברשת, כמתחרים המובילים בתחום.
 
חשיבות מחקרי שוק בהצלחת האתר
מחקר שוק הוא בין הדברים ההכרחיים ביותר, בבניית כל אתר מוצלח. לפני שאנחנו בכלל ניגשים לעצב ולפתח את האתר, אנחנו עורכים מחקר שוק. ביצוע מחקר שוק, עוזר לנו להבין מי קהל היעד, אליו אנחנו רוצים לפנות, בבניית האתר שלנו. בנוסף לכך אנחנו יכולים לחשב בדיוק מרבי, את הכמות המשוערת, של קהל היעד שלנו. ברגע שאנחנו יודעים את היקף קהל היעד, נוכל לדעת עם בכלל כדאי להיכנס לעסק, מבחינת רווח עתידי. הבנת קהל היעד, מבחינת אופיו, תחביביו וצרכיו תעזור לנו בבניית האתר ועיצובו. נוכל לבנות את האתר, על פי הטעם המדויק של קהל היעד, אליו אנחנו מכוונים בבניית האתר. אנחנו נדע בדיוק באיזה לוגו, צבעים, מראה, מוזיקה, תכנים, אנימציות ועוד מגוון אמצעים, שנמצאים ברשותנו על מנת לבנות את האתר, כדאי להשתמש כדי למשוך את קהל היעד הספציפי שלנו, כך שהאתר יבנה על פי הצרכים של קהל היעד. מחקר שוק טוב ילמד אותנו גם על המתחרים שלנו, כיצד הם פועלים על מנת למשוך את הלקוחות. אילו יתרונות וחסרונות יש באתרים של המתחרים, חשוב שאנחנו נבחן היטב, משום שהחסרונות שלהם יכולים להיות היתרונות שדרושים לנו על מנת למנף את האתר שלנו מול המתחרים, למשל: אתר המספק שירות של הכנה לראיונות עבודה, מציג את השלבים אותם נעבור במהלך ההכנה ואף יתן לנו טיפים בחינם, יגדיל באופן משמעותי את ההמרות שלו לעומת המתחרים שאינם חושפים זאת בפני הגולשים המגיעים אליהם. מחקרי השוק עוזרים לנו לגבש את מטרות האתר שלנו, דרכי פעולה על מנת למשוך את הלקוחות הפוטנציאלים וכמובן כיצד לבנות את האתר שלנו מבחינת ארגונו, עיצובו ותכניו על מנת למשוך את קהל היעד שלנו, בצורה הטובה ביותר.
 
הדרך הנכונה לביצוע מחקרי שוק
מחקרי שוק הם המפתח להצלחה העתידית של העסק שלנו, מכאן החשיבות הרבה בביצועם הנכון. אם לדוגמא אנחנו רוצים לשווק אתר שמציע קורסים בבניית אתרים, אנחנו מתחילים את מחקר השוק באיסוף מידע ותחקיר בכל הנוגע למגוון הקורסים המוצעים בבניית אתרים שקיימים בשוק. הדרך הכי פשוטה לעשות זאת היא פשוט לחפש במנועי החיפוש, דרך מגוון מילות החיפוש הקיימות בכל הנוגע לקורסים בבניית אתרים ופשוט להתחיל במחקר השוק. במהלך סריקת האתרים תבחנו אילו אתרים נמצאים בשלישייה הראשונה בחיפוש האורגני, תבדקו אילו יתרונות וחסרונות ניתן למצוא באותם אתרים מתחרים. תבדקו בכמה מנועי חיפוש, אפילו במנועי חיפוש המספקים את השירות במדינות אחרות, על מנת לקבל כמה שיותר רעיונות ומסקנות כיצד לבנות את האתר בצורה הכי טובה. תחקרו סטטיסטיקות ומחקרים, שמבוצעים ברשת בכל הנוגע לקהל היעד אליו אתם רוצים לפנות, תבדקו את אופיו וצורת התנהגות הגלישה שלו, לגבי האתרים אליו הוא פונה, על מנת להציב שם קישורים לאתר שלכם. תבדקו כיצד המתחרים שלכם, פונים לקהל היעד ומה היתרונות והחסרונות שהם מציעים לו בשירות, זכרו החסרונות שלהם, הופכים לפיתרונות שלכם בשיווק האתר. מחקר שוק טוב, הוא בין הדברים הכי חשובים להצלחת העסק, אסור לזלזל בו. ככל שמחקר השוק יהיה יותר מעמיק וקולע, כך יגדלו סיכויי ההצלחה של האתר שלנו, מול המתחרים.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת