פיקוד העורף התרעה במרחב

החשיבות של עיצוב האתר

לרוב אתרים נופלים, בגלל עיצוב לא מקצועי. עיצוב אתר טוב מושך את האנשים

מערכת רשת 24/06/12 09:51 

התוכן השיווקי ידוע כאחד ההיבטים החשובים באתר, הרבה פעמים בעלי אתרים משקיעים את כל המשאבים רק על תוכן שיווקי, מה שמשאיר להם סכום קטן, כדי להשקיע בעיצוב האתר. ברוב הפעמים אתרים נופלים, בגלל עיצוב לא מקצועי. עיצוב אתר טוב מושך את האנשים להישאר באתר, פשוט כך. תיקחו לדוגמא את עצמכם, כשאתם נכנסים לאתר חדש, לוקח לכם בדרך כלל, לא יותר מכמה שניות, כדי להבין אם האתר מעוצב לטעמכם או לא. האמת העצובה מוכיחה, שברוב המקרים עיצוב האתר הוא זה שקובע, אם אנחנו מחליטים להמשיך לגלוש באתר מסוים או פשוט ממשיכים הלאה, לאתר הבא.
 
למה חשוב לעצב את האתר?
מחקרי התנהגות, שנעשו על מגוון צרכני אינטרנט במהלך השנים האחרונות. במגוון מחקרים, שעוסקים בנושא השפעת עיצוב האתר על התנהגות הגלישה של המשתמש, הוכיחו מעבר לכל ספק, שהמשתמש הממוצע מתחשב בעיצוב האתר, על מנת לבחור אם להישאר באתר או פשוט לעזוב. יותר מזה לרוב המשתמש, בכלל לא יטרח, לקרוא את תוכן האתר, עם העיצוב גרוע. המשתמש יסרוק את האתר, במבט אחד ופשוט יחזור לגוגל, כדי להקליק על האתר הבא, עד שהוא ימצא את האתר, שמעוצב על פי טעמו האישי. אתם צריכים להסתכל על עיצוב האתר, כאל חלון ראווה, של העסק, המוצר, החברה או כל שירות אחר, שאתם רוצים לשווק דרך האתר, ברשת האינטרנט. אתם צריכים לקחת בחשבון, שללקוח יש מבחר עצום של אתרים, שמספקים בדיוק את אותו השירות שאתם מציעים. הסיכוי היחיד שיש לכם, הוא בשנייה הזו, בא הלקוח מתרשם מהעיצוב של האתר שלכם, ברגע שאתם תפסתם את תשומת ליבו וגרמתם לו להסתקרן ולהימשך לעיצוב, הוא ימשיך לגלוש באתר, כדי לבחון את התוכן. עם התוכן השיווקי שלכם טוב, זכיתם בלקוח. הטעות הכי גדולה, של הרבה בעלי אתרים, במגוון תחומים באינטרנט, היא הוויתור על עיצוב האתר והשקעה בלעדית בתוכן השיווקי. ברגע שאתם משקיעים רק בתוכן ולא בעיצוב, לרוב תאבדו את השנייה הזו, בא הלקוח בוחן את האתר והוא פשוט ידלג לאתר הבא, למשל: גם אם יש לכם אתר העוסק ב-הפסקת הריון תרופתית, תגלו שאם האתר יראה נעים, בעל חווית משתמש קלה ופשוטה, בשילוב עם טקסטים איכותיים, תגלו שכמות הפניות תעלה פלאים, ללא שעשיתם כל שינוי בשירות אותו אתם מספקים.
 
תוכן שיווקי שווה ערך לעיצוב האתר
ברגע שאתם מחליטים לבנות אתר, אתם צריכים להשקיע באופן שווה, גם בתוכן השיווקי של האתר וגם בעיצוב האתר. עיצוב האתר והתוכן השיווקי, מהווים את אותו המשקל מבחינת החשיבות. אם העיצוב של האתר יהיה מושקע ויעבור את מבחן הסריקה, של המשתמש, זה לא אומר שעדיין רכשתם את נאמנותו ואת רצונו של המשתמש, להמשיך לגלוש או לקנות את השירות. אם התוכן השיווקי יהיה גרוע, זרקתם את הכסף, שהשקעתם בעיצוב לפח, משום שעיצוב האתר, משמש בתפקיד המפתה. ברגע שעיצוב האתר פיתה את המשתמש, להישאר ולהמשיך לגלוש באתר, הוא סיים את תפקידו. לכן אתם חייבים להשקיע בעיצוב האתר ובתוכן השיווקי באותה מידה, כדי להמשיך לעניין את המשתמש, גם לאחר הפיתוי.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת