פיקוד העורף התרעה במרחב

דרך נכונה להצגת מסר שיווקי באתר

לפני שנעצב את האתר חשוב שנבין מהו מסר שיווקי וכיצד העיצוב האתר משפיע

מערכת רשת 24/06/12 09:42מסר שיווקי, הוא אבן היסוד של עיצוב האתר. לא משנה כמה נשקיע בעיצוב שלנו, אם לא נעצב אותו בהתאם למסר השיווקי שלנו, אנחנו יכולים לגרום לגולש לקבל את המסר הלא נכון ולפגוע במטרת הבנייה של האתר. לכן לפני שנתחיל לעצב את האתר חשוב שנבין מהו בכלל מסר שיווקי וכיצד העיצוב של האתר משפיע עליו.

מהו המסר השיווקי שלכם?

כאשר אנחנו באים לבנות אתר כדי לקדם את החברה, חשוב מאוד שנערוך בדיקה מעמיקה, על מנת לבחון מהו המסר השיווקי אותו אנחנו מעוניינים להעביר לגולשי האתר. מסר שיווקי, הוא למעשה הקלף שיאפשר לנו להשיג את המטרה לשמה אנחנו מעוניינים לבנות את האתר. לכן אם אנחנו לא יודעים למה אנחנו מעוניינים לפתוח את האתר מלכתחילה, כדאי לנו להתחיל בזה. האם אנחנו מעוניינים לבנות את האתר כדי שישמש אותנו בתור חנות, באמצעותו אנחנו מעוניינים למכור את מוצרינו. האם אנחנו מעוניינים לבנות אתר תדמית, על מנת שישמש אותנו כדי לפרסם את החברה שלנו. האם אנחנו מעוניינים לבנות אתר תוכן, שישמש אותנו ככלי להעברת מידע רלוונטי לאנשים בתחום ההתמחות שלנו ועוד. כל אותן מטרות לבניית האתר, טומנות בתוכן למעשה את המסר שאנחנו מעוניינים להעביר לגולשים שלנו. המסר השיווקי שלנו הוא למעשה, קריאה לפעולה אותה אנחנו מעוניינים שהגולש יבצע.

כיצד עיצוב מחזק את המסר השיווקי?

אחרי שהגדרנו את המסר השיווקי אותו אנחנו מעוניינים לבצע, אנחנו צריכים לגייס את עיצוב האתר שלנו, על מנת שיסייע לנו להעביר את המסר שלנו. כאשר אנחנו באים לעצב את האתר, אנחנו מתחילים בכך שאנחנו מפרקים את המסר השיווקי שלנו לגורמים ומתחילם לחקור את קהל היעד אליו המסר מעוניין לפנות. באמצעות זיהוי קהל היעד ובניית פרופיל מאפיינים שלו, אנחנו למעשה יכולים להתאים לו את השפה הויזואלית המושלמת, שתעצים את המסר השיווקי ותגרום לו לפעול על פי הרצון שבשבילו אנחנו בונים את האתר. אם לדוגמא אנחנו בונים אתר לחברה העוסקת בקלינטק, נדאג שהמסר השיווקי יהדהד כאשר נכנסים לאתר, תוך הדגשה של היתרונות שלנו על פני חברות אחרות בתחום, חסכון בעלויות, ביצועים מעולים וכמובן הפן הירוק שהפך טרנד שכולם חושקים בו. עכשיו, חשוב מאוד שנתמקד על קהל יעד מדויק, על מנת שנוכל לבנות פרופיל מדויק. אם אנחנו נפנה לכמה קהלים המסר שלנו ילך לאיבוד ונאבד את כל קהלי היעד שלנו, לכן רצוי שנתמקד בקהל היעד הכי מבטיח ורווחי שלנו. אם לדוגמא נבחר באימהות, רצוי שנעצב את אתר הבית בצבעים ותמונות שיפנו לליבה של האם. לרוב אלו יהיו צבעים חמים והתמונות יהיו קשורות למשפחה ואירוח, כך נוכל להמחיש לאם כמה העולם שלה יכול להפוך למושלם, אם היא תקנה מאיתנו את מגשי האירוח וכיצד הם יבטיחו את הצלחת האירוע אותו היא מתכננת. המסר השיווקי אותו אנחנו מעוניינים להעביר לאם, הוא שאם היא תקנה מאיתנו את המגשים האירוע שלה יהיה מוצלח כמו האירוע שהיא רואה בתמונות.


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת