פיקוד העורף התרעה במרחב

בניית אתרים

בניית אתרים - המודרניזציה הטכנולוגית מדפיסה "כרטיסי ביקור חדשים"

מערכת רשת 21/06/12 10:54בחודש פברואר השנה משרד התמ";ת וגוגל יצאו בהכרזה על מיזם ענק של בניית אתרים תדמיתיים ל- 20 אלף עסקים קטנים ובינוניים. הכרזה זו העלתה לכותרות העולם העסקי, את תחום בניית האתרים ואת חשיבותו.

 
בניית אתרים- כולנו מסכימים
אין זה מקרי כי גוגל החליטה לשתף פעולה עם משרד התמ";ת, שכן אתרי אינטרנט הם דור העתיד וניתן לומר כי בעוד כמה שנים הם יעלימו קליל את כרטיסי הביקור המלבניים המודפסים בבתי דפוס שונים. היום, מעצבים גרפיים רבים עושים הסבה לתחום עיצוב אתרים ומשתלבים בחברות בניית אתרים, ולא בכדי. ניתן לומר בביטחון מלא כי חברות בניית האתרים בישראל ובכל רחבי העולם ובוני האתרים העצמאיים יהיו בעלי תפקיד לא פחות חשוב מאנשים העוסקים בתחום התכנות והכלכלה.
 
אך מדוע בשעה בה חברת הענק גוגל ומשרד התעשייה והמסחר של מדינת ישראל הקטנה מגיעים לאחת ההסכמות החשובות ביותר, בעלי העסקים עדיין מתמהמהים?
 
התשובות לשאלה זו טמונות ככל הנראה בגיל וב- ";תרגיל"; אליו מורגלים בעלי העסקים.
בניגוד לכל ילד אשר מכיר את המקלדת לפני ההיכרות הבסיסית עם כלי הכתיבה, בעלי העסקים משתייכים לדור העבר אשר לא גדל על מחשבים ונרתע מכל אזכור או הכרזה על פרסום ושיווק העסק באמצעות אתר אינטרנט תדמיתי.
 
בניית אתרים- כיצד מתגברים על הבעיה?
  • הסברה- חברות בניית אתרים חייבות לערוך מערך הסברה מקיף ומתוכנן היטב וזאת על מנת להחדיר לתודעתם של בעלי העסקים כי מרבית מלקוחותיהם הפוטנציאלים גולשים ברשת במטרה לאתר את השירות או המוצר לו הם זקוקים. ברגע בו בעל עסק יבין כי הפוטנציאל של הרשת הוא עצום, שכן הוא יכול להגדיל את הכנסותיו השנתיות בכ- 50%, הוא ינסה לפתור את הרתיעה שלו מכל הקשור אל מחשבים ואתרי אינטרנט ויתחיל לחשוב על דרכים ליישום!
מפגש ההסברה חייב להעביר לבעלי העסקים את העובדה, כי הם אינם אלו שיבנו את האתר התדמיתי שלהם אלא אלה שייהנו ממנו. הרי זה טבעי שאדם אשר אינו מבין את השפה הסינית יחשוש להגיע אל סין על מנת לבצע עסקים, אך אם יובטח לו שיוצמד לו מתרגם, (קרי, בונה אתרים ושירותי תמיכה), הוא ישמח לבצע פעולה זו.
  • פגישת ייעוץ- פגישה זו היא השלב הבא לאחר תהליך ההסברה וניתן לדמות אותה להיכרות בין ילד לבין ההורה המאמץ שלו או המורה שלו. כאן נציג חברת בניית האתרים יקבע פגישה עם בעל העסק בה הוא יסביר לו מה המשמעות של בניית אתר אינטרנט אשר ייצג את העסק שלו ויתשאל אותו לגבי התחום של העסק, הוותק שלו, מי הם לקוחותיו הקבועים ומי לקוחותיו הארעיים, מהו המוצר או השירות אותו הוא משווק, האם מדובר בקהל קונים מחו";ל או צרכנים מישראל, האם לבעל העסק יש כרטיס ביקור אשר מייצג אותו בפגישות והאם הוא מרוצה ממנו, האם קיים לוגו או סמליל לעסק ועוד.
מטרתן של שאלות אלו הוא להעביר את האחריות לבניית האתר לבונה האתרים ולהמחיש לבעל העסק כיצד ניתן לבנות אתר תדמיתי עבורו (או כל סוג אחר של אתר בו הוא יהיה מעוניין) אשר ירשים כל אדם אשר נכנס אליו. לפגישת הייעוץ יש שתי מטרות. הראשונה היא להראות לבעל העסק כיצד אתר האינטרנט של העסק שלו יכול לרקום עור וגידים והשנייה היא לבצע אפיון מקיף של האתר אותו בונה האתרים עתיד לבנות.
 
לסיכום, בשנים הקרובות כל בעל עסק יהיה גם בעליו של אתר אינטרנט תדמיתי אשר ייצג את העסק שלו. לכן, ההמלצה היא להשכים לקום כבר עכשיו וזאת על שלא יהיה מצב בו אתם עומדים בסוף התור...הקדימו ואתרו חברת בניית אתרים מקצועית ובעלת ניסיון אשר תבנה עבורכם את אתר האינטרנט!
 
 
 
 
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת