פיקוד העורף התרעה במרחב

סרטוני וידאו כדרך שיווקית

סרטוני וידאו כדרך שיווקית בעולם המדיה הדיגיטאלית

מערכת רשת 21/06/12 10:50האינטרנט שינה את פני התרבות ותחומים רבים בעולם ובכללם גם שיטות שיווק.
בעולם השיווק של היום המסרים הרבה יותר ממוקדים, קצרים ותכליתיים. כיום במקום לקרוא כתבה בת 500 - 1,000 מילים על יתרונות העסק חדש, למשל, אפשר לצפות בסרט תדמית קצר של חצי דקה. אפילו שתהיה כתבה נהדרת ומשכנעת היא עדיין מצריכה ריכוז וזמן, וקשה לה להתחרות וויזואליה, בעריכה ובמוסיקה, שנמצאים בסרטון וידאו בו הכל יותר מוחשי ומעניין.

סרטון וידאו, אם כך, הוא דרך מצוינת להעביר מסר.

מחקרים שנעשו על התנהגות גולשים באתרי אינטרנט בעלי תוכן משולב של טקסט ווידאו הוכיחו באופן חד משמעי שהגולשים צופים הרבה יותר בסרטונים מאשר קוראים.
הצפייה נתפשת כדורשת פחות מאמץ, והלחיצה על כפתור הנגן שפותחת סרטון וידאו נחשבת ככזו שתספק את מירב המידע בזמן הכי קצר.
מעבר לזאת, כיוון שסרטון וידאו יותר מעניין ומגרה לצפייה מאשר כתבת טקסט, הגולש נשאר זמן רב יותר באתר, מה שתורם לבעל האתר מבחינות רבות.

הוידאו ובכלל המדיה הדיגיטאלית היא אמצעי מושלם להעברת מסרים ויצירת תקשורת עם לקוחות, לא רק באינטרנט אלא גם במסכים דיגיטליים בנקודות מכירה או שלטים דיגיטליים בצמתים ראשיים.
היכולות הדינאמיות של אמצעי המדיה הדיגיטאלית לוכדות את עינם של הצופים, כלומר הלקוחות הפוטנציאליים, גם בסביבה עתירת גירויים שיש ברשת, ברחוב או בנקודות מכירה, ומוודאת שהמסר שאתם רוצים להעביר יגיע ליעדו.
 
וידאו כפלטפורמה לשיווק ומכירות עובד. העובדה הזאת מוכחת בשיפור יחס ההמרה בין מספר הכניסות אל האתר לבין מספר הטלפונים שמתקבלים בעסק בעקבות הצפייה.
היום קל לייצר וידאו, לשלב בו אפקטים מיוחדים כמו תלת מימד וקל להעלות אותו לרשת. ואם הוא טוב הוא יכול להתפשט כאש בשדה קוצים.
במידה והסרטון מעניין ויוצר חיבור רגשי – במיוחד אם הוא מרגש או מצחיק הוא יעביר טוב יותר את המסר ויניע לפעולה.

רב רובם של הסרטונים שהגולש מוצא באתרים נמשכים מתוך אתר האחסון הגדול ביותר בעולם לוידאו – youtube.
יוטיוב הוא האתר השלישי הנצפה ביותר לאחר גוגל ופייסבוק. הסרטונים המאוחסנים בו נטענים מהר יותר מאשר בכל אתר אחר והיתרון בו שהוא משתמש בכמה וכמה טכנולוגיות כדי לנגן את הסרטון בדפדפן ואינו נשען על מערכת אחת.
יוטיוב מציע לכל דיכפין לפתוח ערוץ משלו ולהעלות לשם את הסרטים שלו, או את הסרטים שהוא אוהב - ובחינם.

לכן היום לא צריך להיות גוף גדול בעלי תקציבי עתק על מנת לבצע פעילות שיווקית מוצלחת. הכלים השונים אותם מציע יוטיוב מאפשרים גם לבעלי עסקים קטנים לקבל חשיפה מקסימאלית בחינם או בעלויות נמוכות מאוד.
מעבר לזאת, סרטוני וידאו מקודמים גם בגוגל ומגדילים עבור בעל העסק את תוצאות החיפוש.
מלבד העלאת הסרטונים לאתר העסק וליוטיוב, ניתן להפיק סרטון שישמש כסרטון שמופץ אל כמות גדולה של מיילים, אם הסרטון מוצלח ובעל תוכן חשוב מעניין או מרגש, הצופים יעשו את עבודת השיווק עבור בעל הסרטון, ופשוט יפיצו אותו בין חבריהם והוא יתפשט כוירוס – ומכאן שמו – סרטון ויראלי.

ולסיכום,
סרטוני וידאו הם הדבר הכי חזק היום באינטרנט, ולראיה מופקות תוכניות בטלוויזיה שכל תוכנן הוא שידור סרטונים שהועלו ליו טיוב, כמו ";הצינור"; בערוץ 10. סרטונים אלה משמשים ככלי שיווקי נהדר ולא יקר שיש לו כוח להעלות אנשים או עסקים מאנונימיות מוחלטת לדרגת ";סלב"; והצלחה.
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת