פיקוד העורף התרעה במרחב

פוטושופ בתעשיית הטלוויזיה

מנתחים את עולם הסלבס - להיראות ולהרגיש יותר טוב

מערכת רשת 21/06/12 10:42להיראות ולהרגיש יותר טוב

ניתוחים פלסטיים הפכו כבר מזמן, או לפחות כבר נדמה, לנחלת הכלל. אם תיכנסו לכל מרפאה המציעה שירותי קוסמטיקה כירורגיים מסוגים שונים, החל מזריקות בוטוקס להעלמת קמטים ועד לניתוחי חזה וקיצורי קיבה, תראו שהן מלאות באנשים שרוצים לשפר את המראה הטבעי שלהם בתקווה שהדבר ישפר גם את ביטחונם העצמי. מכיוון שישנם גם אנשים שלא עברו כל ניתוח ושהם לא נחשבים ";יפים"; על פי ההגדרות המקובלות ואשר הביטחון העצמי שלהם מרקיע שחקים, הרי שנשאלת השאלה, ובצדק, האם באמת כדי לעבור מסכת ניתוחים פלסטיים רק כדי לגלות שאולי המראה השתפר (אולי..) אבל ההרגשה הפנימית נשארה בדיוק אותו דבר, ואולי אפילו גרועה יותר.
מנתחים את עולם הסלבס
כשמדברים על ";סלבס";, אותם אנשים מפורסמים שהמראה שלהם הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה שלהם, אפשר בהחלט להבין את הצורך שלהם לבצע ניתוחים פלסטיים. אחרי הכול, אף אחד אינו חסין בפני הזמן, והוא עושה בנו כשבשלו. קמטים צצים, עפעפיים נופלים, החזה כבר לא נראה כמו פעם, ובכל זאת – סלב הוא סלב הוא סלב, והוא רוצה להמשיך לעבוד. הדבר נכון במיוחד לגבי סלבס המופיעים בסדרות טלוויזיה או בסרטים, שכן כל שינוי שניכר בפניהם או בגופם עלול למנוע מהם לשחק בתפקידים שאהובים עליהם ומזוהים איתם ולחייב אותם לשחק בתפקידים שהם פחות אוהבים (אנשים מבוגרים, למשל).  למרות ההבנה השכלתנית הזאת, הרי שהרבה מאוד מפורסמים, שברור לכל אדם גם בעין בלתי מזוינת שהם עברו ניתוח פלסטי כזה או אחר ואולי אפילו יותר מאחד, מכחישים את העניין וטוענים שסכין המנתחים מעולם לא התקרבה אליהם ושהכול טבעי, או ";מקסימום איפור";. שרה ג'סיקה פרקר, ניקול קידמן, היידי קלום וקיילי מינוג הם רק חלק מהשמות של מכחישות הניתוחים, אולם אפילו התבוננות מרפרפת בתמונות שלהן מוכיחה שחדר הניתוח הקוסמטי אינו זר להן.
האומנם?
טוב, אולי המילה ";מוכיחה"; היא קצת קיצונית מדיי, אם לוקחים בחשבון את נפלאות הפוטושופ. באמצעות התוכנה המדוברת שגרמה למילה ";ריטוש"; להפוך למאוד פופולארית בשיח היומיומי, יכול כל מי שמבין קצת בגרפיקה (ועל אחת כמה וכמה גרפיקאים מנוסים), להפוך את הסלב למה שרק המציאות מוכיחה שהוא לא. קווי מותניים מוצרים, קמטים, כתמים ונקודות חן נעלמים, חזה גדל, עודפי שומן נחתכים, שפתיים מתעבות ועוד ועוד, והכול – בהינף המכחול הווירטואלי של הפוטושופ. כשיודעים לעשות את זה נכון התוצאה כל כך טובה, עד שבהחלט אפשר להתבלבל בין מציאות ובין דמיון.
לקחת הכול בפרופורציה
אם נרצה לדעת אם כוכב טלוויזיה או קולנוע או כל סלב אחר נראה במציאות כמו בתמונה שראינו בעיתון בגלל (ואולי בזכות?) פוטושופ, ניתוחים פלסטיים או איפור, נצטרך כנראה לפגוש אותו, או לחפש אייטמים אודותיו במדורי רכילות שמתייחסים לנושא. למרות זאת, בואו לא נהנה תמימים: ברור שאנשים מפורסמים עוברים ניתוחים פלסטיים כדי להאריך את תקופת הזוהר שלהם עוד קצת וכדי להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמם ולא ";לבייש את הפירמה";. ברור גם, שרוב התמונות של הסלבס שאנחנו רואים במגזינים שונים עברו ריטוש כזה או אחר בפוטושופ, גם אם המצולם עבר ניתוח וגם אם לא. ודאות תהיה לנו, כאמור, רק אם אותו סלב יודה, או אם נשב כל היום בו זמנית מול תמונותיו במגזינים ומול דמותו המשתקפת אלינו מהמסך הקטן או הגדול, ונשווה גדלים של מותניים, עיניים ושפתיים. מכיוון שסביר להניח שאין לנו את כל הזמן שבעולם בשביל זה, ומכיוון שבסופו של דבר זה לא באמת כל כך חשוב, מה שנשאר לנו לעשות הוא לקחת את הכול בפרופורציה, לא להאמין לכל מה שמספרים או מראים לנו ולעשות מה שמרגיש לנו נכון.
מידע נוסף על ניתוחים פלסטיים באתר דוקטורס.
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת