פיקוד העורף התרעה במרחב

חיפוש עבודה ברשת

חיפוש עבודה דרך העיתון או לחילופין דרך מדיית האינטרנט

מערכת רשת 11/06/12 09:34חיפוש עבודה ברשת האינטרנט הינו תהליך ארוך ומייגע. היום בשונה מן העבר כאשר אדם נמצא מחוץ לשוק העבודה הוא אינו פונה למשרדי התעסוקה או למודעות העיתונות. מעניין לציין כי גופים אלו ממשיכים להתקיים גם בימינו אנו וכי קיבלו תפנית באופן השימוש בהם. בעבר ניתן היה להעביר קורות חיים למודעות קטנות שפרסמו בעיתוני סוף השבוע, אך ורק במידה וצוין מספר הפקס של המשרד. כדרך סינון לרוב צוין רק מספר הפקס ולא הטלפון בכדי למנוע הפצה ולחץ על המשרד המגייס. ניכר כי היום ההיענות לאותן מודעות בעיתונות הם של אנשים מבוגרים יותר, וכן המעסיקים שמפרסמים באמצעי זה הם שונים מן המפרסמים באינטרנט. החלוקה הדיכוטומית בין המעסיקים שמפרסמים במדיית האינטרנט אל מול המעסיקים שמפרסמים במדיית העיתונות ניכר גם בשוני בין הפונים אליהם. באינטרנט נצפה לראות את החברות המעסיקות הגדולות אשר שולטות בשוק ועושות כן ושומרות על אנונימיות החברה בעת הגיוס. אל מולן ניצבות המודעות בעיתונות לרוב עלומות שם וזהות, כאשר מעסיקים קטנים בעלי ממון דל מפרסמים כדרך גיוס לקהל מבוגר, או לחילופין למודעות שרצוי להעלים בירכתי העיתון. בין מודעות אלו נמצא מודעות עיתונות שקוראות לנערות צעירות לגייס כסף במהרה עם סכומים מופקעים ובלתי אפשריים תוך זמן קצר. מודעות גם על עבודה בחו";ל נמצאות בין יתר מודעות מסוג אלו.

בנוגע לחברות כוח האדם וחברות ההשמה, הן עדיין משתמשות בשני האמצעים הברורים כדי להגיע אל קהל היעד שלהן. מאחר וחברות ההשמה מקבלות את מרבית כספן כתוצר של השמה ממעסיקים במקומות עבודה, הן מוכנות לגייס לעבודה כל מועמד באשר הוא. מערכת הסינון חלה כבר בצידו של המעסיק וכן לפי דרישות התפקיד, ניסיון, וידע מקצועי ואקדמי.
שוק העבודה מציב מכשולים רבים בפני התרים בו אחר עבודה, אך הוא גם מסווג למחלקות. ניכר כי האינטרנט כמדייה שולטת השתלטה על התחום וחולשת על הדרך. דרך האינטרנט ניתן להגיע בקלות אל כל חברות ההשמה במהירות ובקלות של ממש לחיצת כפתור. ניכר כי כמות הצעות העבודה הקיימת בהיצע האינטרנטי גדול במיוחד ועל כן מגדיל את שוק חיפוש העבודה דרך רשת האינטרנט.
בתוך כמות רבה של הצעות עבודה שנראות על פניו כמאוד נגישות במגוון אתרים, חברות ולוחות, יש היצע מאוד גדול של מחפשי עבודה. הדגש הוא על חדשנות ומהירות בשוק זה, כך קורות חיים אטרקטיביים אשר מגיעים קודם לחברת השמה זו אחרת היא ממש יעד תחרותי. לעיתים מעסיקים פונים כמכרז לכמה חברות השמה וכוח אדם שונות ומחפשות מי מבניהן תמלא את הספוט הבא במשרד. כן שם המשחק הוא איכות ומהירות. הראשונה להציב לראיון עבודה את המועמד המרשים ביותר עשוי לקבל את ההטבה הכספית.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת