פיקוד העורף התרעה במרחב

ניתוחים פלסטיים בעולם המדיה

אחד האמצעים שהפכו את עולם הפלסטיקה לעיסוקם של רבים הוא החשיפה במדיה

מערכת רשת 21/06/12 10:22יופי ואסתטיקה היו מאז ומעולם נושא שהעסיק חברות רבות, בלי קשר לתרבות או מיקום גיאוגרפי – להיראות טוב מעולם לא היה עניין של מה בכך. לטוב או לרע, תלוי כיצד מסתכלים על זה, הניתוחים הפלסטיים היו בעבר מנת חלקם של עשירים ומכובדים בלבד. אך כיום הפופולאריות והנגישות הכלכלית עלתה והניתוחים הפלסטיים הפכו להיות אקט כמעט שגרתי, נגיש הרבה יותר לכל אחד ואחת. אחד האמצעים שהפכו את עולם הפלסטיקה לעיסוקם של רבים הוא החשיפה הרבה שהם מקבלים בכלי התקשורת ובעולם המדיה בכלל.

 
ניתוחים פלסטיים בעולם הפרסום והשיווק
 
אין ספק כי עולם הפרסום והמדיה מכתיבים לנו הרבה מהתפיסה ומדפוסי ההתנהגות שלנו בכל הנוגע ליופי ומראה חיצוני. ניתוחים פלסטיים בעולם המדיה משווקים ומוצגים לרוב כפתרון פשוט לתיקון ושיפוץ של כמעט כל איבר בגופנו. תלונות שונות, שתוכנן שיפוטי בעיקרו, נשמעו מצד הציבור הרחב ומארגוני נשים וזכויות אדם על האופן המיני בו מוצגות נשים במדיה. החל מתכניות הטלוויזיה, בעיתונים, וכלה בקטלוגים ושלטי חוצות של חברות אופנה. קשה להתווכח עם העובדה כי יופי מוכר כיוון שמעטים הצליחו להוכיח אחרת, אך אין זה בהכרח אומר כי זו דרך נכונה ומוסרית לפעול.
 
סלבס וניתוחים פלסטיים
 
בתוך עולם הפרסום ובמיוחד בבועת הסלבס - ניתוחים פלסטיים - היא כבר מזמן לא מילה גסה. אם בעבר שחקנים, דוגמנים, אנשי תרבות ומוסיקה שונים, עברו ניתוח פלסטי כלשהו סביר להניח כי היו מסתירים זאת מהציבור. לעומת זאת כיום אין ספק כי לא די בכך שהם גאים ומציגים את תוצאות הניתוח במלוא הדרן, חלקם אף הפכו להיות פרזנטורים ודוגמנים של חברות מובילות בתחום האסתטיקה והניתוחים הפלסטיים. המפורסמים, מהווים קרש קפיצה עבור אותן חברות אסתטיקה שמודעות היטב ליתרון ולהשפעה החברתית שיש בידי הסלבס על הציבור, ובכך הם הפכו למעשה להיות כלי השיווק החזק והשימושי ביותר לפרסום של ניתוחים פלסטיים בעולם המדיה.
 
מגמה חולפת?
 
העולם צועק קידמה, המדע והרפואה בשיא ההתפתחות ואנחנו רק מחפשים עוד ועוד דרכים לצרוך ולקנות – זוהי בדיוק הקרקע הנוחה עליה צמחו והתפתחו ניתוחים פלסטיים בעולם המדיה. מאז ומעולם שינויים וקדמה היוו מקור לאינספור מחלוקות - אחת הגדולות מכולן היא האם היופי הוא פנימי או חיצוני? השאיפה לשלמות ביסודה היא בעייתית כיוון שקשה לקבוע ולהחליט מהו היפה מכל והאם יש כזה דבר – מושלם? סביר להניח כי הניתוחים הפלסטיים לא ייעלמו מעולם המדיה וכנראה גם לא מהעולם בכלל. כמו לכל דבר בחיים גם בעולם הפלסטיקה ישנם יתרונות וחסרונות. תשובה חד משמעית לשאלת קיומם של ניתוחים פלסטיים נתקשה למצוא – מה שיפה בעיני אחד יתקבל שונה אצל האחר. אכן הביקורות של המצודדים כנגד אינן ריקות מתוכן, אך חשוב גם לציין כי הניתוחים הפלסטיים בעצמם אינם ריקים מתוכן חיובי - יש להם להציע לא מעט לאותו עולם של קידמה שאנחנו עצמנו בוחרים לצעוד לעברו.
 
המאמר נכתב באדיבות אתר אסתטיקה - ניתוחים פלסטיים.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת