פיקוד העורף התרעה במרחב

השוואת מחירי ביטוח בעידן הרשת

המהפכה ברשת לא פסחה גם על שוק ביטוחי הרכב, שעה שכל חברה פתחה אתר משלה

מערכת רשת 29/05/12 08:36מהפכת האינטרנט היא אחת המשמעותיות בהיסטוריה האנושית. אחרי הכול, העולם הוירטואלי שינה כמעט כל היבט בחיים שלנו. אנחנו מתעדכנים דרכו בחדשות, צורכים באמצעותו מוצרי תרבות, רוכשים מוצרים אונליין. מהפכה זו לא פסחה גם על שוק ביטוחי הרכב, שעה שכל חברה המכבדת את עצמה פתחה אתר אינטרנט.

עכשיו, מה אם היית רוצה לא רק לרכוש ביטוח רכב באמצעות האינטרנט, אלא גם לדעת בדיוק מה מציעה כל אחת מהחברות? ובכן, גם זה אפשרי כיום, עם מספר אתרי השוואת מחירים, המציגים תמונה מלאה, מי פחות ומי יותר, של שוק הביטוח.
מעורבות האינטרנט ברכישת ביטוח
אתרי השוואת המחירים באינטרנט, וביניהם Wobi, מבוססים על עיקרון פשוט ביותר. הלקוח מכניס בשדות המותאמים את כל הפרטים הרלוונטיים שלו עצמו, מאפייני הרכב, העבר הביטוחי וכיוצא בזה. לאחר מכן, אמור המנגנון המובנה באתרי אינטרנט אלה להציג את ההצעות של חברות הביטוח.
זה נראה פשוט מאד בפועל, ואכן- תוך שניות ניתן לצפות בהצעות חברות ביטוח הרכב השונות. מיותר לציין את פרקי הזמן העצומים שנחסכים על שיחות טלפון חסרות כל מטרה. השוואת מחירים, כיום, נוחה מאין כמוה. אבל מה קורה ברגע שמחליטים, סוף סוף, על ההצעה הנבחרת?
כך מזמינים היום ביטוח באינטרנט
אתרי השוואת מחירי הביטוח נחלקים כיום לשני סוגים עיקריים. הראשון, אשר כולל את מרבית האתרים, מתבסס על השארת פרטים של הלקוח. במילים אחרות: הוא בוחר הצעה, ומחכה לפנייה של אחד מסוכני הביטוח. החיסרון העיקרי של הליך זה הוא שמעולם אין לדעת לאיזו שיחת טלפון לצפות, אם בכלל. מעבר לכך, לעיתים מתברר שההצעות של החברות בפועל שונות בעשרות מונים ממה שהוצג באתר.
הסוג השני של האתרים כולל מיעוט נבחר, אך איכותי יותר. אתר כדוגמת Wobi מציע ללקוח אפשרות להזמין את פוליסות הביטוח ישירות דרכו, בהליך אינטרנטי מאובטח ונוח. כך למעשה נחסכים הצורך להיות זמין עבור שיחות טלפון, וכן ניסיונות השידול של סוכן הביטוח הנלהב. שיטה זו מאפשרת שקיפות מלאה, הגם שחסרה את המגע האנושי שחלק מרוכשי הביטוח מחפשים.
כל החברות, או רשימה לא מייצגת?
כאשר המדובר הוא בהשוואת מחירים, כמובן שהשאיפה של כולנו היא שהתמונה שתוצג תהיה מפורטת ככל האפשר. אין טעם בהשוואה מסוג זה אם היא מציגה רק מספר מצומצם של חברות. ייתכן, למשל, שההצעה האטרקטיבית ביותר מסתתרת לה מעבר לפינה, ותדעו עליה, אם בכלל, רק לאחר רכישת הפוליסה היקרה.
כשבוחנים אתרי השוואת מחירים, רצוי מאד לבדוק אילו חברות נכללות בהשוואה. רשימת חברות הביטוח בישראל כוללת כ-15 במספר, אשר רצוי מאד שמרביתן יוצגו במערכת הממוחשבת שבאתר. ניתן לבדוק זאת בקלות: אתרי ההשוואה יציגו לרוב פרטים של כל גורמי הביטוח שנמצאים באתר שלהם. שקיפות היא מילת המפתח.
אז איך מתאימים ביטוח?
יש לזכור כי רכישת ביטוח חובה, מקיף או צד ג' לרכב תלויה לא רק בהצעות של חברות הביטוח, אלא גם ברצונות ובמאפיינים הספציפיים של הנהג. לכל אחד יש דרישות בסיסיות משלו, אשר בלעדיהן אף פוליסה לא יכולה להיות עבורו. וכאשר מספר אנשים נוהגים על הרכב, חשוב לתת את הדעת על כל אחד מהם.
רצוי להשקיע מאמצים רבים גם בהחלטה על סוג הביטוח המתאים לנו ביותר, ולא בהכרח לבחור בהצעה הזולה יותר. כי כשהביטוח ימומש, וזה קורה לא מעט, אנחנו רוצים להיות מוכנים. השוואת ביטוחי רכב, בין אם באמצעות Wobi ובין אם באמצעות כל אתר אחר, היא כלי חיוני במסע לעבר בחירת ההצעה המשתלמת ביותר, אך לא היחידי.
 
המאמר בחסות אתר Wobi המאפשר השוואת מחירי ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא בזמן אמת מכל חברות הביטוח.
 
 
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת