פיקוד העורף התרעה במרחב

פיתוח אפליקציות לאייפון

מה הן אפליקציות? מהו הציוד הנדרש לפיתו אפליקציות? ולשם מה לי אפליקציה?

מערכת רשת 29/05/12 08:22שוק המדיה המתעדכן בתקופתנו בקצב מהיר מתמיד מייצר צרכים חדשים ועימם מקומות עבודה חדשים. שלושת העשורים האחרונים התאפיינו בגידול אסטרונומי במתכנתים לצורך פיתוח מערכות מידע ממוחשבות, בניית אתרים באינטרנט ועוד. בשנים האחרונות נפתח צוהר חדש בעולם התכנות עבור אלו שרוצים להתקדם ולהרחיב את מנעדם בעולם התכנות. זהו עולם פיתוח האפליקציות.

 
מה הן בעצם אפליקציות?
 
אפליקציה, או בשמה העברי ";יישום";, היא למעשה תוכנה שתוכנתה לבצע פעולה ספציפית. האפליקציה היא תוכנה המאגדת בתוכה מעבדי תמלילים, תוכנות בסיסי נתונים וכלי פיתוח, תוכנות עריכת תקשורת ותמונות הייחודיים רק לה. כל אפליקציה תוכנתה לפעול במערכת הפעלה אחת מסויימת: אפליקציות לאייפון לדוגמה, לא יעבדו בממשק האנדרואיד- ולהיפך.
אפליקציה יכולה להיות משחק, תוכנה, או כל תוסף שהוא המותאם למערכת ההפעלה.
 
הציוד הנדרש לפיתוח אפליקציה לאייפון
 
כפי שנאמר קודם, לכל אפליקציה קיימת מערכת הפעלה הייחודית רק לה. משום כך, כשאנו ניגשים לפיתוח אפליקציות לאייפון (המנוהל ע";י חברת אפל), אנו מחוייבים לכתוב אותו דרך מערכות הפעלה הבנויות באותה צורה, קרי מערכות הפעלה של אפל.
המחשבים הייעודיים למטרה זו הם כמובן מחשבי המקינטוש. לכן, בבואנו לפתח אפליקציה עבור אייפון, עלינו לוודא כי קיים לרשותינו מחשב ";מאק"; בעל מעבד אינטל (גירסה 10.5 ומעלה). בנוסף, בכדי שנוכל לבדוק אם האפליקציה עובדת כמו שרצינו, עלינו להחזיק במכשיר אייפון. נקודה זו קריטית, מאחר ומוצרים נוספים מבית היוצר של אפל (כגון אייפד טאצ') אומנם שותפים לאותה מערכת הפעלה, אך אינם מכילים את כל הפיצ'רים שמכיל מכשיר האייפון, כגון: מצלמה, ג'י. פי. אס, טלפון, ועוד.
צעד נוסף שעליכם לעשות לקראת השקת האפליקציה שלכם הוא להירשם לתוכנית המפתחים של אפל. התשלום עבור ההרשמה עומד על 99$ למפתח בודד, או 299$ עבור חברה רשומה. אפשרות ההרשמה בתור חברה אמנם עולה יותר, אך היא גם מאפשרת לכם להוסיף מתכנתים נוספים עבור אותה אפליקציה.
 
איך מתחילים?
 
חברת אפל, המשווקת את הטלפון החכם הראשון למעשה, ידועה בממשק נוח וידידותי למשתמש. על כן, גם סביבת הפיתוח שלה נוחה וידידותית למתכנת, ומאפשרת לכל מתכנת חובבן להתנסות בפיתוח אפליקציה משלו. בנוסף, אפל מספקת גם מדריך לבניית אפליקציה, שעובר צעד צעד על השלבים לקראת פיתוח היישום הראשון שלכם.
לאחר שכתבתם את האפליקציה, עליכם להעביר אותה לאישור האפ-סטור. האפליקציה תעבור בדיקה קפדנית בידי צוות מפתחים מוסמך. בכדי להבטיח שהאפליקציה כתובה כראוי, אפל פרסמו עבורכם גם מסמך מפורט לכתיבת אפליקציה לאישור.
 
";למה לי בכלל להיכנס לשוק פיתוח האפליקציות";?
 
ובכן, כפי שצויין קודם, שוק האפליקציות נמצא בעלייה מתמדת, והוא לא צפוי להיעלם בקרוב. נדמה היום, כי מי שלא מחזיק בטלפון חכם, כאילו נשאר מאחור, והדבר נכון גם לגבי מתכנתים: מתכנתים שלא מתמצאים בבניית אפליקציות, עלולים למצוא את עצמם בעוד מספר שנים הרחק מאחור.
בעולם המתקדם בקצב מסחרר, כשכל טלפון הופך לחכם, ובקרוב גם כל טלוויזיה תהפוך לחכמה - התקדמו אל עתיד מבטיח של יישומי המכשירים החכמים.
 
 
 
 
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת