פיקוד העורף התרעה במרחב

חשיבותה של ההופעה החיצונית במדיה

מערכת רשת 15/11/11 13:26מגישי החדשות, מנחי תכוניות הטלוויזיה ואפילו המתמודדים בתוכניות הראליטי השונות נדרשים לעמוד בשורה ארוכה של דרישות על מנת שנהנה לצפות בהם. הם חייבים להיות רהוטים (בתנאי שהם לא על תקן הסייד קייק של התוכנית), הם חייבים להצטייד בכריזמה כובשת וגם אם הם לא תמיד נראים כמו דוגמנים, הם חייבים "לעבור מסך" ולהראות מספיק טוב בשביל לעבור את משטח הזכוכית של המסך הקטן ולהיכנס לנו ללב.

נכון, מראה חיצוני הוא לא תמיד הדבר הכי חשוב וברוב המקרים הערך של החיצוניות נמוך ולא אמור להשפיע על אופן ביצוע התפקיד אבל המציאות מוכיחה שלנו כצופים הרבה יותר קל להתחבר לדמויות שנראות טוב ואם הן לא נראות מספיק טוב, הן צריכות לפצות על כך באין ספור דרכים אחרות.

בעולם התקשורת אפשר למצוא לא מעט דמויות שיופי הוא לא הצד החזק שלהן אבל בכל אחד מהמקרים האלו, תכונת אופי אחרת, כמו חוכמה יוצאת מגדר הרגיל, כריזמה או יכולת לבדר מפצה על החיסרון במראה וגורמת לנו ליהנות מהשהיה במחיצתה של האושיה הטלוויזיונית.

אבל בעוד שעל יופי חיצוני אפשר לוותר במקרים קיצוניים, על טיפוח והופעה ייצוגית אסור להתפשר.

כיצד מתמודדים אנשי הטלוויזיה עם הדרישה הזו? על כך בכתבה הבאה:

איפור
מעט מאוד גברים מתאפרים ביום יום אבל בשביל "לעבור מסך" בצורה טובה האיפור הוא בבחינת מאסט. רובנו רוצים לדמיין את הכוכבים הנערצים שלנו כשהם חפים מכל פגם ועשויים ללא חת. אבל מה לעשות, שכמו כולנו, גם אנשי הטלוויזיה הם אנשים בשר ודם.
גם למגישת החדשות יש מעת לעת פצעון קטן ומטריד במיקום אסטרטגי וגם לדוגמגישות בתוכנית הראליטי יש קמט קטן שיגרום לנו להסתכל עליה כהרבה פחות מושלמת. אבל בדיוק בגלל זה יש לכל כוכב טלוויזיה מאפרת צמודה שדואגת להבליט את כל מה שיפה ולטשטש את כל מה שפחות יפה, כך שאנחנו כצופים נוכל ליהנות מהמראה ולהתעלם מכל השאר.

סטיילינג
להתלבש בצורה מדהימה זו אומנות שמעט מאוד אנשים שולטים בה. מבט חטוף על הרחוב יבהיר לכם שבכל רגע נתון מתרחשים מאות פשעי אופנה חמורים. המסך הקטן, לעומת זאת, מציג בפנינו תמונה סטרילית של המציאות. רק אנשים "מתוקתקים" שכמעט ולא עושים טעויות בתחום. איך זה קורה? לכוכבי הטלוויזיה יש מלבישות שמסבירות להם איזו עניבה תתאים לג'קט ואיזו שמלה מתאימה לטבעת אירוסין שיש להן על האצבע


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת