פיקוד העורף התרעה במרחב

טקס החתונה במסך הקטן ובקולנוע

מערכת רשת 15/11/11 10:16 

כמעט בכל סדרה אמריקאית דביקה מידי תמצאו, קצת אחרי "פרק הכריסמס" את פרק החתונה החגיגי. פרק זה יהיה לרוב הפרק המסכם של העונה, ספישל חגיגי, שעוסק כל כולו בהכנות השונות, באינטריגות שבין השושבינות, בקריסס של הרגע האחרון ובסיום החגיגי כאשר אחת הרווקות  הנואשות תופסת את הזר של הכלה...
 
אין ספק שחתונה היא אירוע מרגש וגם אם האופן שבו מוצגות חתונות בטלוויזיה היא מעט שבלונית, זה עדיין מצליח לרגש בכל פעם מחדש.

גם בקולנוע, חתונה היא לרוב קתרזיס (זיכוך בלעז) שמגיע לאחר שכל המשברים נפתרו, לקראת סופו של הסרט. מסתבר שיש בטקס המקודש הזה סוג של סגירת מעגל מרגשת שאפשר להתפנות אליה רק לאחר שכל הצורות הקטנות של היום נפתרו.
 
לא רק על המסכים החתונה מהווה סגירת מעגל, גם על פי המסורת היהודית החתונה היא סגירת מעגל וזוהי אולי הסיבה לכך שנהוג לסמן את האהבה ביום הקדוש באמצעות טבעות אירוסין (בנות, המסורת ממש לא קובעת שעל המעגל צריך להיות יהלום של חצי קרט ומעלה...).
 
על כמה מהחתונות היותר מרתקות שראינו על המסכים בשנים האחרונות, בכתבה הבאה:
 
סקס והעיר הגדולה
סקס והעיר הגדולה הוא אולי הסרט של החתונות מהשנים האחרונות – סרט שמתחיל בחתונה חד מינית מפוארת ומסתיים בחתונה מפוארת לא פחות, אם כי כזו שנגמרת במפח נפש של ממש.
הסרט כולו עוסק במוסד הנישואין ובהשלכותיו על חיינו ומספק ים של חומר למחשבה עבור זוגות ששוקלים לעשות את הצעד.

האנגאובר
סדרת סרטי האנגאובר, או כמו שהם נקראים בתרגום הגרוע למדיי שלהם לעברית, "בדרך לחתונה עוצרים בוגאסבנקוק" מתארים באופן טראומטי את טקס הפרידה של הגברים מההוויה הגברית וכניסתם לברית הנישואין.

חתונה מאוחרת
סיפור מרתק על ההכנות לחתונה במשפחה גרוזינית מסורתית שמצליח להצחיק, לרגש ואפילו לגרום לחלק מאיתנו להזיל דמעה...
 
חתונה במהירות מופרזת
קומדיה רומנתית עסיסית ומרגשת שמביאה את סיפורו של רווק מושבע שבטוח שלא יתחתן לעולם, כאשר הוא פוגש מלצרית יפיפה התחושה משתנה. כיצד זה נגמר? שלוש ניחושים...

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת