פיקוד העורף התרעה במרחב

שיווק באינטרנט – איך זה עובד

שיווק באינטרנט - שלטי החוצות, פרסומות ברדיו ובטלויזייה מחליפים מדיות

מערכת רשת 10/08/11 11:19פרסום, שיווק, קידום מכירות ויחסי ציבור – כל אלה מטרתם להגביר מכירות. לפני עידן האינטרנט היו האמצעים הזמינים ביותר לפרסום שלטי חוצות, פרסומות בסרטי קולנוע, עיתונים, רדיו וטלוויזיה. מאוחר יותר נוסף הדיוור הישיר, שהתפתח במקביל להתפתחות טכנולוגית המידע.

 

תמורת שירותי הפרסום שלמו מי שהזמינו מסע פרסום (קמפיין בשפת המקצוע) הון עתק לחברת הפרסום שמצידה פרנסה צבא של קופירייטרים, מעצבים, צלמים ועוד. עם הזמן פחתה יעילות הפרסום וההוכחה הטובה ביותר לכך היתה שבסקרי משוב השיבו הנסקרים מחד שצפו בערוץ מסוים ומאידך טענו שלא צפו בפרסומת מסוימת שהוקרנה שם. המסקנה הפשוטה היתה שהם זפזפו בין התחנות...

 

ואז הגיע האינטרנט ובתוך זמן קצר להדהים נכנס לכל בית בישראל. יחד איתו התוודעו הצרכנים למנועי החיפוש השונים ובראשם מנוע החיפוש הנצפה ביותר במדינות המפותחות – גוגל. בעלי האתרים והמפרסמים הבינו את הפוטנציאל הטמון כאן והתאימו למצב את שיטת הפרסום. לא עוד פרסום כפוי. שיטת הפרסום באינטרנט תורמת לכל הצדדים – הלקוחות, בעלי האתרים, המפרסמים וכמובן החברות המעוניינות לשווק את המוצר שלהן.

 

יש כמה דרכים לפרסם באינטרנט: הראשונה היא לבנות אתר לחברה ולנסות לקדם אותו באמצעות מאמרי תדמית כאלה ואחרים או תמורת תשלום המציב אותו בראש רשימת החיפוש של הנושא הספציפי. דרך שנייה היא לפרסם מודעות קטנות באתרים המתייחסים לנושאים קרובים או מקבילים. ניתן להקים אתר שיהיה לא יותר מאשר חנות וירטואלית ושוב, לפרסם אותו בעזרת קישור ממומן או מודעות קטנות (באנרים) באתרים אחרים.

 

בכל מקרה, המרוויח הגדול ביותר הוא הצרכן שמבחינתו מקבל את כל המידע הדרוש לו חינם. בעלי אתרים המעוניינים לקדם אותם לראש הרשימה שלא באמצעות תשלום ישיר חייבים לדאוג לכך שהאתר שלהם יהיה איכותי, החומר שבו יתאים לצרכי הגולש הפוטנציאלי ושאותו חומר יהיה מסודר וכתוב כך שהגולש יוכל להגיע אליו בקלות הרבה ביותר. זוהי למעשה המשמעות של קידום אתרים.

 

ניקח למשל יצרן המעוניין לפרסם מגשי אירוח – מגשים מעוצבים המתאימים לאירועי גורמה או להגשת ארוחות יוקרתיות. הוא יכול לפרסם את המגשים בעזרת סרטי תדמית שיוקרנו באתר שלו ואת האתר יוכל לפרסם בעזרת קישורים באתרים אחרים. לחילופין הוא יכול לממן קישור המעלה אותו לראש רשימת החיפוש בגוגל בקטגוריות מסוימות.

 

האפשרות השלישית היא לקדם את האתר באמצעות כתיבת מאמרים או כתבות המתייחסות לנושא או לנושאים מקבילים. כתבות כאלה, אם הן נכתבות בצורה נכונה, יכולות להעלות את האתר בדירוג ולגרום לו להופיע תדיר בראש רשימת האתרים הלא ממומנים ולמשוך גולשים להיכנס לאתר. ככל שתגדל כמות הגולשים (טרפיק) כך יגדל הסיכוי שאחוז מסוים מהם יבצע רכישה.

כך או אחרת הולך ומתברר שפרסום וקידום אתרים באינטרנט הינה שיטת הפרסום הטובה ביותר ותישאר כזו בעתיד הנראה לעין.
 


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת