האם אנגליה תזכה ביורו?

רגע מכונן אחד יכול להפוך את כל המשחק- מדיכאון וייאוש לשמחה מתפרצת. ניר קלינגר מסמל את הפייבוריטיות לזכייה בטורניר הגדול

  • שתפו את החברים -

מאת: ניר קלינגר

תמיד בטורניר כדורגל גדול כמו מונדיאל או יורו כולנו מחפשים הנאה מכדורגל אחר, מהיר יותר, קצבי יותר וכמובן איכותי יותר מהכדורגל שאנו רגילים אליו בישראל. ישנם את אנשי המקצוע, המאמנים, הפרשנים והשחקנים שמתבוננים לתוך המשחק ברמה הטקטית ותפקוד במגרש ברמה המקצועית, ויש את כלל הצופים שרוצים לצרוך הנאה כללית מהמשחקים.

ההנאה הכללית באה לידי ביטוי בכך שאחרי שאנחנו רגילים לראות משחקים עייפים שמתנהלים בעצלתיים אצלנו בליגות המקומיות ורק לעיתים רחוקות נופל עלינו משחק ראוי,
מקבלים בטורניר כמו היורו הנוכחי שיעור מאלף באיך כדורגל אמיתי צריך לראות ולהיראות. זה מתחיל במוטיבציה ובגישה של השחקנים בכל הנבחרות בלי יוצא מן הכלל. לחימה ללא פשרות 90 דקות מאמץ עילאי בתנועה במגרש. קרבות מגע ג׳נטלמניים, אך קשים, ונתינה עבור הנבחרת ללא גבולות. ומסתיים בדרמות של הדקות האחרונות, מה שהופך את היורו להנאה צרופה. 

נגן וידאו
 
סיכום יורו 2016אני שומע המון את המשפט ״הפערים הצטמצמו״, זה נכון חלקית. נוכל לראות משחק, לכאורה חד צדדי בין צרפת לאלבניה, כאשר האלבנים מחזיקים את צרפת על 0-0 במשך 90 דקות תוך עמידה טקטית משובחת ולחימה הירואית (וגם קצת מזל לא מזיק). אבל בסוף הפערים שהצטמצמו מתנפצים אל מול האיכות של השחקנים הגדולים שיודעים לבצע את המהלך המנצח ברגע האמת ותחת לחץ כמו, שעשו גרינזמן ופאייה בתוספת הזמן, או ורדי וסטרליג כשהאנגלים עשו מהפך דרמטי מול ויילס הפחות טובה משמעותית מאנגליה.
ואם באנגליה עסקינן, אז הניצחון הדרמטי על ויילס והמהפך המדהים בדקות הסיום יכולים לשנות לאנגלים את כל הטורניר, לטובה כמובן. בדרך כלל, לתפיסתי, יש במשחק הכדורגל רגע מכונן אחד (במקרה הזה השער של סטריג׳) שהופך הכל מדיכאון, עצבים וייאוש לשמחה מתפרצת, תקווה ובעיקר מנוף להמשך הטורניר.

תמונה
 


למרות טעויות קשות בבחירת ההרכב בשני המשחקים הראשונים, המאמן הודגסון התעשת וזרק למערכה במחצית המשחק (נגד ויילס) את שני השחקנים שחיממו את הספסל. מה שכל העולם צעק רק הודגסון לא שמע. בסוף, מישהו מעוזריו ככל הנראה לחש באוזנו שאם השניים לא ייכנסו למשחק מידית, הלך הטורניר. ואכן זה מה שקרה בפועל - ורדי וסטריג׳ נכנסו במחצית, כבשו וניצחו את המשחק ואנגליה בין לילה הפכה להיות מועמדת לגיטימית להגיע לחצי הגמר ואולי אחרי כל כך הרבה שנים גם לזכות בטורניר גדול.

הערב ב-21:45 שוייץ- צרפת בשידור חי- כאן באתר
 
  • שתפו את החברים -

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת