כך תפחיתו את החשיפה שלכם לפגעי הקרינה

בעקבות התחקיר ששודר אמש על נזקי הקרינה, אירחנו בעמוד הפייסבוק של רשת מומחה שיענה על השאלות שלכם. הנה עיקרי הדברים

 • שתפו את החברים -
אמש שודר תחקיר נוקב על נזקי הקרינה, שהעלה שאלות רבות לגבי השימוש הנכון במכשירים הפולטים אותה. לשם כך, אירחנו בעמוד הפייסבוק של רשת את מהנדס הקרינה, לירן רז, שענה על השאלות שלכם בשידור חי.

הוצאנו עבורכם את עיקרי הדברים מהראיון, ההמלצות של רז לגבי שימוש מושכל במכשירים יומיומיים. 
הנה מה שאתם צריכים לדעת כדי להפחית את רמת החשיפה שלכם לקרינה:

 
נגן וידאו
 
לייב פייסבוק עם לירן רז בנושא נזקי הקרינה
 
אל תצמידו את הנייד לראש. השתמשו באוזניה או דברו ברמקול. הרחקת המכשיר הסלולרי מהאוזן, תפחית את רמת הקרינה בתשעים אחוזים לפחות!

ניתן לדבר בנייד כשהוא נמצא בזמן טעינה. מחקרים מסוימים מראים כי רמת הקרינה עולה בעת הטעינה, אך הקביעה אינה חד-משמעית.

עדיף להשתמש ב-WhatsApp, SMS, או כל שירות הודעות אחר. כל עוד אתם מרחיקים את הנייד מהאוזן. המגע עם האצבעות רחוק מאידאלי, אבל כאמור: הגנו על הראש שלכם.

הימנעו מלהציב ראוטרים בחדרי ילדים. מה עדיף, שיפור מהירות הגלישה, או הבריאות של הקטנים? אנחנו יודעים את התשובה. הציבו את הראוטר בכל חלל בבית שאינו משמש לשינה, ובכל מקרה, הקפידו לשמור על מרחק של מטר אחד לפחות.

הקפידו על משטח מתאים למחשב הנייד. אתם מחוברים אליו ובימים מסוימים הוא היחיד שמבין אתכם, ועדיין – אתם מוכרחים להקפיד על שימוש בחוצץ בעובי עשרים סנטימרים, או במגש חוסם קרינה.

חסמו את הרשת האלחוטית שלכם בסיסמה. זה יפחית שימוש של משתמשים אחרים ברשת ויצמצם את רמת הקרינה שפולט הראוטר שלכם.

המחשב הולך לישון איתכם? עדיף לכבות. מחשב ב"מצב שינה" עדיין עובד ופולט קרינה. הקפידו לכבות את המחשב אם סיימתם.

שמתם את הצלחת במיקרוגל? היא תסתדר; אל תחכו לה. זה הזמן להכריז שהמנצח הבלעדי בקרב המבטים הנצחי הזה, הוא המיקרוגל. בזמן שהוא פועל, מומלץ לשמור מרחק של שני מטרים ברדיוס מהמכשיר. זה יפחית את רמת הקרינה בתשעים עד תשעים וחמישה אחוזים!

עזרים חיצוניים המפחיתים את הפעילות של המכשיר הסלולרי, יצמצמו את הקרינה הנפלטת ממנו. כלומר, אם אתם מתלבטים מה מקרין יותר, הרשת האלחוטית או הרשת הסלולרית, הראשונה עדיפה: המכשיר משדר פחות ונעזר בראוטר, ולכן פולט פחות קרינה.

ומה לגבי שימוש בנייד בתוך המעלית? חכו לקומה שלכם. כשהסלולרי משדר מתוך מעלית, עוצמת הקרינה גדלה. למדנו זה עתה שהרשת הסלולרית מקרינה יותר – עכשיו, תארו לכם את זה בתוך כלוב מתכת, הכולא את הקרינה בתוכו. הנייד שלכם משדר באופן מקסימלי, וכך פולט אף יותר קרינה.
 
לירן רז הוא מהנדס קרינה בעל הסמכה מהמשרד להגנת הסביבה, דוקטורנט, מרצה וחוקר בנושא.

רוצים לדעת ראשונים על הלייב הבא בעמוד הפייסבוק של רשת? עשו לנו לייק.

לתחקיר המלא על נזקי הקרינה, לחצו כאן.
 
 • שתפו את החברים -

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת

תגובות

הוסף תגובה
 • 1

  כל הכבוד לחרדי שדאג להפרדה בספה. ותודה על התשובות.

  שי | 13/04/16 10:04

 • 2

  בקשר לאוזניות

  יורי | 14/04/16 00:04

  שאלה:עם גבר שם את הסלולרי שלו בכיס ומדבר באוזניות חוטיות הראש יצא בסדר אבל העם הקרינה פוגעת לנו בב***ים בגלל שזה כל כך קרוב אז איזה פיתרון יש לזה כי ליפניי שנים אמרו אל תשימו טלפון בכיס זה מסוכן אחריי זה יצא אוזניות אלחוטיות אמרתם גם זה מסוכן עכשיו השאלה עם הקרינה פוגעת חס וחלילה בזרע של הגבר או מעמידה אותו בסכנה כל שהיא ומה לעשות בעיניין כי להשאיר את הסוללרי בבית לפעמים זו לא אופציה

  הגב להתגובה זו | סגור