16 טונות של בשר פסול הוברחו מהשטחים

בשר מקולקל התגלה במסעדות יוקרתיות במרכז הארץ, וטונות של בשר מוברח נתפסו במחסום קלנדיה

  • שתפו את החברים -
במעברי מחסום קלנדיה, הבריחו משאיות גדולות טונות של בשר מהשטחים לשטחי ישראל. הריח המוזר שנדף מתאי האחסון הדליק נורה אדומה אצל שוטרי המג"ב, שחשפו ארבעה טונות של בשר מקולקל.

נגן וידאו
 
בשר מקולקל הגיע למסעדות היוקרה במרכז


בדיקה בנושא העלתה שזו אינה הפעם הראשונה: מתחילת שנת 2016, סוכלו מספר ניסיונות הברחה של כ-39 אלף ק"ג בשר מוברח. הוא נמצא במסעדות שף וחנויות בשר, כאשר תאריכי התפוגה, השחיטה והכשרות מזויפים.

מהמשטרה נמסר כי רוב בעלי המסעדות שרכשו את הבשר המקולקל, לא היו מודעים לכך, וכי הסיבה שהתפתו לרכישה היא המחיר הזול שהציע הספק. שף חיים כהן, בעליה של מסעדת "דיקסי", אמר לחדשות 2 שהבשר לא עבר את הבדיקות הפנימיות הנערכות במסעדתו בטרם הרכישה. עם זאת, מעיד כהן, הבשר עבר את הבדיקות של המחלקה הוטרינרית בעיריית תל-אביב. "אנשים נפלו קורבן", לדבריו.


(אילוסטרציה)


הבשר שנתפס הוחרם והועבר להשמדה.

הבוקר התגלו במפעל בכפר כנא 12 טונות של בשר פסול למאכל, ככל הנראה מגמלים וחמורים, שהוברח גם הוא משטחי יהודה ושומרון. לדברי פקחי השירות הוטרינרי, מדובר באותו מפעל ממנו הגיע הבשר המקולקל למסעדות היוקרה במרכז הארץ.
 
תגובת משרד החקלאות:

משרד החקלאות ממשיך בפעולותיו לשמירה על בריאות הציבור, תוך תגבור כוחותיו לקראת חג הפסח:מפקחי היחידה המרכזית לחקירות ואכי...

Posted by ‎משרד החקלאות ופיתוח הכפר- Ministry Of Agriculture & Rural Development‎ on Monday, April 4, 2016
  • שתפו את החברים -

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת