פיקוד העורף התרעה במרחב

המלצות לאפליקציות

אפליקציה למניעת נפילות קשישים, אפ' המחברת בפשטות בין קבוצות של חברים ואפ' מלווה נהיגה

מערכת רשת 04/03/15 13:32אפליקציה חדשה, Milbat Home, מסייעת לשמור על בטיחותם של בני הגיל השלישי ולצמצם את גורמי הסיכון לנפילותיהם, כך לפי עמותת מילבת, עמותה ציבורית ללא כוונת רווח הפועלת במטרה לשפר את איכות חייהם של בני הגיל השלישי ואנשים עם מגבלה באמצעות סביבה טכנולוגית נגישה ומותאמת.

 

נפילות בני הגיל השלישי היא בעיה עולמית חמורה. שליש מבני 65 ומעלה ומחצית מבני 80 ומעלה נופלים לפחות פעם בשנה (לפי נתוני משרד הבריאות ונתונים עולמיים שלUS Centers for Disease Control and Prevention).

גוף שירותי הבריאות הציבוריים בארה"ב (The U.S. Public Health Service) הדגיש כי ניתן היה למנוע כשני שליש ממקרי המוות מנפילות ע"י צמצום גורמי הסיכון באמצעות סידור בטיחותי של בית הקשיש והתקנת אבזרי עזר.

מנתונים שאספה מילבת עולה כי מחצית מנפילות בני הגיל השלישי מתרחשות בתוך הבית וקרוב לשליש מהנפילות מסתיימות בחבלה בדרגת חומרה בינונית עד קשה. למעשה, נפילות מהוות את הגורם השישי למוות בזקנה. עלות הטיפול הרפואי בישראל למבוגרים מעל גיל 65 לאחר נפילה היא 2 מיליארד שקלים בשנה, סכום עתק שאותו ניתן למזער ע"י צמצום הבעיה.

אפליקציית Milbat Home פונה אל כל האנשים המצויים בסביבת הקשיש, קרי בני משפחה (ילדים ונכדים), צוותים מקופות חולים העוסקים בביקורי בית, מתנדבים – כולל בני נוער, חב' סיעוד ועוד. היא מאפשרת לבדוק את כל האזורים בבית הקשיש, לאתר את גורמי הסכנה לנפילה ולקבל מידע מקצועי כיצד לטפל בהם. המידע שמותאם אישית לכל משתמש מתקבל באמצעות דו"ח אוטומטי המסביר כיצד יש לטפל בכל אחד מגורמי הסיכון שאותרו וכולל מפה אינטראקטיבית עם כל החנויות הסמוכות שבהן ניתן להשיג את אביזרי העזר הנדרשים.

עמותת מלבת משיקה אפליקציה ייחודית ששמה לעצמה כמטרה לאתר ולשפר את איכות החיים של אוכלוסית הקשישים. האפליקציה מיועד לבני משפחה של קשישים, אנשי מקצוע וסטודנטים ממקצועות הבריאות והרווחה ומתנדבים ובני נוער העוסקים בפעילות עם קשישים.
הפכו את הבית לבטוח יותר עבור אנשים בגיל המבוגר וקבלו טיפים חשובים לאיכות חיים גבוה!
האפליקציה מדריכה אתכם שלב אחר שלב מה עליכם לבדוק בכל אחד מחדרי הבית ואילו שאלות יש לשאול את הקשיש המתגורר בו. על סמך תשובותיכם, תקבלו באופן אוטומטי דוח אישי הכולל הסבר מפורט מה ניתן לעשות בכדי להפוך את הבית שבדקתם לבטוח יותר.

אודות עמותת מילבת | מילבת היא עמותה ציבורית ללא כוונת רווח (ע.ר.) המסייעת לשפר את איכות החיים של ילדים, מבוגרים וקשישים עם מגבלה באמצעות סביבה טכנולוגית מותאמת. במילבת צוות שיקומי המעניק ייעוץ אובייקטיבי לבחירת אביזרי העזר לשיפור התפקוד ומידע היכן ניתן להשיגם. כאשר לא מצוי פתרון מסחרי מתאים, צוות מומחים מתחומי הטכנולוגיה המתנדבים במילבת מפתחים בהתנדבות את האביזר הנחוץ.

מילבת הקימה את מאגר המידע האינטרנטי הלאומי "עזרים" ובו מידע על יותר מ- 17,300 אבזרי עזר.

עמותת מילבת מסייעת לילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות; נכי צה"ל; קשישים עם ירידה תפקודית; בני משפחות ; אנשי מקצוע וסטודנטים;
אנו מזמינים אותך להצטרף לפעילותינו – בתרומה ובעשייה. התרומות למילבת מוכרות לצרכי מס בישראל, בארצות הברית ובאנגליה.

"בפיתוח האפליקציה היו מעורבים גם קבוצת בני נוער מתנדבים במסגרת המיזם החינוכי I4G של חברת מיקרוסופט. האפליקציה היא ראשונה מסוגה בעולם ומעוררת ענין רב בקרב צוותים רפואיים וארגוני מתנדבים כדוגמת מגן דוד אדום, תנועות נוערו ורשויות מקומיות", לדברי יעל שקד- ברגמן, סמנכ"לית עמותת מילבת ויזמית Milbat Home.
 

 

תמונה גדולה

שם הפריט: אפליקציה לצמצום גורמי הסיכון ל
קוד זיהוי:215465
אפליקציה לצמצום גורמי הסיכון לנפילות
 

 

האפליקציה זמינה למשתמשי האייפון והאנדרואיד
לאתר העמותה - לחצו כאן
 

 

!GroupUs - Connect Your Groups

כבר שמענו רעיונות לאפליקציה שתפתח דלת בחדר מלון, אפליקציה של רופא אישי וזמין ואפילו אפליקציות שיחליטו בשבילנו מה לאכול, אבל כנראה שכבר התחלנו לשכוח את מה שלימדו אותנו עוד מילדותנו – "לא טוב היות האדם לבדו". הצורך הכל כך בסיסי שלפעמים נראה כל כך שולי, אבל אולי זה בעצם הדבר הכי חשוב - חברים, האנשים סביבנו.

 

ברוכים הבאים ל-GroupUs, ארץ הקבוצות הבלתי נגמרות והאפליקציה שהולכת לשנות את חוקי המשחק. אפליקציית GroupUs מחברת בפשטות בין קבוצות של חברים עם אותם מטרות - יוצרת קבוצת צ'אט אחת ומשם כל שנותר לכם זה לתאם ולהתחיל לטייל ביחד, להכיר (בנות/בנים), לשחק כדורגל, קבוצות רכיבה על אופניים (או כדורגל אפילו כדורסל) ואפילו למצוא ידיים נוספות כדי לשחק פוקר (כי מי לא נתקל בבעיה כזאת...).

איך זה עובד?
אפליקציית GroupUs מאפשרת לחבר בין קבוצת החברים שלך לבין קבוצות אחרות בעלות מטרה משותפת.
לאחר שהורדתם את האפליקציה (ודיברתם עם החברים שלכם שיורידו את האפליקציה כי רק כך זה יעבוד), פותחים קבוצה על פי העדפות שלך ושל חבריך, מחליקים ימינה ומנוע החיפוש כבר יעשה את שאר העבודה בשבילכם ויציע לכם קבוצות חברים שאתם עדיין לא מכירים, אבל בעלי מטרה משותפת לכם.

ברגע ששני הצדדים יאשרו אחד את השני, תיווצר קבוצת GroupUs אחת (קבוצת שיחה משותפת) שבה תוכלו לדבר ולתאם כולכם.
עוד לא יושב כמו שצריך? בואו נעשה סדר, לצורך העניין נגיד שאתם עכשיו מטיילים בחו"ל שלושה חברים ובא לכם לצאת לטיול, אבל כדי לסגור דיל בסוכנות צריך עוד שלושה או ארבעה אנשים, מה עושים? פותחים קבוצה ב-GroupUs, מנוע החיפוש יציג לכם אנשים על פי מיקומכם שמעוניינים לצאת לטיול בדיוק כמוכם. בחרו את הקבוצה שנראית לכם, לאחר האישורים של הצדדים תפתח קבוצת GroupUs אחת שבא תוכלו לתאם כולכם וכל שנותר זה לצאת לטיול (ועוד לא דיברנו על המחיר שתשיגו על זה שאתם באים כקבוצה!).
ניתן דוגמא נוספת, מטרה מעניינת לא פחות היא היכרויות. דייט ראשון הוא שלב די קשה, לחלקנו אפילו מאוד קשה, אז למה שלא נעבור את מחסום הקרח הזה ביחד? פתחו קבוצה של בנות, חפשו קבוצה של בנים, אשרו אחד את השני וצאו לבלות, מי יודע אולי תמצאו אהבה או חברות חדשה לחיים.
קהל היעד של האפליקציה הוא בעלי מכשירים חכמים מגילאי 15 ומעלה. האפליקציה מתפרשת על קשת רחבה של תחומים למשתמשים השונים. כיום קיימות 8 מטרות בגרופאס, כאשר הראייה היא להגדיל את מס' המטרות ככל שמספר המשתמשים יעלה, המטרות יפתחו ע"פ בקשות המשתמשים וע"פ הכיוונים והשימושים הנדרשים אותם נזהה עם הזמן.

איך נולד הרעיון?
בן ברקוביץ אחד מצמד היזמים התל אביבים, בני ה-25, חשב על הרעיון בזמן טיול בדרום אמריקה. לבן היה מצב דומה מאוד לדוגמת הטיולים, תוך כדי החיפושים אחר אנשים בטיול עלה רעיון הקבוצות. עם חזרתו ארצה, נפגש עם השותף יניב פתיה, השניים החלו לחשוב, לבנות, להוסיף, לשנות - ומפה לשם נולדה GroupUs. בשיתוף עם חברת iApps, מפתחת GroupUs, נוספו פיצ'רים שיתנו למשתמש חוויה נעימה תוך שימוש באפליקציה.

קצת על הפרטיות:
GroupUs נתמכת על הפייסבוק וחושפת אך ורק את שם המשתמש וגילו, "השאיפה הייתה ליצור קבוצות שיחה עם אנשים שונים ללא חשיפת מספרי הטלפון, צריך להבין שיצירת GroupUs (קבוצה משותפת) לא תגרום ליצירת חברות בין המשתמשים בחשבון הפייסבוק שלכם". השימוש בחשבון הפייסבוק כאמצעי זיהוי שומר על פרטיות כולנו למול כל משתמש אחר ב-GroupUs.

בראייה קדימה היזמים טוענים כי יש להם עוד לא מעט כיוונים עליהם הם מכוונים עם האפליקציה. לטענתם, "כרגע ההתמקדות היא בליצור את כמות המשתמשים, אין לנו כרגע תוכניות לפרסומות ואנו לא נגבה כסף על הורדת GroupUs על ידי המשתמשים". בקרוב היזמים מתכננים להוסיף מטרות נוספות, ועוד הפתעות נוספות בעתיד, "אנחנו מחכים לקבל פידבקים מהמשתמשים, מטרות נוספות או בקשות לשינויים או תוספות כאלה ואחרות". כמובן שאתם מוזמנים ליצור קשר בעמוד הפייסבוק של GroupUs ועל הדרך לעשות לייק.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: GroupUs - Connect Your Groups
קוד זיהוי:215466
GroupUs - Connect Your Groups
 

 

מה הלאה?
אפליקציית GroupUs היא תוצרת כחול לבן וזמינה כיום לשתי הפלטפורמות הן לאנדרואיד והן למשתמשי האייפון, היא מותאמות לשתי שפות – אנגלית ועברית (המתבססות על שפת המכשיר).
יזמי GroupUs החלו מגעים עם משקיעים בכדי להמשיך לפתח ולהתפרס על שווקים נוספים שטרם נחשפו לה ולהפוך אותה לכמה שיותר פשוטה ונוחה למשתמש. בימים אלה מתבצעות התאמות לקראת יציאת גרסא חדשה עם אפשרות לשליחת מדיה.
לאתר GroupUs - לחצו כאן
GroupUs זמינה להורדה לאייפון ולאנדרואיד.

 

מלווה נהיגה | דרך חדשה לעבור את תקופת המלווה!

הוצאתם רישיון? מזל טוב! כעת מתחיל תהליך לצבירת ניסיון נהיגה יחד עם מלווה נהיגה צמוד. נהג מלווה יאפשר לכם לצבור ביטחון וניסיון, תוך כדי שאתם נוהגים בחברת נהג מנוסה שיכול להשפיע על אופי הנהיגה שלכם, לייעץ ולסייע במידת הצורך.
איך תמצאו מלווה נהיגה המתאים לכם? מטרת האפליקציה היא לקשר בין נהגים חדשים המחויבים בנהיגה עם מלווה צמוד לבין מלווי'מורי נהיגה איכותיים שילוו אותם במהלך תקופת ההכשרה.
מחפשים מלווה נהיגה איכותי? הירשמו לאפליקציה בעזרת חשבון הפייסבוק שלכם, צפו בכלל מלווי הנהיגה לפי מרחק גאוגרפי, תוכלו לחפש מלווים לפי שם ושעות פעילות, כך תוכלו למצוא את המלווה המתאים לכם ביותר.
רוצים לקבל פרטים נוספים? לחצו על מלווה נהיגה מתוך הרשימה ותוכלו לצפות בשעות הפעילות שלו לפי ימים ושעות, לשלוח אליו טופס פניה לצורך יצירת קשר ולקבוע שיעור.
במסך ההודעות היוצאות, תוכלו לעקוב אחר כל הפניות ששלחתם למלווי נהיגה פוטנציאלים.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: נהיגה
קוד זיהוי:215468
מלווה נהיגה | דרך חדשה לעבור את תקופת המלווה
 

 

מעוניינים להציע את הכישורים שלכם כמלווי נהיגה? הירשמו לאפליקציה בעזרת חשבון הפייסבוק שלכם, סמנו את שעות הפעילות שלכם לפני ימים ושעות והמתינו לפניות מנהגים פוטנציאלים. במסך ההודעות הנכנסות תוכלו לעקוב אחר כלל הפניות, ליצור קשר טלפוני עם התלמיד ולשלוח דוא״ל.
אהבתם את האפליקציה? שתפו אותה עם משפחה וחברים.
לינק להורדת האפליקציה באפסטור, לינק להורדת האפליקציה בגוגלפליי

 

קרדיט לכתבה:

iApps
iPhoneil 
 


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת