פיקוד העורף התרעה במרחב

הניסוי של המורה לפרטיות האינטרנט

מורה לבית הספר היסודי שניסתה ללמד את התלמידים על סכנות הפרטיות ברשת הפיצה תמונה של עצמה, וקיבלה מבול של תגובות ולייקים

מערכת רשת 25/02/15 22:00ילדים מתחילים לגלוש ברשתות החברתיות כיום בגיל צעיר מאוד, והסכנות שטמונות בהן - כמו חשיפת מידע לגורמים עוינים - רבות ומגוונות. סמי רוקרופט היא מורה לתלמידי בית ספר יסודי בני 5 ו-6 מאנגליה, שרצתה ללמד אותם בדרך הקלה והיעילה ביותר על בטיחות באינטרנט. כדי לעשות זאת, היא העלתה בשבוע שעבר לפייסבוק תמונה שלה מחזיקה שלט ובו הכיתוב: "זוהי תמונה 'פרטית' שצולמה באפליקציה סנאפ-צ'ט. אנא שתפו, לחצו לייק והגיבו היכן אתם נמצאים. עזרו לי ללמד את הכיתה אותה אני מחנכת כמה פרטית התמונה הזאת באמת!"

 

תמונה גדולה
 
סמי רוקרופט
 

 
ופייסבוק, כמובן, עשה את שלו: התמונה שותפה עד כה למעלה מ-25,000 פעמים, צברה כמעט 20,000 לייקים ו-26,000 איש כבר ציינו היכן הם נמצאים כעת. רוקרופט מסבירה כי "היו כמה מקרים בכיתה בהם תלמידים שיתפו ברשתות החברתיות תמונות פרטיות שלהם, אך לא הבינו באיזו קלות תמונה שאמורה להיות פרטית מופצת באתרים כמו סנאפ-צ'ט, פייסבוק וטוויטר. גם באפליקציה כמו סנאפ-צ'ט, בה התמונה נמחקת לאחר תקופה ידועה מראש, ניתן לצלם את התמונה ולהפיץ אותה במקומות אחרים."

 

 


התמונה שלה, אגב, הוכיחה גם לרוקרופט עצמה כמה האינטרנט יכול להיות מקום אכזרי: "נתקלתי באנשים מיפן ואוסטרליה ששינו את הטקסט שבתמונה למסר שונה או ציירו לי קרניים על הראש והפיצו את התמונה מחדש. זה רק מראה כמה בקלות תמונה תמימה מקבלת משמעות אחרת לגמרי". לסיכום, ציינה רוקרופט כי "הילדים אינם מודעים לחלוטין לכל הסכנות באינטרנט, אך אני מקווה שהדבר יגרום להם לחשוב פעמיים לפני שהם מוסרים מידע רב מדי."

 

תמונה גדולה

שם הפריט: התגובות לא מפסיקות להגיע
קוד זיהוי:214675
התגובות לא מפסיקות להגיע
 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת