פיקוד העורף התרעה במרחב

הבדיחה שעיכבה טיסה במשך 17 שעות

אדם אשר קרא לרשת ה-WiFi הסלולרית שלו על שם ארגון הטרור אל-קאעידה גרם לעיכוב של 17 שעות בטיסה מארה"ב לאנגליה. ויש אפילו זווית ישראלית קטנה בסיפור הזה

מערכת רשת 27/10/14 19:55גם 13 אחרי פיגועי ה-11 בספטמבר מסתבר שממש לא כדאי לצחוק על הנושא עם האמריקאים. טיסת ";אמריקן איירליינס"; שהייתה אמורה להמריא מלוס אנג'לס ללונדון עוכבה במשך 17 שעות בשדה התעופה. ולמה? הכל בגלל שאחד הנוסעים, שניסה להתחבר לשירות האינטרנט האלחוטי (WiFi) של המטוס, הבחין ברשת שנקראת ";Al-Quida Free Terror Nettwork"; (שגיאות הכתיב במקור), או בתרגום לעברית - ";רשת האינטרנט האלחוטית ללא תשלום של אל-קאעידה";. קצת מלחיץ, אך מדובר בבדיחה של אחד הנוסעים ולא איום טרור אמיתי במקרה הזה. האמריקאים, כמו שאמרנו, מעדיפים לא לצחוק מבדיחות כאלה ובמיוחד לא לקחת סיכון.


המטוס, שכבר יצא מהשער ועמד להמריא, נאלץ לחזור על עקבותיו אחרי שעה וחצי של המתנה במסלול. הנוסעים נאלצו לרדת מהמטוס ולהעביר את הלילה בבית מלון, בהמתנה לטיסה הפנויה הבאה. כך יצא שבמקום להמריא בשמונה בערב, הטיסה המריאה רק ב-1 בצהריים למחרת. לנוסעים נאמר כי הייתה ";בעיית אבטחה קלה"; שהיה צורך לטפל בה, אך לא הוסברה להם סיבת העיכוב במלואה. אחד הנוסעים, שלפי שפת המכשיר הסלולרי שלו הוא ככל הנראה ישראלי, שם לב לשם הרשת המוזר, צילם את המסך ויידע את צוות המטוס. חברת התעופה אישרה כי לאחר שהצוות עודכן על-ידי הנוסע, הוחלט לחזור לשדה עקב ";חששות בטחוניים"; ולדחות את הטיסה.

 

 


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת

תגובות

הוסף תגובה