פיקוד העורף התרעה במרחב

גדלי לך זקן

אני גאה להיות האישה היחידה בתערוכה שמוקדשת לזקנים

מערכת רשת 07/08/14 17:02לפני חצי שנה הבאנו לכם כאן במיוחדים של ";רשת"; את סיפורה של הרנאם קאור. חצי שנה אחרי ההצלחה המסחררת של הרנאם, היא סוחפת אחריה עשרות אלפי אנשים מסביב לעולם בכלל ואמנים בפרט. בתערוכה ראשונה מסוגה היא מקבלת את תואר ";האישה הראשונה שמופיעה בתערוכת צילום שחוגגת שיער פנים בקרב גברים";, וזאת לאחר שהיא מגדלת באדיקות את הזקן שלה המפואר שלה במשך שבע שנים.

האישה היחידה באוסף תצלומים ייחודי שמקדש זקנים של גברים מסביב לעולם:

 
תמונה גדולה

שם הפריט: אישה עם הזקן
קוד זיהוי:209216
"הצלחתי להשתחרר מתחושת הבושה"
 
 
 

הרנאם בת 23 מברקשייר, מחוז בדרום-מזרח אנגליה, המוכר בכינויו ";המחוז המלכותי";, מגדלת את הזקן המפואר שלה מגיל 16 לאחר שאובחנה עם תסמונת השחלות הפוליציסטיות, מצב שגורם לצמיחת שיער עודף. לפני מספר שנים הצטרפה לזרם דתי שמקדש את השיער והפסיקה לנסות ולהסתיר את הבעיה ממנה היא סובלת. כיום, היא צוברת עוד סיבה לגאווה כשהיא נבחרת מתוך עשרות אלפי אנשים להיות אחת מבין שישים המועמדים האחרונים שתמונות הזקנים שלהם זוכים להיות מוצגים בתערוכה ההיסטורית הזו.

 
 
תמונה גדולה

שם הפריט: אישה עם הזקן
קוד זיהוי:209217
"אני גאה להיות האישה היחידה בתערוכה של גברים בלבד"
 
 
 

";אני לא מאמינה שמבין עשרות גברים נבחרתי אני להיות האישה עם הזקן הכי יפה. בכלל, התערוכה הזאת מחזקת אותי מאוד והתענוג הגדול לו אני זוכה באמצעות חשיפת הסיפור שלי שעוזר להעלאת המודעות לתסמונת השחלות הפוליציסטיות";, כך היא מספרת.
הרנאם ניסתה הכל: גילוח, שעווה, פינצטות ולבסוף החליטה שהיא מגדלת את השיער ומפסיקה להתייחס לגוף שלה כשפן ניסיונות.
";פרויקט 60"; מסמן עבור הרבה אנשים את תחילת עונת הזקנים ומשמש ככלי עזר עבור ארגון ללא כוונת רווח המבקש להעלות את המודעות לסרטן העור על ידי עידוד אנשים לגדל שיער פנים בזמן החורף. למידע נוסף אודות הפרוייקט בקרו באתר: http://beardseason.com/

 

 

 

מידע אודות תסמונת השחלות הפוליציסטיות:

 תסמונת השחלות הפוליציסטיות  היא ההפרעה האנדוקרינית השכיחה ביותר אצל נשים, המשפיעה בקירוב על כ-5% עד 10% מהנשים בגיל הפריון (12-45 שנה), והיא אחת מהסיבות העיקריות הגורמת לבעיית פריון. התסמינים הקלאסיים של התסמונת כוללים השמנת יתר, אמנוריאה או בעיות בביוץ, אקנה, ועודף בהורמוני מין זכריים (אנדרוגניים) המביאים לשיעור יתר. התסמינים הללו שונים בין נשים באופן משמעותי במידת חומרתם. אם כי הסיבה ל-POCD אינה ידועה, הרי שתנגודת לאינסולין, סוכרת והשמנה מקושרים באופן חזק לתסמונת זו.

חשוב להבדיל בין שחלות פוליציסטיות כשלעצמן ללא כל הפרעה אחרת, לעומת תסמונת השחלות הפוליציסטיות המקושרת עם הפרעות בביוץ. בכעד 25% מהנשים ניתן לראות באולטראסאונד ממצא של שחלה פוליציסטית, אולם הוא אינו חייב להיות כחלק מהתסמונת האמורה, וללא כל הפרעה אנדוקרינית.


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת

תגובות

הוסף תגובה