פיקוד העורף התרעה במרחב

התנועה לשחרור הפטמה

נשים ברחבי העולם יוצאות לרחובות חשופות חזה כמחאה נגד הצביעות החברתית

מערכת רשת 28/06/14 17:32 

תמונה גדולה

שם הפריט: C
קוד זיהוי:208046
פעילה נעצרת על ידי שוטר בניו יורק
 

 

ברחבי ניו יורק התאגדו להן קבוצת נשים עם הסיסמא: ";שחררו את הפטמות שלכן והראש יבוא גם כן"; (Free you nipples and your mind will follow). כמובן שזו היא גרסא למילות השיר Free your mine של הלהקה En Vogue שמופיעות בשיר כך: Free your mind and the rest will follow.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: D
קוד זיהוי:208050
לעזאזל עם הצנזורה
 

 

למתעניינים בשאר הפעילות שלהן ניתן להתעדכן בחשבון הטוויטר שלהן או באתר http://www.freethenipple.com.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: A
קוד זיהוי:208044
"אנחנו לא רוצות לחיות בצביעות"
 

 

קמפיין זה מוחה כנגד העובדה שבגברים לעומת נשים בעלי הזכות להסתובב חופשיים ברחובות ללא חולצה. אחת הנשים שלוקחת חלק בקמפיין זה אומרת ";אנחנו לא מנסות להעלות את נושא המיניות ברחבי העולם, אלא רק את העניין הספציפי הזה של זכות הבחירה לנשים להסתובב ברחובות כפי שהן רוצות. מחאתן של נשים אלה מתמקדת בסתירות של החברה הצבועה בארה";ב הנשלטת בידי תקשורת רוויה באלימות, הרג ומיניות אשר מופיעים כמעט בכל הסרטים וסדרות הטלוויזיה בארה";ב, אך מתחסדת אל מול ההנשיות במציאות היומיומית.

 

 

לאחרונה, קיבלה התנועה הזאת כותרות בינלאומיות כשאישה בשם לינה אסקו יצרה סרט בשם ";שחררי את החזה שלך";. לינה מספרת שהיא לא מצליחה להבין למה חזה של אישה הוא עניין כל כך שנוי במחלוקת? ";בסרט שלי החלטתי להתמודד עם הנושא הזה לאורכו ולרוחבו. האם זה פשוט עניין של טאבו חברתי, כלומר, עניין של התניה חברתית? או שאולי זה נובע מתוך גורמים ביולוגיים? למען הפרוטוקול, היום בארה";ב זה לא חוקי להסתובב ללא חולצה. להיות חשופת חזה בפומבי נחשבת כעבירה פלילית ב-37 מדינות, וכן, זה כולל גם הנקה בחמש ממדינות אלה.

 

 

תמונה גדולה

שם הפריט: B
קוד זיהוי:208045
סקאוט וויליס בעירום ברחבי הרשת
 

 

 

בשנה האחרונה, מספר פעולות המחאה כנגד הצנזורה והאפליה המגדרית עולה. ארגוני נשים כמו Femen או Go Topless מנהיגים מצעדים ";ביום הטופלס הבינלאומי"; (המצוין השנה ב-24 באוגוסט). לאחרונה נראתה גם הבת של דמי מור וברוס וויליס שהצטרפה למאבק ועשתה לעצמה כותרות בינלאומיות כשנראתה קונה פרחים חשופת חזה. תמונות העירום שלה התפשטו כמו אש בשדה קוצים ועוררו מחדש את נושא הצנזורה. לא רק סקאוט וויליס מצטלמת בעירום ברחבי הרשת, אלא גם ריהאנה, קים קרדשיאן ונשים נוספות נראות מצלטמות חשופות חזה בצהובונים השונים. הדיון בשאלה זו הוא כמובן ארוך, אך לפחות קבלו הצצה קטנה לנשים שמאחורי המחאה הפעילה הזו.

 

 


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת

תגובות

הוסף תגובה
 • 1

  צביעות

  שם חסוי | 28/06/14 17:06

  לדעתי זה פשוט צביעות לפרסם כתבה על התנועות שבעד חשיפת חזה, שעושות את זה בלי בושה ומנסות לשכנע את העולם שזה בסדר גמור ככה (ואני גם חושב שזה בסדר גמור שגם נשים יסתובבו עם או בלי חולצה, כמו שהן רוצות) אבל את הכתבה עצמה, את התמונות מצנזרים. תפתחו את הראש ותפסיקו לחיות בעולם סגור ומנוקר!!!

  הגב להתגובה זו | סגור

 • 2

  אם רק האתרים שמדווחים על זה היו טיפה יותר אמיצים

  ישראל | 28/06/14 19:06

  ונמנעים מלטשטש את הפטמות, היינו כולנו מרוויים בגדול יציאה מבורכת מקופסת הצדקנות והמוסרנות האופפת את העיסוק בנושא זה כאילו הוא "פיקנטריה" גרידא. זה לא מנוגד לוק בישראל, ושווה שכוף תקשורת אמיץ יתגר את המוסכמות. לא שזה אפשרי בעידן החרדה האובססיבית מתביעות, אבל מי יודע, כל שנוי מתחיל באומץ של יחידים

  הגב להתגובה זו | סגור

 • 3

  תעשו לי טובה יפי נפש

  someone with a brain | 02/07/14 15:07

  נשים שונות מגברים וזאת עובדה! כל טיפש יודע את זה. מתי הפמיניסטים/יות למיניהם יפסיקו לעשות מעצמם צחוק ויקבלו את העובדה הזאת בהבנה ואהבה?למה זה רע שאנחנו שונות? גברים לא יכולים ללבוש חצאיות אז הם יתחילו להפגין ברחובות עם חצאיות?מה זה השטות הזאת.אתן באמת לא מבינות,משכילות אמריקאיות שכמותכן,כמה זה פרובוקטיבי לאישה להסתובב עם חזה חשוף?כמה זה מיני וזה יכול למשוך אנסים ופושעי מין?זה מסוכן! ומה עם ילדים, לא אכפת להם שיחשפו לתועבה הזאת? טיפשות שכמותן וטיפשים אלה שתומכים בשטות הזו!

  הגב להתגובה זו | סגור