פיקוד העורף התרעה במרחב

רוכבי השטח האמיתיים

מיזם חברתי: "רוכבים בדרך ארץ" מנסה לשנות את התפיסה של רוכבי אופנועי השטח

מערכת רשת 30/03/14 09:10מה קורה כשפוגעים ברוכבי השטח ברחבי הארץ? נראה לפחות שאחת התוצאות היא זו שלפנינו: מיזם חברתי שהגיע עד לחדשות ערוץ 2. שמו של הבחור הצעיר שאחראי למיזם הזה הוא רום בן אליהו, בן 22 ומנוסה מאוד בכל עולם רכיבת השטח. הוא שראה את הכתבה ששודרה בערוץ 2 החליט שאי אפשר להשאיר את הרושם השלילי שנוצר על הרוכבים בישראל- יצא למסע של הסברה. זהו מסע הסברה דו צדדי. מצד אחד הוא רוצה ללמד על רוכבי השטח ולהעביר את המסר שיש הרבה רוכבים שאכפת להם מאיכות הסביבה ומאידך הוא קורא לכל הרוכבים בשטח לשפר את התנהגותם ולנהוג יותר בכבוד כלפי הסביבה.

 

 

אלו הדברים שהוא ביקש להעביר לציבור הרחב:

";השבוע התראיין בפריים טיים של ערוץ 2 אדם שכינה אותנו 'כנופיות' ו'רומסי טבע ברברים'.

הבעיה הכי גדולה, שבנקודת המבט שלו הוא פשוט צודק! לאט ובבטחה אנחנו הורסים לעצמנו את השם והזכות לרכב בחופשיות ברחבי ארצנו היפה.

לרוב הגדול של הרוכבים אין שום מודעות ברכיבה לסביבה או לטבע. רוכבים בפראות בכבישים ובשמורות טבע תוך רמיסה וחוסר התחשבות בשאר המטיילים, רוכבי אופניים או רכבים.

הגיע הזמן לעשות שינוי מבפנים ולהתחיל לרכב ב'דרך ארץ'. עם מודעות גבוהה יותר לסביבה שלנו ולטבע, וזאת בכדי לשנות את התדמית שנבנתה בגלל אותם מיעוט שמשתוללים, מסכנים ופוגעים באופן ישיר בסביבה ובנו, רוכבי השטח.

ואלו השינויים הקטנים שיכולים לעשות את ההבדל:

1. עוברים ליד הולכי רגל, משפחות או רוכבי אופניים (עם או בלי טייטס), מאטים את הנסיעה ומברכים לשלום. אתם לא תאמינו איזה חיוך זה יעלה לאנשים וינפץ את הסטראוטיפ שנבנה עלינו.

2. לא להיכנס לשמורות טבע או לשטחים מעובדים של חקלאים ולרמוס את השטח באלימות.

3. בכבישים רוכבים בצורה זהירה, בוגרת ואחראית. צאו לשטח, תתפרעו ותרימו גלגלים. זה שמישהו אחד מתלהב מזה שאתה מרים גלגל בכביש יוצר עוד חמישה ששונאים אותך ואת מי שאתה מייצג. והכי גרוע, מעצבן את יד החוק שרודפת אותנו לאחר מכן.

בואו נשנה באמת את היחס של המדינה לגבינו ויבינו שיש להם עסק עם אנשים טובים, אוהבי טבע לא פחות מאף אחד אחר. אז נוכל להתחיל לנהל מאבקים לשיפור החוק והספורט המוטורי.

תובילו אתם לשינוי הזה ותעירו לרוכבים שנוהגים אחרת. צאו לרכיבה הבאה מודעים יותר לסביבה. רכבו ב'דרך ארץ'.

שלכם,

רוכב שאכפת לו";


הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת

תגובות

הוסף תגובה