פיקוד העורף התרעה במרחב

האינטרנט,מגרש משחקים של המפרסמים

מערכת רשת 15/12/11 09:53כיום כמעט לכולם יש מחשב וכמעט כולם מחוברים לאינטרנט, כמעט לכולם יש מייל בגוגל וכמעט לכולם יש פרופיל בפייסבוק או ברשת חברתית אחרת. מחקרים שונים שנערכו גילו כי הציבור הרחב נוהג לגלוש באינטרנט אם זה באמצעות הסמרטפון, האייפד או המחשב במשך רוב שעות היממה. הכמות העצומה של האנשים הגולשת באינטרנט הפכה אותו למדיה מבוקשת במיוחד עבור שלל מפרסמים. כיום כל עסק מכיר בעובדה שאם אין לו אתר באינטרנט, הוא לא קיים בעיניי קהל היעד באינטרנט שמהווים נתח חשוב בסקלה של לקוחותיו.

פרופיל קהל יעד

האינטרנט הפך אותנו לחשופים עבור המפרסמים, הם יכולים לגלות בקלות רבה על כל פרט קטן בחיים שלנו, אם זה פרט הנוגע למקומות הבילוי האהובים עלינו, איזה חדר כושר אנחנו נוהגים להתאמן, אילו מאכלים אנחנו אוהבים לצרוך, מה הטעם שלנו בבגדים ואפילו באיזה אמצעי תשלום אנחנו משתמשים. מלבד היכולת לגלות את הפרטים האישיים שלנו המפרסמים יכולים לדעת היכן אנחנו נוהגים לגלוש ואילו מילים אנחנו מקלידים במנוע החיפוש על מנת לאתר את אותם אתרים. השימוש בגוגל ופייסבוק חושף את הפרטים האישיים שלנו לעיני כול, כך שכל מפרסם שמעוניין למכור לנו מוצר יכול פשוט להיכנס לחשבון הפייסבוק שלנו או לקבל מידע רלוונטי על אופי הגלישה שלנו בגוגל. הקלות הרבה בה ניתן לדלות את הפרטים אישיים שלנו ברשת האינטרנט, הופכת את עבודת השיווק לקלה במיוחד עבור המפרסם. באמצעותם הוא יוכל ליצור את פרופיל קהל היעד המדויק עבור כל מוצר שהוא משווק וכך בעצם לבנות את אסטרטגיית השיווק הרלוונטית ביותר עבור כל מוצר.

אסטרטגיית שיווק

בניית פרופיל מדויק של קהל היעד תורם רבות לקמפיין השיווק של המפרסם ברשת. באמצעות בניית הפרופיל המדויק של קהל היעד המפרסם יכול לבנות אסטרטגיה שיווקית מנצחת עבור לקוחותיו. לא משנה אם הוא מעוניין לקדם אתר אינטרנט של קורסים מקצועיים או שפתון חדש של רבלון, המפרסם חייב לדעת את אופי קהל היעד על מנת לבנות לו קמפיין פרסום שטועם לציפיותיו. אסטרטגיה שיווקית מנצחת מעניקה למפרסם יכולת לדעת בדיוק מה היתרונות של המוצר וכיצד להציג אותם בעיניי קהל היעד. ברגע שהמפרסמים יודעים את הפרופיל של קהל היעד, הם בעצם יודעים מה הצרכים שלו ומה יגרום לו לרכוש את אותם מוצרים. כך שמה שנשאר למפרסמים זה להכין את הפרסומת עם המסר השיווקי, שידגיש את היתרונות של המוצר עבור קהל היעד הספציפי אליו הוא פונה ולפרסם אותה באתרים בהם אותו קהל יעד נוהג לגלוש. בניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת, משפרת במאות אחוזים את הצלחת הקמפיין באינטרנט. ההצלחה הגדולה לה זוכים המפרסמים באינטרנט מושכת הרבה עסקים גדולים וקטנים לעולם האינטרנט, על מנת לזכות בנתח לקוחות גדול יותר ולהגדיל את הרווחים של העסק.