פיקוד העורף התרעה במרחב

פרסום באינטרנט - זה עובד?

מערכת רשת 15/12/11 09:53נניח שהחלטתם לפתוח עסק. אתר ספא, שירות הסעות וי.איי.פי, קייטרינג חלבי לאירועים. אתם צריכים לשווק את עצמכם. חייבים פרסום ראשוני. בעבר ההתלבטות הייתה פשוטה יותר. עסקים קטנים ודלי תקציב הלכו לעיתון המקומי, לפרסום הלא קונבנציונאלי ולדיוור ישיר, הגדולים יותר לטלוויזיה, לרדיו, לעיתונות הארצית ולשלטי החוצות.

אבל כבר שנים שהאינטרנט כאן, ואין ספק שהוא שינה את עולם הפרסום מקצה אל הקצה. כשאומרים פרסום באינטרנט, מרבית האנשים חושבים ישר על הבאנרים המרקדים בזמן שאנחנו גולשים בין האתרים השונים. אבל פרסום באינטרנט הוא הרבה מעבר לזה. את חלקו אנחנו רואים, חלקו שומעים, יש פרסום שאנחנו לא ממש שמים לב שהוא פרסום. אבל כולם עושים את העבודה, כל עוד עושים אותם נכון, ככה שאסור, פשוט אסור להתעלם מסוג הפרסום הזה.

לפרסום באינטרנט מספר רב של יתרונות. ראשית כל, ניתן לכוון טוב יותר אל קהל היעד. אם פתחתם חנות אופניים, הרי שברור שאת הפרסומת שלכם תעשו באתר המיועד לחובבי התחום. בדיוק כמו מגזינים ובניגוד לפרסום כללי בעיתון יומי, על שלט חוצות באיילון או בתחנת אוטובוס, שאתם לא יודע מי ייחשף לפרסום ומרבית האנשים לא יתייחסו אליו ליותר מכמה שניות, במקרה של פרסום באינטרנט - הקהל ממוקד, ואתם, כאנשי פרסום או בעלי עסק, יודעים עליו פרטים עוד לפני שהציץ בפרסומת שלכם.

יתרון נוסף הוא היד על הדופק. נניח שפרסמתם מודעה בעיתון של מלונות בארץ והוצאתם עליה עשרות אלפי שקלים. איך תדעו שהפרסום הצליח? מתי תדעו? אפשר לשאול לקוחות שבאים אליכם מאיפה הם שמעו עליכם ולקבל אינדיקציה. אפשר גם לראות שיפור במספרים, במכירות, ברווחים. אבל אתם אף פעם לא יודעים בוודאות כמה זה הצליח ואם זה היה שווה את הכסף.

בפרסום באינטרנט המצב שונה. בכל רגע נתון, באמצעות אחת מחברות סטטיסטיקת הפרסום באינטרנט, תוכלו לדעת כל מה שחלמתם ולא העזתם לשאול - כמה אנשים נחשפו לפרסומת שלכם? אם זה באנר, כמה זמן נכנסו ל"דף הנחיתה" שלכם? כמה זמן הם שהו בפנים? כמה מהם מילאו 'טופס' אינטרנטי ליצירת קשר? כך אפשר לשפר, לשנות מיקום, להגדיל, לשנות צבעים, לפשט את המלל ועוד. הרבה יותר אפקטיבי, נותן צ'אנס אמיתי לתקן בזמן אמת.

עניין נוסף הוא כספי. פרסום באינטרנט עדיין לא יקר כמו שאר עולמות הפרסום. במחירים סבירים תוכלו להגדיל את רווחי העסק שלכם בעשרות אחוזים. התמחור תלוי בפרמטרים רבים אשר העיקרי שביניהם הוא האתר, גודל ותצורת הפרסום, הזמן בו הוא באוויר ועוד.

לתפרנים שביניכם קיימות עשרות אופציות טובות הנעות מחינם אין כסף ועד למחירים נמוכים במיוחד. תוכלו להשתמש ברשתות החברתיות להפצה, תוכלו לעלות סרטונים ליו טיוב, תוכלו להשתמש בעולם המתפתח של הבלוגים ובאפשרותכם לפנות לערוצים המתמקדים בתחום בו אתם עוסקים, קיימים אתרי נישה ממוקדים, כך תוכלו לפרסם קייטרינג חלבי בפורום קייטרינג והסעדה, וכמו כן באפשרותכם להשתמש בפרסום סמוי ועוד ועוד.

בקיצור, פרסום באינטרנט מתאים לכולם. ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות. אל תישארו בחוץ.