פיקוד העורף התרעה במרחב

המירוץ למיליון -הריאלטי של החורף

מערכת רשת 15/12/11 09:16המרוץ למליון
סדרת הטלוויזיה "המרוץ למליון" מצליחה לרתק למסכי הטלוויזיה מאות מליוני צופים בכל רחבי העולם, כאשר הגרסא הישראלית לסדרה היא כרגע הדבר הלוהט ביותר שיש ללוח משדרי החורף להציע לקהל הצופים המקומי. כמובן שחלק לא מבוטל מהצלחתה של התוכנית טמון בליהוק המבריק ובדמויות הססגוניות שמשתתפות השנה במרוץ אך סביר להניח שהחלק החשוב ביותר בתוכנית הוא הפורמט.

 

מסתבר, שתמורת פרס בסך מליון שקלים חדשים (לפני מס) אנשים מוכנים לעשות לא מעט פעולות שכנראה לא היו עושים בשום סיטואציה אחרת. בין אם מדובר בזלילת סרדינים נאים או בהחלקה על הקרח בהלבשה תחתונה בלבד, קשה מאוד להאמין שמישהו מהמתמודדים היה עושה זאת ללא הפרס הגדול שמחכה בסוף הדרך.

 

יוצרי הפורמט הצליחו לפצח בהצלחה את התשוקה האנושית הגדולה ביותר – החמדנות. מסתבר שכולנו, גם אם לא נודה בכך בפה מלא, אוהבים כסף. הכסף מאפשר לנו להגשים חלומות, לרכוש מוצרי יוקרה ולגרום לחמדנים אחרים (אם בשמם המקובל, בני אדם...) לעשות עבורנו כמעט כל מה שנבקש.

 

אין ספק שהרצון להרוויח במהירות סכום כספי גדול הוא מוטיבטור שאינו מוטל בספק אך כאשר נבודד את הסכום הכספי לרכיביו השונים נגלה שלא תמיד ישנה קרולציה בין כמות הכסף שיש ברשותנו לבין הצלחתנו להפיק ממנו סיפוק.

 

אמרה עממית עתיקת יומין גורסת ש"מה שבא בקלות – הולך בקלות" ולכן לא אחת אנו רואים אנשים שרק לפני מספר מועט של שנים זכו בסכום כסף גדול עומדים מול שוקת שבורה וזאת מכיוון שלא כלכלו את צעדיהם בתבונה וביזבזו את ההון שנפל בחלקם. נכון. הכסף מאפשר לרכוש מכוניות יוקרה, טבעות יהלומים עם אבני צד, חופשות יקרות ובתים מפוארים, אך ללא השכלה פיננסית מתאימה גם הסכום הגדול ביותר עשוי לרדת לטמיון בתוך זמן קצר.

 

מכאן שלא רק הכסף הוא גורם מכריע באיכות החיים אלא גם ובעיקר היחס של האינדיבידואל כלפי הכסף שיש לו. אפשר לראות לא מעט מליארדרים שאיבדו את כל כספם והצליחו לחזור בתוך זמן קצר למעמדם. הידע היכולת לנהל כספים הוא המפתח.

 

ומה נאחל למתמודדי התוכנית? תהנו מהחוויה ותחשבו טוב טוב לפני שתתחילו לבזבז את הסכום שתשיגו.