פיקוד העורף התרעה במרחב

בניית אתרי אינטרנט

בניית אתרי אינטרנט- לבד או עם חברה מקצועית?

מערכת רשת 30/06/11 06:46הקמת אתרי אינטרנט הוא אחד התחומים הפופולאריים והחמים ביותר כיום. אלפי אתרי אינטרנט חדשים מוקמים מדי חודש בישראל לבדה, כאשר כמעט לכל אחד ואחת יש כיום סיבה להקים אתר אינטרנט, בין אם מדובר באדם פרטי, חברה מסחרית, גוף ציבורי או כל ארגון אחר.

בעקבות הביקוש הרב בשוק לשירותי בניית אתרי אינטרנט, קמו בשנים האחרונות אינספור חברות העוסקות בבניית אתרי אינטרנט ומעניקות ללקוחות חבילת שירותים הכוללת את הקמת האתר, אחסונו, תחזוקו השוטף וכד'. מדובר בסידור נוח מאוד, שכן על ידי תשלום חודשי קבוע ולא גבוה במיוחד, יכול כל אחד להקים אתר אינטרנט ולתפעל אותו באופן מיידי.

מצד שני, כיום, הקמת אתרי אינטרנט אינה עניין מסובך מדי אשר אפשרי רק עבור מתכנתים ואנשי מקצוע. על ידי שימוש בפלטפורמות מוכנות או בשיטות שונות לבניית אתרי אינטרנט בקוד פתוח, יכול פחות או יותר כל אחד עם מחשב נורמאלי ומעט סבלנות לבנות לעצמו את אתר האינטרנט שלו.

 

ההבדלים בין שתי האפשרויות

אז איזו אפשרות עדיפה? האם עדיף להקים אתר אינטרנט לבד או לפנות לחברה המתמחה בבניית אתר אינטרנט? התשובה לכך תלויה כמובן בזהותו של מקים האתר, באופי האתר אותו הוא מעוניין להקים וכד'. בכל מקרה, שירותי אחסון וקידום (עבור מי שמעוניין לקדם את האתר שלו באופן מקצועי) יש צורך לרכוש, בין אם אתה רוכש אותם מהחברה שבנתה לך את האתר או מחברה חיצונית עבור המקרה בו בנית לבד את האתר שלך.

הבדל אחד בין שתי האפשרויות השונות הוא המחיר שתשלמו. כמובן שבניית אתר לבד היא זולה יותר מאשר שכירת חברה מקצועית לבניית האתר, אשר תגבה כמה אלפי שקלים עבור האתר. גם אפשרות הביניים, זו של קניית פלטפורמה בסיסית מוכנה ובניית האתר על הפלטפורמה הזו צפויה להיות זולה משמעותית מהאופציה של שכירת חברה לבניית אתרי אינטרנט. מצד שני, במידה וחברה מקצועית בונה לכם את האתר, הוא יוכל להיות מוכן מהר יותר, ולהיראות טוב ומקצועי יותר, במידה כמובן ופניתם לחברה מקצועית בתחום.

וזהו ההבדל השני – הרמה המקצועית של האתר. עבור מי שאינו מכיר כלל את עולם בניית האתרים, ומחליט לבנות לעצמו לראשונה אתר בקוד פתוח כלשהו, סביר להניח שהאתר לא ייראה מבחינה וויזואלית מקצועי ואיכותי כמו אתרים הנבנים על ידי בעלי מקצוע המנוסים בתחום. עם זאת, לאחר כמה ניסיונות ושיפורים, גם אתם תגיעו לרמה גבוהה עבור האתר שלכם, כך שכדאי להתמיד ולנסות לשפר כל הזמן.

והבדל משמעותי נוסף הוא בשירותי בתחזוק השוטפים. כל אתר זקוק לתחזוקה שוטפת, בין אם מדובר בטיפול בבעיות נקודתיות, בשינוי ושיפור מתמיד של העיצוב וכד'. במקרה הזה, גם אם בניתם לבד את האתר, אולי כדאי לשכור את שירותיה של חברה חיצונית רק לתחזוק, אלא אם כן אתם מעוניינים ללמוד גם את המלאכה הזו בעצמכם (אפשרי בהחלט..).

לסיכום, כנראה שאין אופציה העדיפה לחלוטין על פני השנייה. תצטרכו להחליט על פי מה שמתאים לכם, ועל פי הזמן והכסף העומדים לרשותכם...