פיקוד העורף התרעה במרחב

צלמי עיתונות -במרכז העיניינים

תחום הצילום הוא תחום המושך אליו אלפי צעירים וצעירות מדי שנה

ג'קי סויקיס 01/06/11 08:36 

תחום הצילום הוא תחום המושך אליו אלפי צעירים וצעירות מדי שנה, כמו גם מבוגרים ומבוגרות, כפי שניתן להיווכח ממספר הנרשמים לקורסי צילום שונים בבתי הספר לצילום ברחבי הארץ. אנשים רבים מפתחים לעצמם במהלך החיים את התחביב של לראות את העולם מבעד לעדשת המצלמה, ומעוניינים בשלב כזה או אחר לפתח את התחביב למקצוע. בעוד ניתן לעסוק בתחום הצילום באופן מקצועי ולהתפרנס מכך על ידי פתיחת סטודיו לצילום או עבודה כצלם אירועים מקצועי, קיימת אפשרות אשר הינה מסעירה ומעניינת במיוחד, הרבה יותר מאשר תחומי עיסוק רבים אחרים – צילום עיתונאי.
צלמי עיתונות הם אנשים אשר תמיד נמצאים במרכז העניינים, בין אם מדובר באירוע תקשורתי גדול כזה או אחר, במלחמה או בכל סיטואציה מעניינת אחרת. תמיד תמצאו בקרבת מקום צלמי עיתונות אשר תפקידם הוא להיות תמיד במרכז העניינים.
 
קורסי צילום וניסיון בשטח – כיצד מגיעים להיות צלמי עיתונות
אז נאמר וצילום עיתונאי מעניין אותנו, אנחנו רודפי ריגושים ומעוניינים מדי יום לצלם ולסקר את הדברים המעניינים ביותר שקורים בארץ ובעולם – כיצד מגיעים לעשות זאת?
 
ובכן, קודם כל, רצוי ללמוד צילום במסגרת לימודים מקצועית כזו או אחרת. במרבית בתי הספר לצילום ניתן לקחת קורס צילום עם דגש על צילום עיתונאי, או שפשוט לומדים את התחום כחלק מלימודי הצילום הכלליים. לימודי צילום הם השלב הראשון עבור מי שמעוניין לעסוק בתחום הצילום באשר הוא, בין אם במטרה לפתוח סטודיו לצילום ובין אם על מנת להיות צלם עיתונות. לכן, זהו הצעד הראשון שמומלץ לעשות.
לאחר שלמדתם צילום ורכשתם את הידע התיאורטי ומעט ניסיון לימודי – צילומי, הגיע הזמן להתחיל ולצבור ניסיון מעשי בשטח, ב"עולם האמיתי"... מה שיפה בתחום הצילום הוא שכל מה שאתם צריכים זו מצלמה טובה, ואתם מוכנים לעבודה. גם אם עדיין אין לכם מעסיק רשמי - פשוט צאו וצלמו את הדברים המעניינים והחמים ביותר שקורים כיום. אם תהיו במקומות הנכונים בזמן הנכון, ותתעדו באופן איכותי אירועים המתרחשים בזמן אמת, תוכלו לגשת עם התמונות לגופים עיתונאים שונים (החל ממערכות עיתונים ועד אתרי חדשות באינטרנט), ולמכור להם את הצילומים. כך עובדים צלמי עיתונות רבים, אשר מעדיפים להישאר בגדר פרילנסרים. אך גם אם אתם מעוניינים במעסיק אחד קבוע, על ידי צילומים טובים תוכלו לתפוס את תשומת ליבם של מעסיקים שונים בתחום, ולהתחיל לקבל מהם עבודה על בסיס קבוע.
ניסיון ותוצאות בשטח הם שם המשחק כאן, ואם אתם לא מפחדים להתקרב לאירועים החמים והמעניינים ביותר (אשר הרבה פעמים הינם מסוכנים..), תוכלו להיות צלמי עיתונות מצוינים, וגם לקבל הכרה על כך.
לכן, אם אתם חושבים שצילום עיתונאי הוא התחום עבורכם, התחילו בלימודי צילום בסיסיים כאלו ואחרים, ואפילו במקביל פשוט התחילו לצלם את מה שקורה בעולם. בסוף זה ישתלם לכם