פיקוד העורף התרעה במרחב

צעצועי תינוקות

בשל המודעות לסביבה התפתחה אסכולה הדוגלת במיעוט צעצועים עבור הרך הנולד

ג'קי סויקיס 01/06/11 08:10 

חדרי תינוקות, במיוחד כאלה של תינוקות ראשונים, ידועים כמלאים בכל הצעצועים החדשים ביותר בשוק. אך לא תמיד הרבה צעצועים עבור הרך הנולד זה הפתרון הטוב ביותר. ריבוי צעצועים בחדר עלול ליצור עודף גירויים וגם לגרום לתינוק להרגלים רעים (אפשר לזרוק צעצוע אחד כי תמיד יש אחר). בנוסף, ההשפעה הסביבתית של כמויות הפלסטיק הללו היא ללא ספק שלילית. איך בכל זאת לרכוש לתינוק את הצעצועים שאנו רוצים, אבל לא להפריז בכמותם? המאמר הבא יחשוף אתכם לדרך חדשה, חלקה חזרה למקורותינו כתינוקות.
צעצועי תינוקות – הגישה החדשה
בעבר הלא רחוק היו ממלאים את חדרו של התינוק בבובות, מוביילים צבעוניים, צעצועי התפתחותיים ועוד. כיום, בייחוד עם המודעות לסביבה ולנזקים להם גורם הפלסטיק, קיימת אסכולה חדשה הדוגלת במיעוט צעצועים עבור הרך הנולד. הורים רבים כיום מעדיפים לקנות פחות צעצועים אך איכותיים יותר וגם "סביבתיים" יותר. לדוגמא סט קוביות מעץ. זה אמנם צעצוע לתינוקות בגילאי חצי שנה ומעלה, אך מדובר בסט שיכול להעסיק את התינוק לאורך זמן ולפתח כישורים רבים מאוד. בנוסף, הורים רבים מרגישים כי צעצועי תינוקות של היום אינם משאירים לתינוק מקום לדמיון. הם צבעוניים, זעקניים ומלאי פרטים. אין זה אומר שהצעצוע לא צריך להיות צבעוני, אך רבים מעדיפים היום לבחור בצבעוניות שקטה יותר ופרטים מעטים יותר. כל אלה יאפשרו לתינוק לפתח את דמיונו ולא יעמיסו על מוחו המתפתח. הצבעוניות השקטה ומיעוט הפרטים הם בעלי ערך נוסף, לא רק לתינוק, אלא גם לעיצוב חדרי תינוקות. גם אם העיצוב שיצרתם בטרם נולד התינוק מוקפד ומדויק עד לרמת המגבות והמצעים, רכישת הצעצועים הזעקניים אשר מפוזרים על הרצפה מתערבת בצורה גסה בעיצוב, ובמובן מסוים גם מעלימה את הייחודיות שבו. צעצועים בצבעים רכים ועדינים לעומת זאת, ידברו באופן מדויק יותר עם העיצוב שלכם ויגרמו לחדר להיראות הרמוני ועדין יותר, עבורכם ועבור התינוק כאחד. כמובן שעם כל הנאמר, אין להמעיט בערך הבטיחותי של הצעצועים. ואכן לעיתים נראה כי הצעצועים הפשוטים יותר, ששייכים לעברנו כתינוקות (קוביות עץ, בובות פרווה, חרוזים גדולים) הם פעמים רבות בטיחותיים יותר מהצעצועים החדשים, אשר משלבים פרטים רבים ובעיקר חומרים רבים אשר לא תמיד טובים לסביבת התינוק ולסביבה בכלל.
לסיכום
הפיתוי לרכוש כל צעצוע חדש שיצא לשוק מובן לכל הורה טרי. הרצון שלתינוק שלכם יהיה הכי חדש, הכי משוכלל והכי יקר, פעמים רבות מתגבר על העובדה שהתינוק הרך אינו זקוק להרבה. נסו לרכוש עבור התינוק צעצועי תינוקות שנראה כי יפיק מהם הכי הרבה תועלת. אחרי הכול, תינוק בין חצי שנה לא יבחין בניואנס הקטן שבין הארנב הצהוב לארנב הכחול שרכשתם לו במיטב כספיכם. בעיניו מדובר בשני צעצועים משעשעים אותם ישליך לצד באותו אופן כאשר יימאס לו.